تصويب پيشنهاد جمهوري اسلامي ايران براي شش روغن گياهي  در اجلاسيه تخصصي كميته كدكس روغن

تصویب پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای شش روغن گیاهی در اجلاسیه تخصصی كمیته كدكس روغن

در بیست و پنجمین اجلاس كدكس روغن ها و چربی های خوراكی كه از 9 تا 13 اسفندماه جاری در كوالالامپور مالزی برگزار شد،  پیشنهاد استاندارد بین المللی كدكس برای شش روغن گیاهی جدید، توسط جمهوری اسلامی ایران مطرح و مصوب شد.

تاریخ انتشار: 1395/12/24 / نوشته: زينب رشيدي
پتو و تشك‌هاي قاچاق و غير استاندارد چه ويژگي‌هايي دارند؟

پتو و تشك‌های قاچاق و غیر استاندارد چه ویژگی‌هایی دارند؟

به گزارش «بهداشت نیوز» امروز یكی از مهمترین آسیب‌هایی كه اقتصاد جامعه را نشانه رفته و به شدت دچار خسران می‌كند، قاچاق كالا است؛ كالاهای قاچاق، از خوراكی و پوشاكی گرفته تا وسایل خانه و ... هم سلامت مردم را با مخاطره مواجه كرده هم لطمه‌های زیادی به پیكر نحیف اقتصاد وارد می‌كند.

تاریخ انتشار: 1395/12/24 / نوشته: زينب رشيدي
هشدار استاندارد به طلا فروشي‌ها

هشدار استاندارد به طلا فروشی‌ها

اداره‌كل استاندارد استان تهران به تولیدكنندگان و فروشندگان طلا هشدار داد: عرضه هرگونه طلای بدون كد شناسایی یا دارای كدهای ابطال شده و نیز مصنوعات طلای قاچاق ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود.

تاریخ انتشار: 1395/12/22 / نوشته: زينب رشيدي
كنسرو تن ماهي با نام تجاري « سماك » تقلبي است

كنسرو تن ماهی با نام تجاری « سماك » تقلبی است

به گزارش روابط عمومی اداره كل استاندارد استان فارس : كارشناسان این اداره كل یك نوع كنسرو تن ماهی در روغن بانام تجاری « سماك » با جعل علامت استاندارد را در شهر شیراز شناسایی كردند.
مرتضی رهنما ، مدیر كل استاندارد استان فارس گفت : این محصول با كد ده رقمی جعلی زیر علامت استاندارد در حاشیه جاده های شهر شیراز توسط دست فروشان با قیمت پایین تر از محصول اصلی عرضه میشد كه فاقد اصالت است.

تاریخ انتشار: 1395/12/22 / نوشته: زينب رشيدي
تصويب اجراي اجباري استاندارد براي 9 قلم كالا

تصویب اجرای اجباری استاندارد برای 9 قلم كالا

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای عالی استاندارد با تأكید بر اهمیت كار سازمان ملی استاندارد، گفت: این سازمان باید نسبت به مسائلی كه با سلامت جامعه و ایمنی مردم ارتباط دارد حساسیت ویژه‌ای داشته باشد.

تاریخ انتشار: 1395/12/22 / نوشته: زينب رشيدي
بازنگري استاندارد ISO 31000 به سوي متني دقيق تر و شفاف تر در حركت است

بازنگری استاندارد ISO 31000 به سوی متنی دقیق تر و شفاف تر در حركت است

استاندارد ISO 31000:2009 كه در حوزه مدیریت ریسك تدوین شده است، برای افرادی كاربرد دارد كه از طریق مدیریت ریسك، تصمیم گیری، تعیین و تحقق اهداف و ارتقاء عملكرد، در یك سازمان ارزش آفرینی كرده و از آن محافظت می كنند.
در حال حاضر این استاندارد در مرحله پیش نویس (DIS) است و برای دریافت نظرات آماده است. اما مرحله تجدید نظر به چه معناست و چه اتفاقاتی از مارچ 2015 تا كنون رخ داده است؟

تاریخ انتشار: 1395/12/21 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف 10 تن مقواي غيراستاندارد - قنادي ها شيريني عيد را در جعبه هاي استاندارد عرضه كنند

توقیف 10 تن مقوای غیراستاندارد - قنادی ها شیرینی عید را در جعبه های استاندارد عرضه كنند

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل ، جعبه های شیرینی غیراستاندارد از لحاظ بهداشتی ظرفیت جذب بار میكروبی بالایی دارند و سلامتی مردم و به ویژه كودكان را تهدید می­كند، علاوه بر این هم از لحاظ وزن با اوزان استاندارد متفاوت هستند.
مسلم بیات ، مدیركل استاندارد استان تهران با تاكید بر اینكه صاحبان قنادی ها ملزم هستند از نمونه های استاندارد این كالا استفاده كنند ، گفت: همزمان با فرا رسیدن سال نو و افزایش خرید و مصرف انواع شیرینی لازم است واحدهای صنفی و قنادی ها ، شیرینی را در جعبه های استاندارد به فروش برسانند.

تاریخ انتشار: 1395/12/21 / نوشته: زينب رشيدي
الزام انطباق 11 كاراكتر اول شماره شناسايي (VIN) خودروهاي وارداتي با كاراكترهاي اعلامي از سوي سازمان ملي استاندارد ايران

الزام انطباق 11 كاراكتر اول شماره شناسایی (VIN) خودروهای وارداتی با كاراكترهای اعلامی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران

به گزارش دفتر ارزیابی كیفیت كالاهای صادراتی و وارداتی: با توجه به اینكه گواهینامه های صحه گذاری تأیید نوع خودروهای وارداتی سازمان ملی استاندارد ایران  بر اساس احراز مطابقت خودروهایی كه 11 كاراكتر اول شماره شناسایی(VIN) آنها ثابت است با استانداردهای اجباری خودرو، صادر می شود،  ثبت سفارش، اظهار، ترخیص و شماره گذاری خودروهایی از نظر این سازمان مجاز است كه 11 كاراكتر اول شماره شناسایی آنها منطبق با شماره شناسایی های اعلام شده از سوی سازمان باشد.

تاریخ انتشار: 1395/12/17 / نوشته: زينب رشيدي
استانداردهاي جديد پيش روي خودروسازان

استانداردهای جدید پیش روی خودروسازان

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد، اوایل اسفندماه سال‌جاری از استانداردهای جدید خودرویی رونمایی كرد؛ به‌طوری‌كه به گفته وی از ابتدای دی‌ماه سال آینده 11 استاندارد جدید اجرایی می‌شود و 12 استاندارد جدید نیز از ابتدای دی 97 در كشور مقرر خواهد شد.

تاریخ انتشار: 1395/12/17 / نوشته: زينب رشيدي
ايزو هفتادمين سالگرد تأسيس خود را جشن مي گيرد

ایزو هفتادمین سالگرد تأسیس خود را جشن می گیرد

سال 2017 هفتادمین سالگرد تأسیس ایزو است! داستان ایزو به سال 1946 باز می گردد، زمانی كه نمایندگان 25 كشور دنیا در لندن گرد هم آمدند تا درباره آینده استانداردسازی با یكدیگر گفتگو كنند. یك سال بعد، در 23 فوریه 1947، ایزو به صورت رسمی آغاز به كار كرد. در این شرایط پس از جنگ، اعضای مؤسس استانداردهای بین المللی را كلید بازسازی جهان تشخیص دادند.

تاریخ انتشار: 1395/12/16 / نوشته: زينب رشيدي
فاز جديد سامانه رسيدگي به گزارشات مردمي در خصوص كالاي مشمول استاندارد و توليد داخل در بستر سامانه سينا به بهره برداري مي رسد

فاز جدید سامانه رسیدگی به گزارشات مردمی در خصوص كالای مشمول استاندارد و تولید داخل در بستر سامانه سینا به بهره برداری می رسد

به منظور پاسخگویی سریع و صحیح به گزارشات مردمی در خصوص كالای مشمول استاندارد و تولید داخل، تمامی فرآیندهای نظارت بر اجرای استاندارد از ابتدای سال آینده به صورت سراسری در سامانه  ملی رسیدگی به گزارشات مردمی در بستر سامانه سینا ثبت و پیگیری می شود.

تاریخ انتشار: 1395/12/16 / نوشته: زينب رشيدي
آماده سازي 10 استاندارد جديد گزارشگري بخش عمومي/IFRS اطلاعات مالي بيشتري افشا مي‌كند

آماده سازی 10 استاندارد جدید گزارشگری بخش عمومی/IFRS اطلاعات مالی بیشتری افشا می‌كند

مدیر عامل سازمان حسابرسی با بیان اینكه هم اكنون 10 استاندارد گزارشگری بخش عمومی در سازمان حسابرسی آماده شده است گفت: ویژگی اصلی استاندارهای IFRS افشای بیشتر اطلاعات مالی است.

تاریخ انتشار: 1395/12/15 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف صندلي‌هاي اداري غيراستاندارد چندين برند

توقیف صندلی‌های اداری غیراستاندارد چندین برند

صندلی اداری با نام‌های تجارتی رساصنعت، حادصنعت، صنعت رایانه امیر و ایده‌آل سیستم عرفان، غیراستاندارد اعلام شد.

به نقل از روابط عمومی اداره‌كل استاندارد استان تهران، مسلم بیات در تشریح این خبر گفت: صندلی اداری مشمول استاندارد جباری است و مصرف‌كنندگان در خرید این كالا باید به استاندارد بودن آن دقت كنند.

تاریخ انتشار: 1395/12/14 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد جديد ايزو براي سوخت گيري ايمن كشتي ها با گاز طبيعي مايع (LNG)

استاندارد جدید ایزو برای سوخت گیری ایمن كشتی ها با گاز طبیعی مایع (LNG)

در اروپای شمالی بیش از یك دهه است كه برخی از كشتی ها با ایمنی بسیار بالا از گاز طبیعی مایع به عنوان سوخت استفاده می كنند. اما از آنجا كه این روش در مناطق دیگر دنیا نیز با اقبال روبرو شده است، ضروری است تا نحوه این سوخت گیری در استانداردی بین المللی شرح داده شود.

تاریخ انتشار: 1395/12/14 / نوشته: زينب رشيدي
كاليبراسيون وزنه مرجع يك كيلوگرم ايران بعد از 43 سال

كالیبراسیون وزنه مرجع یك كیلوگرم ایران بعد از 43 سال

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین‌الملل، در حاشیه نشست آموزشی و هم اندیشی مدیران كل ستادی و استانی سازمان ملی استاندارد، وزنه كیلوگرم كالیبره شده ایران رونمایی شد.
طبق این گزارش، خسرو معدنی پور، رئیس مركز اندازه شناسی با بیان اینكه برای نخستین بار پس از 43 سال، كیلوگرم ایران برای كالیبراسیون و مشخص شدن درصد خطا به سازمان جهانی اندازه شناسی در پاریس فرستاده شده بود، به مقایسه جایگاه اندازه شناسی ایران با دیگر كشور های منطقه پرداخت.

تاریخ انتشار: 1395/12/14 / نوشته: زينب رشيدي
تبليغ روغن سالم ممنوع!

تبلیغ روغن سالم ممنوع!

درباره تبلیغاتی مبنی بر "روغن جامد سالم" كه اخیرا شاهد آن هستیم، گفت: باید توجه كرد كه انجماد روغن‌های جامد مصرف خانوار در ایران، با اسیدچرب ترانس انجام می‌شود. این درحالیست كه بعد از سخت‌گیری‌هایی كه سازمان غذا و دارو درباره میزان اسیدچرب ترانس انجام داد، اكنون سقف اسید چرب ترانس مجاز در روغن‌ها را دو درصد قرار داده‌ایم.

تاریخ انتشار: 1395/12/14 / نوشته: زينب رشيدي
فولاد مباركه موفق به كسب گواهينامه هاي استاندارد ISO10002 و ISO10004 شد

فولاد مباركه موفق به كسب گواهینامه های استاندارد ISO10002 و ISO10004 شد

اختتامیه ممیزی استانداردهای 10004 ISO و 10002 ISO با حضور معاونان و مدیران واحدهای فروش و بازاریابی و فناوری فولاد مباركه و سر ممیز و اعضای تیم ممیزی مؤسسه SGS سوئیس برگزار و گواهینامه این دو استاندارد با موضوع «رسیدگی به شكایات مشتری» و « پایش و اندازه گیری رضایت مشتری» از سوی این شركت برای یك دوره یك ساله صادر شد.
معاون فناوری شركت فولاد مباركه در این جلسه تصریح كرد: هر چند فولاد مباركه از سنوات قبل سیستم ها و ممیزی هائی را به منظور رضایتمندی هرچه بیشتر مشتریان در خود تعریف و به كار گرفته است، اما به لحاظ همگام شدن با استانداردهای جهانی ضرورت داشت، اطلاعات و اقدامات صورت گرفته در این خصوص جمع آوری و مستند شوند تا سایر شركت ها بتوانند از اطلاعات و تجربیات فولاد مباركه به عنوان یك شركت سرآمد (BENCH MARK ) استفاده كنند.

تاریخ انتشار: 1395/12/14 / نوشته: زينب رشيدي
هشدار سازمان ملي استاندارد ايران درخصوص استفاده از لامپ هاي LED

هشدار سازمان ملی استاندارد ایران درخصوص استفاده از لامپ های LED

دفترارزیابی كیفیت كالاهای صادراتی و وارداتی اعلام كرد: لامپ های LED وارداتی با كلاهك GU5.3 با ولتاژ 230 ولت (بیش از 12ولت) غیراستاندارد است.

تاریخ انتشار: 1395/12/11 / نوشته: زينب رشيدي
استان بوشهر در زمينه تدوين استانداردهاي ملي پيشتاز است

استان بوشهر در زمینه تدوین استانداردهای ملی پیشتاز است

به نقل از روابط عمومی استاندارد استان بوشهر، سمینار آموزش تدوین استانداردهای بین المللی، به همت شركت بازرسی فنی شاخه زیتون لیان با حضور مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

مدیركل استاندارد استان بوشهر نیز هدف از برگزاری این سمینار را ترویج فرهنگ استاندارد برشمرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت این مقوله در جامعه و لزوم ارتقای موقعیت فعلی ایران در سطح جهان، باید توجه بیشتری به استاندارد و تدوین آن داشت.

تاریخ انتشار: 1395/12/11 / نوشته: زينب رشيدي
رفع مشكل ناهماهنگي در آزمايشگاه‌هاي غذا، دارو و استاندارد البرز

رفع مشكل ناهماهنگی در آزمایشگاه‌های غذا، دارو و استاندارد البرز

رئیس اتاق بازرگانی البرز از رفع مشكل سرگردانی و اتلاف وقت و هزینه تولیدكنندگان در مراجعه به آزمایشگاه‌های سازمان استاندارد و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/12/11 / نوشته: زينب رشيدي
تبادل اطلاعات فني و استاندارد كالا ميان ايران و چين

تبادل اطلاعات فنی و استاندارد كالا میان ایران و چین

مدیركل دفتر صنایع فلزی سازمان با همراهی سحر صادقی و وحید مهاجردوست از كارشناسان سازمان ملی استاندارد ایران، هفته پیش به دعوت رسمی از سوی مدیران نهاد اعتبار بخشی و گواهی كننده جمهوری خلق چین (CNCA) به آن كشور سفر كردند.

 

تاریخ انتشار: 1395/12/09 / نوشته: زينب رشيدي
اجباري‌شدن 8 استاندارد براي خودروهاي ساخت داخل

اجباری‌شدن 8 استاندارد برای خودروهای ساخت داخل

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر با بیان اینكه تا سال 97 تعداد 8 استاندارد برای خودروهای ساخت داخل اجباری خواهد شد، گفت: این استانداردها موجب افزایش كیفیت خودروهای ساخت داخل می‌شود.

تاریخ انتشار: 1395/12/09 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد UHS-III براي كارت حافظه SD معرفي شد

استاندارد UHS-III برای كارت حافظه SD معرفی شد

با افزایش روزافزون كیفیت و نرخ تبادل داده در حوزه تصویربرداری دیجیتال، نیاز به سرعت بالاتر حافظه های ذخیره سازی نیز بیش از پیش احساس می شود. چند روز قبل اطلاع یافتید كه سونی از سریع ترین كارت حافظه SD جهان تحت استاندارد UHS-II رونمایی كرد كه خواندن و نوشتن اطلاعات با سرعت 300 مگابایت بر ثانیه را ممكن می سازد.

تاریخ انتشار: 1395/12/09 / نوشته: زينب رشيدي
سازمان ملي استاندارد نسبت به استفاده از لامپ‌هاي LED وارداتي هشدار داد

سازمان ملی استاندارد نسبت به استفاده از لامپ‌های LED وارداتی هشدار داد

سازمان ملی استاندارد ایران نسبت به استفاده از لامپ‌های LED وارداتی هشدار داد.به گزارش گروه اقتصادی آنا از سازمان ملی استاندارد ایران، دفترارزیابی كیفیت كالاهای صادراتی و وارداتی این سازمان اعلام كرد: لامپ های LED وارداتی با كلاهك GU5.3 با ولتاژ 230 ولت (بیش از 12 ولت) غیراستاندارد است.

تاریخ انتشار: 1395/12/04 / نوشته: سعيده ماهرويي
از اين لوازم آرايشي استفاده نكنيد!

از این لوازم آرایشی استفاده نكنید!

یك متخصص پوست و مو گفت: واكنش‌های حساسیتی پوستی از پیامدهای شایع استفاده از لوازم آرایشی غیر استاندارد و نامرغوب محسوب می‌شود.

 

تاریخ انتشار: 1395/12/04 / نوشته: زينب رشيدي
پلمپ 3 شركت نصب آسانسور در استان

پلمپ 3 شركت نصب آسانسور در استان

مدیركل استاندارد بوشهر گفت: دو شركت در عسلویه و یك شركت در كنگان كه بدون داشتن مجوز پروانه طراحی مونتاژ از اداره صنعت، معدن و تجارت، اقدام به نصب آسانسور می‌كردند، پلمب شدند.

تاریخ انتشار: 1395/12/02 / نوشته: زينب رشيدي
6كارگاه غيرمجاز توليد و بسته بندي خرما در شادگان تعطيل شد

6كارگاه غیرمجاز تولید و بسته بندی خرما در شادگان تعطیل شد

مدیركل استاندارد خوزستان گفت: بر اساس بازرسی های انجام گرفته 6 كارگاه تولید و بسته بندی خرمادر شادگان كه بدون نشانه استاندارد فعالیت می كردند، تعطیل شدند.

تاریخ انتشار: 1395/12/01 / نوشته: زينب رشيدي
آب كاشان گواهينامه استاندارد بين المللي گرفت

آب كاشان گواهینامه استاندارد بین المللی گرفت

مدیرعامل شركت آب و فاضلاب كاشان در گفتگو با خبرنگاران با اعلام خبر اخذ گواهینامه استاندارد بین المللی ISO/ IEC 17025 برای آزمایشگاه مركزی شركت آب و فاضلاب كاشان گفت: تأمین آب سالم و باكیفیت از مهم ترین دغدغه های شركت آب و فاضلاب كاشان است و اخذ گواهینامه های ملی و بین المللی برای كنترل كیفیت آب شرب شهروندان در این زمینه است.

تاریخ انتشار: 1395/12/01 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف 7 برند شيرآلات بهداشتي غيراستاندارد

توقیف 7 برند شیرآلات بهداشتی غیراستاندارد

مدیر كل استاندارد تهران از توقیف هفت برند شیرآلات بهداشتی غیر استاندارد در بازرسی از واحدهای صنفی و تولیدی خبر داد و گفت : از ابتدای سال 95 تاكنون، پروانهاستاندارد 30 واحد تولیدی در استان ابطال شده است.

تاریخ انتشار: 1395/12/01 / نوشته: زينب رشيدي
شناسايي و توقيف محصولات ساختماني غير استاندارد

شناسایی و توقیف محصولات ساختمانی غیر استاندارد

مدیركل استاندارد استان خوزستان از شناسایی و توقیف دو تولید كننده محصولات ساختمانی در زمینه بتن آماده و تیرچه سیمانی بعلت جعل نشان استادارد بر روی محصول تولیدی خود در دو شهر اهواز و شوشتر خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/11/30 / نوشته: زينب رشيدي
بنزين توليد داخل استاندارد است، نگران نباشيد

بنزین تولید داخل استاندارد است، نگران نباشید

چهارسال از زمانی كه دولت یازدهم جلوی توزیع بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها را گرفت می‌گذرد، اما هنوز هم یكی از سوالات خبرنگاران از رییس سازمان استاندارد بحث كیفیت بنزین تولید داخل است. بنزین‌هایی كه اكتان آن بالاتر از حد استاندارد بود و آلودگی‌های زیادی به دنبال داشت. زمانی فریاد اعتراض كارشناسان و مسوولان را بلند كرده بود. با این حال پای ثابت سوالاتی كه از رییس سازمان استاندارد می‌شود، كیفیت بنزین‌هاست.
رییس سازمان استاندارد هم نشان داد از این پرسش چندان دل خوشی ندارد. او حتی در یكی از نشست‌های خبری با مطبوعاتی‌ها در واكنش به سوال خبرنگاری كه در مورد كیفیت بنزین‌های تولید داخل پرسید، این ناراحتی را به وضوح نشان داد و گفت: «من نمی‌فهمم شما چرا همیشه در این موضوع سوال می‌كنید در حالی كه بارها در این مورد صحبت شده است.»

تاریخ انتشار: 1395/11/30 / نوشته: زينب رشيدي
استقرار سامانه گمركي جديد براي جلوگيري از جعل گواهي استاندارد

استقرار سامانه گمركی جدید برای جلوگیری از جعل گواهی استاندارد

رئیس سازمان ملی استاندارد از استقرار سامانه جدید برای جلوگیری از جعل گواهی استاندارد خبر داد و گفت:هم اكنون اجرای این سامانه در مراحل نهایی قرار دارد.

نیره پیروزبخت در خصوص جعل گواهی‌های استانداردی كه برای واردات برخی از كالاها مانند قطعات خودرو توسط برخی واردكنندگان انجام می‌شود، اظهارداشت: در حال حاضر سازمان استاندارد با شركت‌های بازرسی به صورت نرم افزاری در یك سامانه كار می‌كند.

تاریخ انتشار: 1395/11/30 / نوشته: زينب رشيدي
صدور 85 هزار تن كالاي استاندارد از مرز بين‌المللي مهران

صدور 85 هزار تن كالای استاندارد از مرز بین‌المللی مهران

اسماعیل مهدوی‌پور، سرپرست اداره استاندارد شهرستان مهران در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایكنا) از ایلام اظهار كرد: از ابتدای سال جاری تاكنون 85 هزار و 947 تن كالای استاندارد از مرز مهران به عراق صادر شده و این كالاها تحت نظارت اداره استاندارد شهرستان مهران به كشور عراق صادر شده كه بیشترین آن شامل سنگ‌های ساختمانی، مواد لبنی و مواد شیمیایی بوده است.

تاریخ انتشار: 1395/11/27 / نوشته: زينب رشيدي
كاهش وابستگي به نفت با تجارت حلال

كاهش وابستگی به نفت با تجارت حلال

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینكه 3 هزار و 500 میلیارد دلار گردش مالی تجارت حلال در دنیاست، افزود: اگر جمهوری اسلامی تنها به 5 درصد از این عدد دست پیدا كند، نیازی به صادرات نفت نخواهیم داشت و تجارت حلال را كه تجدید پذیر است می توانیم جایگزین نفت كنیم.

تاریخ انتشار: 1395/11/27 / نوشته: زينب رشيدي
ارائه برند حلال استاندارد بر روي تمام محصولات ايران

ارائه برند حلال استاندارد بر روی تمام محصولات ایران

نماینده ولی فقیه در سازمان دامپزشكی كشور گفت: یكی از خواسته های به حق مردم و مراجع بوده كه مواد غذایی كه مردم می خورند و حلال است، باید نشان داشته باشد و این خواسته دارد محقق می شود و در آینده تمام محصولات را تحت این برند عرضه خواهیم كرد.

تاریخ انتشار: 1395/11/27 / نوشته: زينب رشيدي
با گسترش همكاري جمهوري اسلامي ايران و جمهوري ارمنستان در زمينه نشان حلال، از اين پس رستوران­ ها و سوپرماركت­ هاي ارمنستان غذاها و كالاهاي با نشان حلال نيز ارائه خواهند كرد.

با گسترش همكاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در زمینه نشان حلال، از این پس رستوران­ ها و سوپرماركت­ های ارمنستان غذاها و كالاهای با نشان حلال نیز ارائه خواهند كرد.

امیل تاراسیان، معاون وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه­ گذاری و آرتاشس تومانیان، سفیر جمهوری ارمنستان در تهران در رأس هیاتی روز دوشنبه 25 بهمن با مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران دیدار و درباره گسترش استفاده از نشان حلال در ارمنستان مذاكره كردند.

تاریخ انتشار: 1395/11/26 / نوشته: زينب رشيدي
اولين استاندارد منسوج نانو تدوين شد

اولین استاندارد منسوج نانو تدوین شد

اولین استاندارد ملی محصول محور فناوری نانو، تحت عنوان «كالاهای نساجی با خاصیت ضدمیكروبی- روش‌های آزمون» منتشر شد.

به گزارش ایسنا اولین استاندارد ملی محصول محور فناوری نانو بر پایه مطالعات و تحقیقات انجام شده در پژوهشكده‌های صنایع غذایی و كشاورزی و شیمی و پتروشیمی پژوهشگاه استاندارد، تحت عنوان «كالاهای نساجی با خاصیت ضدمیكروبی- روش‌های آزمون» با شماره استاندارد ملی ایران 21195 چاپ شد

تاریخ انتشار: 1395/11/24 / نوشته: زينب رشيدي
جلوگيري از ورود 73 هزار و 660 تن ذرت دامي آلوده به كشور

جلوگیری از ورود 73 هزار و 660 تن ذرت دامی آلوده به كشور

مدیركل استاندارد استان خوزستان گفت: از واردات 7 میلیون و 659 هزار و 983 كیلوگرم (حدود 73 هزار و 660 تن) ذرت دامی آلوده به سم آفلاتوكسین به ارزش تقریبی 432 میلیارد ریال و ارزش ارزی 12 میلیون و 388 هزار یورو به كشور توسط اداره استاندارد بندر امام ( ره ) ممانعت بعمل آمد.

تاریخ انتشار: 1395/11/24 / نوشته: زينب رشيدي
اسامي اجاق گاز و هود آشپزخانه غيراستاندارد

اسامی اجاق گاز و هود آشپزخانه غیراستاندارد

مدیركل استاندارد استان تهران با تاكید بر اجباری بودن استاندارد اجاق گاز و هود، گفت: شهروندان از گاز و هود آشپزخانه دارای نشان استاندارد استفاده كنند.

تاریخ انتشار: 1395/11/24 / نوشته: زينب رشيدي
مصالح ساختماني بايد داراي استاندارد اجباري باشند

مصالح ساختمانی باید دارای استاندارد اجباری باشند

محمدرضا اخوان عبداللهیان ظهر شنبه در نشست خبری چهارمین همایش ملی فناوری‌های نوین صنعت ساختمان كه در اتاق جلسات اداره كل راه و شهرسازی خراسان‌رضوی برگزار شد، با اشاره به حادثه تاسف بار پلاسكو اظهار كرد: پلاسكو نخستین و آخرین حادثه در حوزه ساختمان نبوده است،

تاریخ انتشار: 1395/11/24 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد كود اجباري مي‌شود

استاندارد كود اجباری می‌شود

رئیس دفتر ثبت و كنترل كیفی مواد كودی مؤسسه تحقیقات خاك و آب گفت: وزارت جهاد كشاورزی قصد دارد استاندارد را برای انواع كودها اجباری كند.

وی افزود: درباره برخی كالاها نظیر آب معدنی، استاندارد اجباری بوده و این كالا بدون ثبت علامت استاندارد، اجازه عرضه در بازار را ندارد. اما در حال حاضر درباره كودها وضعیت این‌گونه نیست.

تاریخ انتشار: 1395/11/24 / نوشته: زينب رشيدي
اطلاعيه سازمان ملي استاندارد ايران درباره عدم انتساب اجلاس سراسري تجليل از يكصد برند ارزش آفرين به اين سازمان

اطلاعیه سازمان ملی استاندارد ایران درباره عدم انتساب اجلاس سراسری تجلیل از یكصد برند ارزش آفرین به این سازمان

دفتر روابط عمومی وارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران با صدور اطلاعیه ای هر گونه انتساب مجموعه ­ای، باعنوان "كمیته ملی استاندارد و ارزیابی برند" و رویدادی با عنوان " اجلاس سراسری تجلیل از یكصد برند ارزش آفرین سال 1395" به این سازمان را مردود دانست.

تاریخ انتشار: 1395/11/23 / نوشته: زينب رشيدي
معاون اجرايي استاندارد ايران: پرايد و پژو 405 حداقل استانداردها را دارند

معاون اجرایی استاندارد ایران: پراید و پژو 405 حداقل استانداردها را دارند

در حالیكه باید خط تولید اتومبیل‌هایی كه 10 سال از عمر آنها می‌گذرد، متوقف شود، با گذشت بیش از یك دهه از آغاز خط تولید "پراید" و "پژو 405 " عزم و اراده‌ای در این راستا وجود ندارد و دو خودروی مذكور كماكان بی‌رقیب در كشور تولید خواهند شد.

تاریخ انتشار: 1395/11/23 / نوشته: زينب رشيدي
چارچوبي براي تدوين استانداردهاي توليد افزودني جهاني

چارچوبی برای تدوین استانداردهای تولید افزودنی جهانی

سازمان های بین المللی ISO و ASTM به صورت مشترك، ساختاری را برای تدوین استانداردهای تولید افزودنی ایجاد كرده اند، چارچوبی كه نیاز به استانداردهای فنی جدید را در این دنیای به سرعت در حال رشد تأمین می نماید. تولید افزودنی (AM) كه چاپ سه بعدی نیز نامیده می شود، فرایند افزودنی لایه به لایه مواد است كه در مقابل روش های تولید كاهشی قرار دارد.

تاریخ انتشار: 1395/11/23 / نوشته: زينب رشيدي
نخستين پروانه استاندارد صفحات گچي روكش دار در فارس صادر شد

نخستین پروانه استاندارد صفحات گچی روكش دار در فارس صادر شد

مدیركل استاندارد استان فارس گفت: نخستین پروانه استاندارد صفحات گچی روكش دار در فارس به مناسبت دهه مبارك فجر صادر شد.

تاریخ انتشار: 1395/11/20 / نوشته: زينب رشيدي
عدم رعايت استاندارد در صادرات فرش ايراني

عدم رعایت استاندارد در صادرات فرش ایرانی

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس،‌ فرزین قدیمی در نشست خبری امروز با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه فرش‌های نفیس و آنتیك گفت: این نمایشگاه در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و با هدف توسعه صادرات فرش ایرانی برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی این نمایشگاه با بیان اینكه در این نمایشگاه 10 برند نفیس فرش ایرانی به عرضه تولیدات خود می‌پردازند، گفت: برای اولین بار است كه 10 برند معروف و شناخته شده فرش دستباف ایرانی در یك نمایشگاه جمع شده‌اند.

تاریخ انتشار: 1395/11/18 / نوشته: زينب رشيدي
استفاده از سيم و كابل هاي غير استاندارد خطرآفرين است

استفاده از سیم و كابل های غیر استاندارد خطرآفرین است

به گزارش خبرنگار پانا از استان چهارمحال و بختیاری، عبدالله نظری افزود: پیرو بازرسی های صورت گرفته از سطح بازار استان نمونه هایی سیم قابل انعطاف شناسایی شده كه به جای هادی مس در آن هادی آلومینیوم روكش داده شده با مس به كار رفته و نتایج آزمون نیز نشان دهنده غیر استاندارد بودن آنها به ویژه در بندهای بحرانی می باشد. همچنین مشاهده گردیده است بدلیل شباهت زیاد این نوع سیم با نمونه كاملا مسی ناظرین ساختمان متوجه تقلبی بودن آن نشده و احتمالا توسط مالكان و پیمانكاران در پروژ های ساختمانی  مورد استفاده قرار می گیرد

تاریخ انتشار: 1395/11/18 / نوشته: زينب رشيدي
تعليق 7 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوين

تعلیق 7 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوین

محمودرضا طاهری ، مدیر كل استاندارد استان قزوین گفت : در كمیته های  علائم  برگزار شده ،7پروانه كاربرد علامت استاندارد اجباری مربوط به فرآوده های آجر رسی ، بتن آماده و موزاییك سیمانی تعلیق شد.

تاریخ انتشار: 1395/11/18 / نوشته: زينب رشيدي
كاهش خسارات بيمه با تكيه بر استانداردها

كاهش خسارات بیمه با تكیه بر استانداردها

آیا بهره گیری از استانداردهای ایزو می تواند به مدیریت ریسك در صنعت بیمه كمك كند؟ پرسشی كه موضوع بحث گردهمایی گروه های ذینفع در كمیته ارزیابی انطباق ایزو (CASCO) در لندن بود. این رویداد كه توسط آنتونی هیلتون، ستون نویس روزنامه ایوینینگ استاندارد اداره شد، میزبان سخنرانان بین المللی از زوریخ، شركت میتسوبیشی، اینترتك، كتابخانه جهانی و كارگزاری بیمه هاودن بود.

تاریخ انتشار: 1395/11/17 / نوشته: زينب رشيدي
ايزو و SAE (استانداردهاي فني در حوزه وسايل حمل و نقل جاده اي)

ایزو و SAE (استانداردهای فنی در حوزه وسایل حمل و نقل جاده ای)

سازمان ایزو و انجمن SAE توافقنامه ای مبنی بر تدوین استانداردهای فنی در حوزه وسایل حمل و نقل جاده ای و سیستم های حمل و نقل هوشمند منعقد كردند. این همكاری در دو حوزه وسایل حمل و نقل جاده ای (ISO/TC 22) و سیستم های حمل و نقل هوشمند (ISO/TC 204) صورت خواهد گرفت.

تاریخ انتشار: 1395/11/17 / نوشته: زينب رشيدي
اين دوغ تقلبيست

این دوغ تقلبیست

رهنما مدیر كل استاندارد فارس از كشف یك نوع دوغ باجعل علامت استاندارد و آدرس تقلبی بنام دوغ سنتی " ایل" به آدرس شیراز شهرك صنعتی خبرداد و گفت : متاسفانه عده ای سود جو با استفاده از اعتماد مردم اقدام به بسته بندی دوغ بدون هیچگونه مجوز قانونی و با آدرس جعلی و نامشخص و جعل علامت استاندارد مینمایند.

تاریخ انتشار: 1395/11/16 / نوشته: زينب رشيدي
500 مخزن سوخت سي ان جي غيراستاندارد دراستان البرزتوقيف شد

500 مخزن سوخت سی ان جی غیراستاندارد دراستان البرزتوقیف شد

مدیركل استاندارد استان البرز اعلام كرد كه 500 مخزن نگهداری سوخت سی ان جی غیر استاندارد دراین استان توقیف شد.

فتانه شكرالهی گفت: پروانه این واحد تولیدی كه اقدام به تولید این مخازن غیراستاندارد كرده است به علت بی توجهی به اخطارهای اداره كل استاندارد البرز ابطال شد.

تاریخ انتشار: 1395/11/13 / نوشته: زينب رشيدي
ضريب ايمني خدمات مراكز تفريحي افزايش مي يابد

ضریب ایمنی خدمات مراكز تفریحی افزایش می یابد

در راستای استاندارد سازی و ایمن سازی وسایل تفریحی، چهل و هفتمین كارگروه فنی استاندارد سازی تجهیزات مراكز تفریحی  با حضور كارشناسان استاندارد، نمایندگان شركت های بازرسی، نمایندگان انجمن صنفی شهربازی داران ایران و همچنین برخی واحد های تولیدكننده تجهیزات تفریحی، سه شنبه 4 بهمن در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1395/11/13 / نوشته: زينب رشيدي
طرح شناسنامه‌دار كردن آسانسورهاي شهر تهران

طرح شناسنامه‌دار كردن آسانسورهای شهر تهران

مزمان با آغاز ایام‌ دهه فجر، طرح شناسنامه‌دار كردن آسانسورهای شهر تهران آغاز شد.
اجرای این طرح از امروز، 12 بهمن از سوی واحدهای صنفی «رسته خدمات فنی، نصب، تعمیر و نگهداری آسانسور» و با نظارت كامل اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الكترومكانیكی در سراسر شهر تهران آغاز می‌شود.
تاریخ انتشار: 1395/11/12 / نوشته: زينب رشيدي
11 استاندارد خودرويي از سال 96 اجباري مي شود

11 استاندارد خودرویی از سال 96 اجباری می شود

به گزارش خبر خودرو، پس از آنكه نمایندگان مجلس بر اساس ماده 68 برنامه ششم توسعه وزارت صنعت و سازمان ملی استاندارد را موظف به ارتقای ایمنی خودروهای داخلی كردند دبیر انجمن خودروسازان ایران از اقدام سازمان ملی استاندارد نسبت به افزایش و به روزرسانی استانداردهای 55 گانه خبر داد و گفت : از دیماه سال آینده، 11 استاندارد خودرویی اجباری می شود.

تاریخ انتشار: 1395/11/11 / نوشته: زينب رشيدي
كارگاه آموزشي تدوين استراتژي كدكس غذايي ملي برگزار شد

كارگاه آموزشی تدوین استراتژی كدكس غذایی ملی برگزار شد

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل : كارگاه آموزشی " مقدمه ای بر تجزیه و تحلیل مخاطرات ایمنی مواد غذایی در راستای تحقق اهداف استراتژی شورای هماهنگی كدكس غذایی ایران "  با حضور متخصصان صنایع غذایی ، صبح دیروز در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1395/11/11 / نوشته: زينب رشيدي
ضوابط مركز ملي تاييد صلاحيت ايران در خصوص نهادهاي بازرسي كننده

ضوابط مركز ملی تایید صلاحیت ایران در خصوص نهادهای بازرسی كننده

به گزارش مركز ملی تایید صلاحیت ایران، براساس تصمیمات این مركز در ارتباط با طرح های تایید صلاحیت نهادهای بازرسی، برخی موارد برای اطلاع عمومی و رعایت نكات مربوطه به شرح پیوست اعلام می شود.

تاریخ انتشار: 1395/11/11 / نوشته: زينب رشيدي
18 نشان برتر ايراني در سال 1395 معرفي شدند

18 نشان برتر ایرانی در سال 1395 معرفی شدند

سازمان توسعه تجارت ایران در نخستین دوره جشنواره «نام نشان ایرانی» (برند برتر) پس از ارزیابی براساس الگوهای استاندارد بین المللی، 18 برند برتر كشوری سال 1395 را در قالب 12 گروه كالایی برگزید.

تاریخ انتشار: 1395/11/11 / نوشته: زينب رشيدي
32 ماه حبس براي واحد توليدي متخلف ايزوگام

32 ماه حبس برای واحد تولیدی متخلف ایزوگام

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره كل استاندارد خراسان شمالی، فهیمه مهمان‌نواز اظهار كرد: مدیر متخلف یك واحد تولیدی ایزوگام در استان به دلیل جعل علامت استاندارد، فك پلمپ و تولید غیرمجاز و تكرار جرم به 32 ماه حبس محكوم شد.

تاریخ انتشار: 1395/11/11 / نوشته: زينب رشيدي
بالابر حادثه‌آفرين در قم تاييديه ايمني نداشته است

بالابر حادثه‌آفرین در قم تاییدیه ایمنی نداشته است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی استان قم گفت: «بالابری كه روز گذشته در قم حادثه آفرید و چهار كشته بر جای گذاشت تائیدیه ایمنی نداشت.» عباس جعفری با اعلام این خبر عنوان كرد: «این بالابر در ساختمان نیمه‌كاره‌ای در شهرك ولایت در روز جمعه عصر سقوط كرد. این بالابر به طور موقت نصب شده بوده و از نظر استاندارد فاقد تاییدیه بود.»

تاریخ انتشار: 1395/11/10 / نوشته: زينب رشيدي
صدور پروانه استاندارد براي كشتارگاههاي مرغ

صدور پروانه استاندارد برای كشتارگاههای مرغ

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما معاون نظارت بر اجرای سازمان ملی استاندارد در بوشهر گفت تا پایان امسال این استاندارد برای واحدهای تولید گوشت قرمز، خرما و زعفران نیز صادر می شود.

تاریخ انتشار: 1395/11/09 / نوشته: زينب رشيدي
بانك ملت گواهينامه (نما) گرفت

بانك ملت گواهینامه (نما) گرفت

بانك ملت گواهینامه نما ( نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات) بر اساس استاندارد بین المللی ISO/IEC 27001:2013 را از سازمان فناوری اطلاعات (به عنوان تنها مرجع ذیصلاح و معتبر) دریافت كرد.

تاریخ انتشار: 1395/11/09 / نوشته: زينب رشيدي
صدور پروانه كاربرد نشان حد مجاز آلاينده‌ها براي محصولات كشاورزي

صدور پروانه كاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها برای محصولات كشاورزی

داوود كارگرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار كرد: برای نخستین بار در كشور تعداد شش فقره پروانه كاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها، برای محصولات كشاورزی در استان صادر شده است و تاكنون غیر از استان زنجان، در هیچ استان دیگری چنین مجوزی صادر نشده است و محصولات كشاورزی تولید شده در این بخش جزو اولین محصولات كشاورزی حد مجاز آلاینده‌ها، در كشور هستند.

تاریخ انتشار: 1395/11/06 / نوشته: زينب رشيدي
توليد مرغ در فارس مطابق با استانداردهاي ملي است

تولید مرغ در فارس مطابق با استانداردهای ملی است

مطبوعات فارس/به نقل از روابط عمومی جهادكشاورزی فارس، سید عبدالله جزایری گفت: سالن‌های پرورش و تولید مرغ گوشتی در استان فارس تمام شاخص‌های استاندارد ملی را دارد و با شیوه‌های نوین مدیریت می‌شوند.

تاریخ انتشار: 1395/11/06 / نوشته: زينب رشيدي
توليد و عرضه محصولات استاندارد موجب اطمينان خاطر مصرف‌كننده مي‎شود

تولید و عرضه محصولات استاندارد موجب اطمینان خاطر مصرف‌كننده می‎شود

به گزارش خبرگزاری فارس از كامیاران، مسعود روحانی شامگاه سه‌شنبه در نشست بررسی مسائل و مشكلات استاندارد در بخش‌های مختلف در كامیاران كه با حضور مدیركل استاندارد كردستان در فرمانداری برگزار شد، اظهار كرد: نظارت و بازرسی و كنترل در زمینه‌های مختلف ضروری است.

وی اضافه كرد: بازرسی و نظارت بر اساس استانداردهای مشخص موجب كارآمدی بیشتر، تحقق اهداف و برنامه‌ها و شناخت را به دنبال خواهد داشت.

تاریخ انتشار: 1395/11/06 / نوشته: زينب رشيدي
احتمال رفع ممنوعيت استفاده از خمير مرغ در فرآورده‌هاي گوشتي

احتمال رفع ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در فرآورده‌های گوشتی

به گزارش بولتن نیوز، مجید افلاكی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر اینكه سرانجام بحث استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی به كجا رسید، اظهار داشت: بحث ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی خیلی طولانی شده و امیدوار هستیم این مساله تا پایان سال جاری حل شود.

تاریخ انتشار: 1395/11/05 / نوشته: زينب رشيدي
دستورالعمل نظارت بر تجارت الكترونيك درحال تدوين

دستورالعمل نظارت بر تجارت الكترونیك درحال تدوین

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی شركت ملی پست، حسین مهری با اشاره به اینكه  طبق بند 10 ماده 55 اساسنامه این شركت نظارت بر قبول ، جمع آوری ، رهسپاری ، توضیح و مبادلات مالی بر عهده شركت ملی پست گذاشته شده است افزود: این نظارت برای این است كه در این شبكه مرسولات ممنوعه پستی جابجا نشود .

تاریخ انتشار: 1395/11/05 / نوشته: زينب رشيدي
50 درصد لوازم آرايشي عرضه شده در جنوب كرمان تقلبي است

50 درصد لوازم آرایشی عرضه شده در جنوب كرمان تقلبی است

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی جیرفت گفت: 50 درصد لوازم آرایشی عرضه شده در جنوب كرمان تقلبی است، لذا مصرف كنندگان به برچسب استاندارد آنها توجه داشته باشند.

تاریخ انتشار: 1395/11/05 / نوشته: زينب رشيدي
كارگاه آموزش ايمني برق و استاندارد HSE

كارگاه آموزش ایمنی برق و استاندارد HSE

به گزارش پایگاه خبری HSE  ؛ یك دوره كلاس آموزش ایمنی تحت عنوان " ایمنی برق و استانداردهای HSE " با هماهنگی اداره آموزش آتش نشانی مشهد طی 12 ساعت در روز های چهار شنبه و پنجشنبه ( بیست و دوم و بیست و سوم دی ماه ) در مركز آموزش عالی این سازمان برگزار گردید.

تاریخ انتشار: 1395/11/05 / نوشته: زينب رشيدي
صدور نخستين گواهينامه تاييد صلاحيت مراكز برگزاركننده آزمون مهارت

صدور نخستین گواهینامه تایید صلاحیت مراكز برگزاركننده آزمون مهارت

نخستین گواهینامه تایید صلاحیت مراكز برگزاركننده  آزمون مهارت  (كفایت تخصصی)بر اساس الزامات استاندارد بین المللی ISO/IEC 17043توسط مركز ملی تایید صلاحیت ایران صادر شد.

تاریخ انتشار: 1395/11/05 / نوشته: زينب رشيدي
ميانگين بازرسي آسانسور براي اخذ گواهي استاندارد 5 نوبت است

میانگین بازرسی آسانسور برای اخذ گواهی استاندارد 5 نوبت است

حمد حسین ماجدی ، مدیر كل استاندارد استان یزد درجلسه كمیته فنی بررسی و ساماندهی آسانسورها گفت: میانگین تعداد بازرسی آسانسور برای اخذ گواهی استاندارد دراستان 5 نوبت است، كه با فرض میزان مطلوب بازرسی برای هر آسانسور 3 نوبت، متاسفانه آمار موجود بالاتر از میزان مطلوب است .

تاریخ انتشار: 1395/11/04 / نوشته: زينب رشيدي
خودروهاي سنگين فاقد استانداردهاي يورو 4 شماره‌گذاري نمي‌شوند

خودروهای سنگین فاقد استانداردهای یورو 4 شماره‌گذاری نمی‌شوند

جانشین رئیس پلیس راهور گفت: خودروهای سنگین فاقد استانداردهای آلایندگی یورو 4 از فروردین سال آینده شماره‌گذاری نمی‌شوند.

موسی امیری در حاشیه سفر به مازندران در شهرستان آمل، اظهار كرد: با توجه به مصوبه هیأت دولت بنا شده تا از فروردین سال 1396 خودروهای سنگین فاقد استانداردهای آلایندگی یورو 4 شماره‌گذاری نشوند.

تاریخ انتشار: 1395/11/03 / نوشته: زينب رشيدي
وزن استاندارد مرغ در بازارهاي جهاني 900 تا 1400 گرم است

وزن استاندارد مرغ در بازارهای جهانی 900 تا 1400 گرم است

مدیر جهاد كشاورزی شهرستان كاشان از اجرای طرح ملی مرغ سایز با دوره پرورش 42 روزه در شهرستان كاشان خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه اصفهان از كاشان و به نقل از روابط عمومی جهاد كشاورزی، مجید كافی زاده اظهاركرد: با توجه به ابلاغ معاونت بهبود تولیدات دامی استان اصفهان و مشاركت تشكل‌های بخش طیور استان اجرای طرح مرغ سایز همزمان با سایر شهرستان‌های كشور از 15 آذر ماه سال جاری آغاز شد.

تاریخ انتشار: 1395/11/03 / نوشته: زينب رشيدي
صدور گواهينامه انطباق با استاندارد براي 758 تن كالاي صادراتي در آستارا

صدور گواهینامه انطباق با استاندارد برای 758 تن كالای صادراتی در آستارا

شاهرخ جعفری روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: اداره استاندارد شهرستان آستارا در راستای نظارت بر اجرای استاندارد كالاهای صادراتی و وارداتی بر اقلام مشمول مقررات استاندارد اجباری نظارت كرده و تنها در صورت انطباق كالاها با استانداردهای ملی، برای آنها مجوز صادرات و واردات صادر می كند.

تاریخ انتشار: 1395/11/03 / نوشته: زينب رشيدي
وزارت‌بهداشت: مردم با گريه از ما درباره ضررهاي پارازيت‌ مي‌پرسند/ پارازيت‌ها در حد استاندارد است

وزارت‌بهداشت: مردم با گریه از ما درباره ضررهای پارازیت‌ می‌پرسند/ پارازیت‌ها در حد استاندارد است

وزنامه شهروند در گفتگو با علی گورانی، رئیس اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت موضوع پارازیت‌ها و تاثیرات آن‌ها را بررسی كرده است؛

 «هیچ اطلاعاتی وجود ندارد، تحقیقی هم انجام نشده.» این پاسخی است كه از مراجع رسمی درباره پارازیت‌ها و مضربودنشان شنیده می‌شود؛ تنها كسانی كه می‌توانند درباره وضع سلامت ایرانیان دربرابر امواجی كه شبانه‌‌روز درمعرضش قرار دارند، اظهارنظر رسمی كنند. علی گورانی، رئیس اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت، یكی از این مسئولان است، كسی كه اطلاعات دقیقی درباره امواج دارد، اما قاطعانه می‌گوید كه: «مستند علمی معتبری مبنی بر سرطانزابودن پارازیت‌ها وجود ندارد.»

تاریخ انتشار: 1395/10/27 / نوشته: زينب رشيدي
سبوس نان قم پايين تر از حد استاندارد

سبوس نان قم پایین تر از حد استاندارد

به گزارش تابناك قم، رشد بی رویه سرطان‌های معده و گوارش در سال‌های اخیر از جمله بیماری‌هایی بوده است كه تلفات زیادی را به خود اختصاص داده است، استان قم هم در این میان از آمار نسبتا نگران كننده‌ای بهره‌مند است، به طوری كه ابوالفضل ایرانی خواه، رئیس دانشگاه علوم پزشكی قم چندی پیش آمار فوتی ناشی از سرطان‌های گوارش را بعد از تلفات ناشی از تصادفات رانندگی و به ویژه موتورسیكلت در استان قم را معنی‌دار دانسته و تغییر تركیب نان را یكی از عمده دلایل ابتلا به این بیماری برشمرد.

تاریخ انتشار: 1395/10/26 / نوشته: زينب رشيدي
به اسم روغن زيتون صابون به مردم فروخته مي شود! - عمده روغن هاي با نام رودبار تقلبي است

به اسم روغن زیتون صابون به مردم فروخته می شود! - عمده روغن های با نام رودبار تقلبی است

دبیر انجمن صنفی كارفرمایی تولیدكنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران گفت : روغن های فله و و داخل شیشه ای كه بدون علامت استاندارد كه به اسم روغن زیتون اصل در میادین میوه و تره بار و مغازه ها فروخته می شود همه تقلبی است .

تاریخ انتشار: 1395/10/26 / نوشته: زينب رشيدي
تسهيل تجارت بين المللي چوب با كمك استانداردهاي ايزو

تسهیل تجارت بین المللی چوب با كمك استانداردهای ایزو

تنها در سال 2015، ما انسان ها 310 میلیون متر مكعب چوب نرم و 130 میلیون متر مكعب چوب سخت مصرف كرده ایم. و با وجود ساخت و ساز ساختمان های چوبی 18 طبقه، عطش برای چوب هر روز در حال افزایش است. تنوع بسیار زیاد انواع چوب و این حقیقت كه همه كشورها امكان تولید تمام انواع آن را ندارند، تجارت جهانی چوب را به كسب و كاری بسیار بزرگ و ضروری تبدیل كرده است. اما همه چوب ها – و همین طور سیاست های واردات – شبیه به هم نیستند و این موضوع تجارت مرزی را به یك چالش تبدیل كرده است. در این میان، طیفی از استانداردهای ایزو به كمك می آیند.
كمیته فنی ISO/TC 165 متشكل از متخصصان 600 كشور دنیا، مجموعه ای از استانداردهای بین المللی را تدوین كرده است تا با از میان برداشتن موانع، چارچوبی فراهم كرد كه همگان به واسطه آن قادر به تجارت در این عرصه باشند.

تاریخ انتشار: 1395/10/26 / نوشته: زينب رشيدي
تنها 50 شركت ايراني تجهيزات صنعت نفت را با استاندارد بين‌المللي توليد مي‌كنند

تنها 50 شركت ایرانی تجهیزات صنعت نفت را با استاندارد بین‌المللی تولید می‌كنند

به نقل از ستاد خبری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی كیش، رضا پدیدار در حاشیه این نمایشگاه با بیان اینكه حضور شركت‌های خارجی در ایران یكی از مسائل مهم است كه باید بر اساس علاقه‌مندی‌ها و توانمندی‌هایی كه دارند آن‌ها را از هم تفكیك كرد، گفت: از طرف‌های داخلی قراردادهای نفتی خواسته شده تا شركت‌ها را در درجه اول برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و در درجه دوم برای انتقال تكنولوژی طرح‌های بالادستی به كشور دعوت كنند، چراكه هیچكدام از شركت‌های ایرانی، توانایی سرمایه‌گذاری اقتصادی میلیارد دلاری را ندارند.

تاریخ انتشار: 1395/10/25 / نوشته: زينب رشيدي
تعطيلي و پلمب 12 مركز عمومي و غير استاندارد و خطر ساز در كرمان

تعطیلی و پلمب 12 مركز عمومی و غیر استاندارد و خطر ساز در كرمان

به گزارش هلیل،دادستان عمومی وانقلاب مركز استان كرمان از پلمب چهار جایگاه «سی . ان . جی» ، دو پمپ بنزین ، دو مركز فاقد آسانسور استاندارد و چهار دستگاه واقع در شهربازی كرمان، در راستای اجرای طرح استاندارد سازی و پیشگیری از سوانح اجتماعی خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/10/25 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد واي فاي جديدي مخصوص دستگاه هاي اينترنت اشيا معرفي شد

استاندارد وای فای جدیدی مخصوص دستگاه های اینترنت اشیا معرفی شد

بر پایه استانداردهای جدید ارائه شده توسط شركت Wi-Fi Alliance، اتصالات بی‎سیم در حوزه اینترنت اشیا ممكن است به‌زودی جایگزین قابلیت‎های سیستم‎های سیمی‎ شود. این استاندارد جدید كه TimeSync نام دارد، یك قابلیت وای‎فای است كه با هم‎تراز كردن دستگاه‎های بی‎سیم در قالب یك ساعت داخلی یكسان برای آنها این امكان را فراهم می‎كند تا با زمان‌بندی دقیق كاملا هماهنگ با یك دیگر كار كنند.

تاریخ انتشار: 1395/10/25 / نوشته: زينب رشيدي
تدوين 13 جلد كتب استانداردسازي بيمارستان ها

تدوین 13 جلد كتب استانداردسازی بیمارستان ها

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، گفت: تاكنون ?? جلد كتاب در قالب مجموعه كتب "استاندارد برنامه ریزی و طراحی بیمارستان ایمن" در بخش های مختلف درمانی و بیمارستانی به چاپ رسیده است.

تاریخ انتشار: 1395/10/22 / نوشته: زينب رشيدي
اخذ گواهينامه استاندارد آموزشي ISO 10015 توسط شركت مخابرات ايران

اخذ گواهینامه استاندارد آموزشی ISO 10015 توسط شركت مخابرات ایران

به گزارش ایران اكونومیست به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شركت مخابرات ایران؛ شركت مخابرات ایران با هدف بهبود مستمر و روان سازی فرایند آموزش در جهت دستیابی به اهداف استراتژیك شركت و ره نگاشت تحول مخابرات، گواهینامه استاندارد آموزشی ISO 10015 را دریافت كرد.

تاریخ انتشار: 1395/10/22 / نوشته: زينب رشيدي
سازمان استاندارد دروغ ميگويد يا شركت كاله ؟

سازمان استاندارد دروغ میگوید یا شركت كاله ؟

چندروز گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینكه در جریان بازرسی كارشناسان سازمان ملی استاندارد ایران از واحد تولیدی كاله تهران عرضه شیر پاستوریزه این كارخانه با تاریخ غیرواقعی مشخص شد.

 

ركنااقتصادی: روابط عمومی هلدینگ صنایع غذایی سولیكو درباره فرآیند تولید و ثبت تاریخ روی محصولات توضیحاتی ارائه داد.

تاریخ انتشار: 1395/10/22 / نوشته: زينب رشيدي
تجديد نظر استاندارد بين المللي و آغاز فصل جديدي در مميزي

تجدید نظر استاندارد بین المللی و آغاز فصل جدیدی در ممیزی

استاندارد مشهور ممیزی سیستم های مدیریت وارد دوره بازنگری شده است و به اولین مرحله رأی گیری كه مرحله ای بسیار حساس در فرایند تدوین محسوب می شود رسیده است.
امروزه سازمان ها با هدف اثربخشی بالاتر و صرفه جویی در زمان و پول، به صورت روزافزونی رو به سوی سیستم های مدیریت دارند. بسیاری از شركت ها سیستم های مدیریت متعددی در اختیار دارند كه هر یك بر حوزه ای خاص تمركز دارد.

تاریخ انتشار: 1395/10/22 / نوشته: زينب رشيدي
صادرات بيش از 10 ميليون كيلوگرم خرماي خوزستان

صادرات بیش از 10 میلیون كیلوگرم خرمای خوزستان

مدیركل استاندارد استان خوزستان گفت: در9 ماه امسال 10 میلیون و 319 هزار و 220 كیلوگرم خرمای استان به كشورهای دیگر صادر شده است.

 به نقل از روابط عمومی اداره كل استاندارد خوزستان رضا دهدشتی بیان كرد: صادرات خرمای استان به كشورهای امارات، قزاقستان، قرقیزستان، مجارستان، نیوزلند، آفریقای جنوبی، لبنان، روسیه، استرالیا، تركیه، تاجیكستان، چك، لهستان، سنگاپور، رومانی، اكراین، چین، تایلند، فیجی، دبی، لیتوانی، اندونزی، سریلانكا و كانادا بوده است.

تاریخ انتشار: 1395/10/19 / نوشته: زينب رشيدي
الزامات جديد ايزو براي مديريت بهتر رفاه حيوانات در سراسر جهان(ISO/TS 34700:2016)

الزامات جدید ایزو برای مدیریت بهتر رفاه حیوانات در سراسر جهان(ISO/TS 34700:2016)

حمایت از رفاه حیوانات به معنی تأمین نیازهای جسمی و روانی آنها است. دامپروری دیگر تنها تولید خوراك نیست بلكه به ملاحظه ای اخلاقی تبدیل شده است.
مصرف كنندگان به كیفیت زندگی و درمان دام ها كه مستقیما با ایمنی و سلامت غذای تولید شده در ارتباط است بسیار اهمیت می دهند. با افزایش آگاهی مصرف كنندگان نسبت به این مسأله، تقاضا برای محصولاتی كه با استانداردهای رفاه حیوانات انطباق داشته باشد نیز افزایش می یابد و بدین ترتیب تولیدكنندگانی كه از این استانداردها پیروی كنند، دارای مزیت رقابتی خواهند بود.

تاریخ انتشار: 1395/10/18 / نوشته: زينب رشيدي
كميته فني متناظر با ايزو TC255 با عنوان بيوگاز تاسيس شد

كمیته فنی متناظر با ایزو TC255 با عنوان بیوگاز تاسیس شد

كمیته فنی متناظر با ایزو TC255 با عنوان بیوگاز، با حضور كارشناسان استاندارد و كارشناسان مرتبط با این حوزه تاسیس شد.

به گزارشخبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره كل استاندارد استان تهران،  نشست كمیته فنی متناظر با ایزو TC2555 با عنوان بیوگاز، با حضور كارشناسان استاندارد و كارشناسان مرتبط با این حوزه، در اداره كل استاندارد استان تهران برگزار و این كمیته تاسیس شد.

تاریخ انتشار: 1395/10/18 / نوشته: زينب رشيدي
ارسال اخطار پلمب براي برخي آسانسورهاي فعال در مراكز پرتردد

ارسال اخطار پلمب برای برخی آسانسورهای فعال در مراكز پرتردد

مدیركل استاندارد استان همدان از بازرسی 50 آسانسور فعال در مراكز دولتی و عمومی پرتردد استان خبر داد و گفت: برای برخی آسانسورهای فعال در مراكز پرتردد اخطار پلمب ارسال شده است.

محمد مددی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار كرد: به علت ویژگی‌ها و نوع بهره‌برداری خاص از آسانسورها ضروریست ساختمان در قسمتی كه دارای آسانسور است، شرایط دقیق‌تر و سخت‌گیرانه‌تری داشته باشد.

تاریخ انتشار: 1395/10/18 / نوشته: زينب رشيدي
امحاي 15 تن كالاي غير استاندارد در قشم

امحای 15 تن كالای غیر استاندارد در قشم

مدیركل گمرك، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم از امحای 15 تن كالای مستعمل و غیر استاندارد به ارزش حدود یك میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم ، هرمز امیری با اشاره به امحای كالاهای غیراستاندارد در قشم اعلام كرد: 15 تن كالای غیر استاندارد و مستعمل به دستور مقام قضایی توسط شش دستگاه خودرو پیكاپ در محوطه بازیافت زباله در منطقه طولای جزیره قشم، امحا شد.

تاریخ انتشار: 1395/10/18 / نوشته: زينب رشيدي
نصب هولوگرام تقليد نشدني روي فرآورده هاي زيتون

نصب هولوگرام تقلید نشدنی روی فرآورده های زیتون

دبیر انجمن صنفی كارفرمایی تولیدكنندگان روغن زیتون وزیتون شور ایران از آغاز طرح الصاق هولوگرام بر روی محصولات تولیدی روغن زیتون و زیتون پرورده خبر داد و گفت: این اقدام به منظور اطمینان بخشی به مصرف كنندگانو مقابله با عرضه محصولات تقلبی است.

تاریخ انتشار: 1395/10/18 / نوشته: زينب رشيدي
پيروزبخت: سازمان استاندارد بيشترين سود را از برجام برده است

پیروزبخت: سازمان استاندارد بیشترین سود را از برجام برده است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینكه نگاه سنتی به استاندارد باید تغییر ‌كند، گفت: در استراتژی كشورها، استاندارد یك مثلث تشكیل شده از استاندارد، كیفیت و رقابت‌پذیری تعریف می‌شود.

تاریخ انتشار: 1395/10/15 / نوشته: زينب رشيدي
شناسايي 1160قلم  كالاي بدون علامت استاندارد در خراسان شمالي

شناسایی 1160قلم كالای بدون علامت استاندارد در خراسان شمالی

مدیركل استاندارد خراسان شمالی از شناسایی، توقیف، جمع آوری و معدوم سازی یك هزار و 160 قلم كالای بدون علامت استاندارد در استان خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/10/15 / نوشته: زينب رشيدي
وقتي خون خارجي‌ها رنگين‌تر مي‌شود - استاندارد از يادرفته (زعفران ايراني) در بازار داخلي

وقتی خون خارجی‌ها رنگین‌تر می‌شود - استاندارد از یادرفته (زعفران ایرانی) در بازار داخلی

كالای زعفران در بازار مشهد به حدی دارای اهمیت است كه 2 صنف مختلف با نام‌های فروشندگان و صادركنندگان زعفران در اتاق اصناف تشكیل شده و البته باید در نظر داشت كه مصرف و تولید این محصول در خراسان‌رضوی از سایر استان‌های سطح كشور بالاتر است.

تاریخ انتشار: 1395/10/15 / نوشته: زينب رشيدي
تمديد گواهينامه سيستم مديريت كيفيت بانك صنعت و معدن با نسخه جديد استاندارد

تمدید گواهینامه سیستم مدیریت كیفیت بانك صنعت و معدن با نسخه جدید استاندارد

گواهینامه سیستم مدیریت كیفیت ISO 9001 بانك صنعت و معدن، ضمن ارتقا از نسخه 2008 به نسخه 2015، برای یك سال دیگر تمدید شد  گواهی نامه جدید مبتنی بر استاندارد ISO9001 نسخه 2015 میباشد كه در آن بر مواردی مانند مدیریت ریسك، مدیریت دانش و شناخت محیط كسب و كار سازمان و ذینفعان آن تاكید شده است. 

تاریخ انتشار: 1395/10/13 / نوشته: زينب رشيدي
رسيدن به استاندارد هاي زيست محيطيISO14001 بايد يك تفكر شود

رسیدن به استاندارد های زیست محیطیISO14001 باید یك تفكر شود

تمامی موارد زیست محیطی از جمله بحث فضای سبز ، آلودگی هوا ، توجه به زمین و...نه به عنوان یك وظیفه اداری به آن رسیدگی شود بلكه لازم است به عنوان یك تفكر اساسی در راس فعالیت ها قرار گیرد.

تاریخ انتشار: 1395/10/13 / نوشته: زينب رشيدي
مديركل استاندارد ايلام خبر داد: متوقف كردن خط توليد 10 واحد توليدي در استان ايلام

مدیركل استاندارد ایلام خبر داد: متوقف كردن خط تولید 10 واحد تولیدی در استان ایلام

مهناز افزود: 36 زمین بازی كودكان، فضای بازی سربسته كودكان و شهربازی در شهرستانهای ایلام، مهران، بدره، چرداول، ملكشاهی، سیروان، دره شهر، آبدانان، دهلران و ایوان پلمب شده و همچنین هفت محموله كالای غیراستاندارد ازصنایع ساختمانی وغذایی درشهرستانهای ایلام،بدره وچرداول معدوم شده است.

تاریخ انتشار: 1395/10/13 / نوشته: زينب رشيدي
ظروف تفلون (استاندارد) بي خطر است

ظروف تفلون (استاندارد) بی خطر است

تفلون مرغوب یك پلیمر نچسب است كه به علت لغزنده بودن حتی اگر بلعیده شود، از دستگاه گوارش دفع می شود.

تاریخ انتشار: 1395/10/12 / نوشته: زينب رشيدي
مجتمع دارويي درماني هلال احمر گواهينامه ايزو دريافت كرد

مجتمع دارویی درمانی هلال احمر گواهینامه ایزو دریافت كرد

مدیر عامل مجتمع دارویی درمانی هلال احمر با اعلام خبر دریافت گواهینامه برای این مركز درمانی گفت: كسب این استاندارد بین المللی سبب افزایش جذب توریسم در حوزه درمان می شود.

تاریخ انتشار: 1395/10/12 / نوشته: زينب رشيدي
نيوزلند خواستار تعيين كيفيت محصولات خود توسط سازمان ملي استاندارد شد

نیوزلند خواستار تعیین كیفیت محصولات خود توسط سازمان ملی استاندارد شد

سفیر نیوزیلند در جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رییس سازمان ملی استاندارد ایران خواستار توسعه روابط تجاری بین دو كشور شد.

ایمون اوشانسی ، سفیر نیوزلند در این دیدار كه در سازمان ملی استاندارد ایران انجام شد با بیان اینكه مهمترین بخش روابط تجاری بین ایران و نیوزیلند ، لبنیات است ، بر گسترش روابط تجاری بین دو كشور تاكید كرد.

تاریخ انتشار: 1395/10/12 / نوشته: زينب رشيدي
صندلي هاي اداري غيراستاندارد توقيف شد

صندلی های اداری غیراستاندارد توقیف شد

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی اداره‌كل استاندارد استان تهران ، در این جریان صندلی اداری با نام‌های تجارتی دنا، یاران صنعت، باران، نوروزی، رایانه سیستم، آرا صنعت، ابتكار صنعت، فونیكس، موج، كارل، ایرانیان، آرسنل، بدلیل تولید بدون مجوز استاندارد و یا عرضه كالای بدون نشان استاندارد، توقیف و متخلفان به دادگاه معرفی شدند.

تاریخ انتشار: 1395/10/11 / نوشته: زينب رشيدي
جريمه ي سنگين براي ممانعت كنندگان از بازرسي استاندارد

جریمه ی سنگین برای ممانعت كنندگان از بازرسی استاندارد

مدیركل استاندارد استان خوزستان گفت: در راستای بازرسی از واحدهای صنفی و كارگاهی در مراحل تولید، عرضه و ارائه خدمات به مشتریان در 9 ماهه امسال، تعداد 71 واحد صنفی متخلف كه با كم فروشی و تقلب در عرضه و فروش كالا به مشتریان خود از انجام بازرسی و نمونه برداری ممانعت بعمل آورده بودند، برخورد قضایی شد.

تاریخ انتشار: 1395/10/11 / نوشته: زينب رشيدي
ارتقاء استاندارد زمينه ساز ايجاد بازار پايدار در خارج از مرزها خواهد بود

ارتقاء استاندارد زمینه ساز ایجاد بازار پایدار در خارج از مرزها خواهد بود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری كردستان در دیدار با معاون نظارت بر اجرای استاندار و مدیركل نظارت بر صنایع غیر فلزی و استاندارد حلال گفت: با ارتقاء استاندارد كالا و خدمات صادراتی می توانیم در خارج از مرزها بازار پایدار داشته باشیم.

تاریخ انتشار: 1395/10/11 / نوشته: زينب رشيدي
امسال 1250 كالاي غير استاندارد در كشور توقيف شد

امسال 1250 كالای غیر استاندارد در كشور توقیف شد

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: امسال در بازدیدهای انجام گرفته شده از مراكز عرضه و توزیع كالا یك‌هزار و 250 كالای غیر استاندارد در سطح كشور توقیف شده است و این نظارت‌ها مستمر و ادامه دار خواهد بود.

تاریخ انتشار: 1395/10/11 / نوشته: زينب رشيدي
صدور پايان كار ساختمان پس از تاييديه ايمني عملكرد آسانسور از سوي استاندارد

صدور پایان كار ساختمان پس از تاییدیه ایمنی عملكرد آسانسور از سوی استاندارد

محمود رضا طاهری ، مدیر كل استاندارد استان قزوین گفت: معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین در نامه ایی به شهردار قزوین، این اداره كل را تنها مرجع قانونی برای صدور تاییدیه ایمنی عملكرد آسانسور ، معرفی كرد و صدور مجوز از سوی سایر مراجع برای پایان كار ساختمان را غیر موجه دانست.

تاریخ انتشار: 1395/10/11 / نوشته: زينب رشيدي
اطلاعيه مركز ملي تاييد صلاحيت ايران در خصوص نهادهاي گواهي كننده سيستم هاي مديريت كيفيت

اطلاعیه مركز ملی تایید صلاحیت ایران در خصوص نهادهای گواهی كننده سیستم های مدیریت كیفیت

اطلاعیه مركز ملی تایید صلاحیت ایران در خصوص نحوه عملكرد این مركز در راستای ویرایش جدید استانداردهای ISO/IEC 17021-1:2015  و ISO 9001:2015 به شرح زیر است:

1-استاندارد ایزو 9001
همه نهاد های گواهی كننده سیستم مدیریت كیفیت موظف هستند خط مشی مركز ملی تائید صلاحیت ایران و مقررات مجمع بین المللی تائید صلاحیت IAF در خصوص صدور گواهینامه های سیستم مدیریت كیفیت طبق استاندارد ایزو 9001 ویرایش 2015 را در مهلت زمانی تعیین شده (15 سپتامبر 2018) رعایت نمایند.
تاریخ انتشار: 1395/10/11 / نوشته: زينب رشيدي
آزمايشگاه استاندارد در مرز باشماق مريوان احداث مي‌شود

آزمایشگاه استاندارد در مرز باشماق مریوان احداث می‌شود

استاندار كردستان گفت: زمین و تجهیزات لازم را برای احداث آزمایشگاه استاندارد در مرز باشماق مریوان در اختیار اداره كل استاندارد كردستان قرار می‌دهیم تا مشكلات این حوزه نیز برطرف شود.

تاریخ انتشار: 1395/10/08 / نوشته: زينب رشيدي
استان كردستان به لحاظ استاندارد حلال پيشرو است

استان كردستان به لحاظ استاندارد حلال پیشرو است

مدیركل استاندار كردستان گفت: این استان به لحاظ استاندارد حلال پیشرو بوده و همچنین كشتارگاه طیور استان سطح بالای استاندارد را تجربه كرده است.

تاریخ انتشار: 1395/10/08 / نوشته: زينب رشيدي
تعيين استاندارد ميزان نمك و شكر محصولات غذايي از سوي دولت

تعیین استاندارد میزان نمك و شكر محصولات غذایی از سوی دولت

رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به بالا بودن میزان نمك و شكر در محصولات غذایی گفت: استاندارد استفاده از این اقلام در محصولات غذایی تعیین شده است.

تاریخ انتشار: 1395/10/08 / نوشته: زينب رشيدي
چهار توليدكننده مصالح ساختماني غيراستاندارد به دادگاه معرفي شدند

چهار تولیدكننده مصالح ساختمانی غیراستاندارد به دادگاه معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره‌كل استاندارد استان تهران، در جریان بازرسی‌های یك ماه گذشته كارشناسان استاندارد از واحدهای تولید مصالح ساختمانی استان، بتن آماده با نام تجارتی ثامن بتن فرزانگان در واحدی در شهرستان ورامین، بلوك سقفی با نام تجارتی تلاش فوم در واحدی در ملارد، تیرچه با پاشنه بتنی با نام تجارتی سهند در واحدی در پاكدشت، آجرنما با نام تجارتی خلیج فارس در واحدی در محدوده خیرآباد، به علت تولید بدون مجوز استاندارد، توقیف و تولیدكنندگان متخلف آن به دادگاه معرفی شدند.

تاریخ انتشار: 1395/10/07 / نوشته: زينب رشيدي
تطبيق حوزه مالي بانك تجارت با استانداردهاي IFRS

تطبیق حوزه مالی بانك تجارت با استانداردهای IFRS

دوره آموزشی استانداردهای یكپارچه مالی بین‌المللی (IFRS) با حضور مدیران، كارشناسان و مسئولان حوزه مالی بانك تجارت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بانك تجارت، این دوره آموزشی 34 ساعته و هفتگی، تا پایان اسفندماه سال جاری با حضور مدیران مالی، كارشناسان و اساتید بخش مالی بانك تجارت به منظور ارتقای سطح دانش مالی و تطبیق با استانداردهای IFRS برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: 1395/10/07 / نوشته: زينب رشيدي
رييس سازمان ملي استاندارد ايران بر يكپارچگي در سلامت غذايي تاكيد كرد

رییس سازمان ملی استاندارد ایران بر یكپارچگی در سلامت غذایی تاكید كرد

نیره پیروزبخت ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران،  در نخستین همایش تخصصی امنیت غذا، سلامت و توسعه كه با حضور وزیر تعاون ، كار و رفاه اجتماعی ، صبح امروز در تهران برگزار شد با بیان اینكه برای امنیت غذایی مردم باید به یكپارچگی غذا در كشور توجه داشت، گفت: 3 مولفه اصالت، ایمنی و كیفیت غذا دارای اهمیت است كه در این بین، بحث اصالت‌سنجی مورد توجه قرار دارد.

تاریخ انتشار: 1395/10/07 / نوشته: زينب رشيدي
از ميان 4 مجموعه شمشك، دربند، دربندسر و توچال تنها (توچال) گواهينامه ايمني استاندارد دارد

از میان 4 مجموعه شمشك، دربند، دربندسر و توچال تنها (توچال) گواهینامه ایمنی استاندارد دارد

به گزارش ایران خبر، مسلم بیات اظهار داشت: از 4 مجموعه شمشك، دربند، دربندسر و توچال كه در آنها مردم را با تله‌كابین و تله‌سیژ جابجا می‌كنند، تاكنون تنها توچال موفق به اخذ مجوزهای استاندارد ایمنی و بهره‌برداری از ما شده و سه مجموعه دیگر با وجود اینكه برای دریافت استاندارد ایمنی، اقدام كرده‌اند اما به دلیل وجود نقایصی در سیستم‌های‌شان هنوز نتوانسته‌اند به این مهم دست پیدا كنند.

تاریخ انتشار: 1395/10/07 / نوشته: زينب رشيدي
جلوگيري از ورود 60 محموله خارجي غير استاندارد به كشور

جلوگیری از ورود 60 محموله خارجی غیر استاندارد به كشور

مدیركل استاندارد استان خوزستان گفت: به منظور حمایت از مصرف كنندگان داخلی و جلوگیری از ورود كالاهای نامرغوب خارجی به كشور این اداره كل بركلیه اقلام وارداتی مشمول مقررات استاندارد اجباری كه قصد ترخیص از گمركات خوزستان را داشته باشند نظارت نموده و تنها درصورت انطباق با استانداردهای ملی مربوطه و یا استانداردهای مورد قبول، مجوز ورود به كشور برای آنها صادر می گردد.

تاریخ انتشار: 1395/10/07 / نوشته: زينب رشيدي
همكاري استاندارد با وزارت جهاد براي مبارزه با آلودگي مواد غذايي/ اجراي استاندارد ذبح و صيد

همكاری استاندارد با وزارت جهاد برای مبارزه با آلودگی مواد غذایی/ اجرای استاندارد ذبح و صید

رئیس سازمان ملی استاندارد از اجرا شدن استاندارد ذبح و صید با همكاری وزارت جهاد كشاورزی خبر داد و گفت: از این پس در تمام كشتارها و صید برای خروج از مراكز علاوه‌بر تأیید نماینده شرعی ولی‌فقیه امضای استاندارد را نیاز دارد.

تاریخ انتشار: 1395/10/06 / نوشته: زينب رشيدي
گواهينامه استاندارد بيش از 26 هزار تن پسته در رفسنجان صادر شد

گواهینامه استاندارد بیش از 26 هزار تن پسته در رفسنجان صادر شد

رئیس اداره استاندارد شهرستان رفسنجان گفت: گواهینامه انطباق صادراتی مطابق با استاندارد بیش از 26 هزار و 500 تن پسته صادراتی و مغز آن طی 9 ماه گذشته در این شهرستان صادر شده است.

تاریخ انتشار: 1395/10/06 / نوشته: زينب رشيدي
كارشناسان ايزو 14001 برنده جايزه برتري فني شدند

كارشناسان ایزو 14001 برنده جایزه برتری فنی شدند

گروه كارشناسان تدوین گر ایزو 14001، شناخته شده ترین چارچوب سیستم های مدیریت زیست محیطی در دنیا، مفتخر به دریافت جایزه لورنس آیشر شدند. به گفته دكتر ژیانگ ژیائوگانگ، كمیته فنی ایزو ISO/TC 207، مدیریت زیست محیطی، كمیته فرعی SC 1، سیستم های مدیریت زیست محیطی به دلیل نوآوری هایی كه ارائه كرده اند، جایزه فوق را از آن خود كردند.

تاریخ انتشار: 1395/10/06 / نوشته: زينب رشيدي
وعده جديد براي تعيين تكليف استاندارد آبليمو

وعده جدید برای تعیین تكلیف استاندارد آبلیمو

معاون اداره كل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراكی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از تعیین تكلیف استاندارد جدید آبلیمو طی یك‌ماه آینده خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/10/06 / نوشته: زينب رشيدي
صدور گواهينامه انطباق با استاندارد براي197تن كالاي صادراتي در آستارا

صدور گواهینامه انطباق با استاندارد برای197تن كالای صادراتی در آستارا

شاهرخ جعفری روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: اداره استاندارد شهرستان آستارا در راستای نظارت بر اجرای استاندارد كالاهای صادراتی و وارداتی بر تمام اقلام مشمول مقررات استاندارد اجباری نظارت كرده و تنها در صورت انطباق كالاها با استانداردهای ملی، برای آنها مجوز صادرات و واردات صادر می كند.

تاریخ انتشار: 1395/10/05 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد سازي مخازن ذخيره سوخت مصرف كنندگان عمده

استاندارد سازی مخازن ذخیره سوخت مصرف كنندگان عمده

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیر شركت ملی پخش فرآوره های سوخت منطقه زنجان از استاندارد سازی و دیپ گذاری مخازن ذخیره سازی سوخت مصرف كنندگان عمده خبر دادو گفت: مخازن ذخیره سازی سوخت مصرف كنندگان بخش صنایع و كارخانجات استاندارد و بر اساس شماره سریال و TABLEبا هزینه اندك دیپ گذاری و گواهی اندازه گیری حجم سنجی مخازن صدر شده است.

تاریخ انتشار: 1395/10/05 / نوشته: زينب رشيدي
كشف لواشك با علامت استاندارد جعلي

كشف لواشك با علامت استاندارد جعلی

در طی بازرسی های انجام شده از مراكز توزیع و عرضه كالای استان توسط كارشناسان استاندارد این اداره كل در آذر ماه سال جاری، فرآورده لواشك با نام تجاری سهیل با علامت استاندارد جعلی شناسایی و از سطح بازار جمع آوری گردید و مراحل رسیدگی حقوقی آن در دست اقدام می باشد .

تاریخ انتشار: 1395/10/04 / نوشته: زينب رشيدي
بيش از 90 درصد كالاهاي وارداتي ، مربوط به خط توليد و مواد اوليه كارخانجات استان زنجان است

بیش از 90 درصد كالاهای وارداتی ، مربوط به خط تولید و مواد اولیه كارخانجات استان زنجان است

داود كارگرزاده ، مدیر كل استاندارد استان زنجان گفت : تعداد صدور گواهینامه های انطباق كالای وارداتی در سال جاری در این استان ، بیش از دو برابر تعداد گواهینامه های صادر شده در سال گذشته ،نسبت به ماههای مشابه افزایش داشته است. 

تاریخ انتشار: 1395/10/04 / نوشته: زينب رشيدي
سيلندر گاز مايع مشمول استاندارد اجباري است

سیلندر گاز مایع مشمول استاندارد اجباری است

كارشناس مسئول صنایع، برق، مكانیك و مصالح ساختمانی اداره كل استاندارد زنجان گفت: شیر سیلندر گاز مایع مشمول استاندارد اجباری است و نظارت های جدی بر آن وجود دارد.

تاریخ انتشار: 1395/10/04 / نوشته: زينب رشيدي
بانك سامان جايزه ملي كيفيت ايران را دريافت كرد

بانك سامان جایزه ملی كیفیت ایران را دریافت كرد

به گزارش صباایران به نقل از اداره روابط عمومی بانك سامان، مرضیه عزیزی مدیر بهبود و كیفیت درباره این جایزه گفت: در سیزدهمین دوره ارزیابی ملی كیفیت كه توسط سازمان ملی استاندارد ایران و با همكاری انجمن مدیران كیفیت ایران انجام شد، بانك سامان برای مدیریت كیفیت خدمات بانكداری الكترونیك در گروه محصولی مالی، بیمه و لیزینگ موفق به دریافت تقدیرنامه اشتهار به كیفیت با تایید و امضای رییس سازمان ملی استاندارد ایران شد.

تاریخ انتشار: 1395/10/01 / نوشته: زينب رشيدي
نامه هاي استاندارد جعلي قطعات خودرو در گمرك بوشهر داد استاندارد را درآورد

نامه های استاندارد جعلی قطعات خودرو در گمرك بوشهر داد استاندارد را درآورد

بحث قاچاق كالا از مبادی رسمی و گمركات و بی توجهی به صحت و سلامت اسناد و ابزارهای كنترلی لازم موضوعی است كه در این روزها توجه بیشتر رسانه ها و مقامات مسئول را به خود معطوف كرده است.

تاریخ انتشار: 1395/10/01 / نوشته: زينب رشيدي
شهرك عاليشهر با شهربازي استاندارد

شهرك عالیشهر با شهربازی استاندارد

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مدیركل استاندارد استان بوشهر گفت : شهرداری عالیشهر در زمینه استاندارد سازی وسایل بازی پیشگام بوده است و تمام تجهیزات مستقر در این شهر به وسیله اداره كل استاندارد بازرسی و رفع نقص شده و در مرحله تكمیل مستندات است تا به عنوان اولین شهر در كشور كه تجهیزات بازی آن استاندارد سازی شده معرفی شود.

تاریخ انتشار: 1395/10/01 / نوشته: زينب رشيدي
لنت ترمزهاي غيراستاندارد در استان البرز معدوم شدند

لنت ترمزهای غیراستاندارد در استان البرز معدوم شدند

لنت ترمزهای غیراستاندارد به دلیل مغایرت با استاندارد ملی در استان البرز معدوم شدند.

تاریخ انتشار: 1395/10/01 / نوشته: زينب رشيدي
 فقط تله‌كابين توچال استاندارد است

فقط تله‌كابین توچال استاندارد است

مسلم بیات، رییس اداره استاندارد استان تهران گفت: از 4 مجموعه شمشك، دربند، دربندسر و توچال كه در آنها مردم را با تله كابین و تله سیژ جابه‌جا می‌كنند، تاكنون تنها توچال موفق به اخذ مجوزهای استاندارد ایمنی و بهره‌برداری از ما شده و سه مجموعه دیگر با وجود اینكه برای دریافت استاندارد ایمنی، اقدام كرده‌اند، اما به دلیل وجود نقایصی در سیستم‌های شان، هنوز نتوانسته‌اند به این مهم دست پیدا كنند.

تاریخ انتشار: 1395/09/30 / نوشته: زينب رشيدي
پلمپ 25 واحد مصالح ساختماني غير استاندارد

پلمپ 25 واحد مصالح ساختمانی غیر استاندارد

مدیركل استاندارد كهگیلویه و بویراحمدبا اعلام این خبر گفت: بیش از 60 درصد واحدهای مصالح ساختمانی در استان بدون پروانه و مجوز در حال فعالیت هستند.

تاریخ انتشار: 1395/09/30 / نوشته: زينب رشيدي
صادرات 15 قلم مشتقات مايع نفت و گاز آزاد شد

صادرات 15 قلم مشتقات مایع نفت و گاز آزاد شد

به گزارش موسسه تحقیقاتی مركز اطلاعات فنی ایران، طبق اعلام گمرك فهرست 15قلم كالای خارج از شمول دستورالعمل پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبكه فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای جهت صادرات اعلام شد.

تاریخ انتشار: 1395/09/29 / نوشته: زينب رشيدي
ورود اداره كل استاندارد به فروشگاه‌هاي عرضه لوازم يدكي/ توقيف كالاهاي مشكوك

ورود اداره كل استاندارد به فروشگاه‌های عرضه لوازم یدكی/ توقیف كالاهای مشكوك

مدیركل استاندار خراسان شمالی از ورود این اداره كل به مراكز عرضه لوازم یدكی خودرو و تشدید بازرسی‌ها در این استان خبر داد.
به گزارش نسیم امروز، فهیمه مهمان نواز اظهار كرد: در این راستا طرح گشت مشترك نظارت بر مراكز عرضه كننده لوازم یدكی خودرو با همكاری سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و پلیس نظارت بر اماكن عمومی به مرحله اجرا گذاشته شده است.

تاریخ انتشار: 1395/09/28 / نوشته: زينب رشيدي
طلاهاي توليدي همدان استاندارد است/هشدار به توليدكنندگان متخلف طلا

طلاهای تولیدی همدان استاندارد است/هشدار به تولیدكنندگان متخلف طلا

مدیركل استاندارد استان همدان گفت: امسال 25 مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدكننده طلا در همدان صورت گرفته كه تنها 2 مورد آن منطبق با استانداردهای مربوطه نبودند.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره كل استاندارد استان همدان، محمد مددی بیان كرد: نمونه های آزمون شده مربوط به یك واحد طلاسازی به صورت جزئی با استانداردهای تعریف شده مغایرت داشت و در یك مورد از آزمونها نیز این مغایرت جدی بود.

تاریخ انتشار: 1395/09/28 / نوشته: زينب رشيدي
افتتاح رسمي دبيرخانه اكو ريسكام در تهران در جهت توسعه همكاريهاي اقتصادي و تجاري

افتتاح رسمی دبیرخانه اكو ریسكام در تهران در جهت توسعه همكاریهای اقتصادی و تجاری

دبیرخانه ریسكام و نهاد مدیریت فنی ارزیابی انطباق توسط سازمان ملی استاندارد ایران و به همت دفتر مطالعات تطبیقی و مشاركت در تدوین استانداردهای بین المللی ، امروز به طور رسمی در تهران افتتاح شد.
سودابه یحیی زاده ، مدیركل دفتر مطالعات تطبیقی و مشاركت در تدوین استاندارد های بین المللی با بیان اینكه ، موسسه منطقه ای استانداردسازی ، ارزیابی انطباق، تایید صلاحیت و اندازه شناسی ، ریسكام ، یكی از موسسات وابسته به سازمان همكاری های اقتصادی ( اكو ) است گفت : بهمن ماه 1382 اولین اجلاس وزرای صنایع كشورهای عضو اكو در تهران تشكیل و جمهوری اسلامی ایران و تركیه به عنوان دو كشور هماهنگ كننده در حوزه های استانداردسازی و زمینه های مرتبط تعیین شدند.

تاریخ انتشار: 1395/09/28 / نوشته: زينب رشيدي
27برند چسب كاشي غيراستاندارد توقيف شد

27برند چسب كاشی غیراستاندارد توقیف شد

به گزارش خبرگزاری پانا از روابط عمومی اداره‌كل استاندارد استان تهران،  هدف از برگزاری این جلسه كه امروز چهارشنبه، به میزبانی اداره‌كل استاندارد تهران و با حضور نمایندگان این انجمن برگزار شد، تعامل بهتر این دو ارگان برای نظارت موثر بر بازار فراورده‌های شیمیایی صنعت ساختمان بود. در این جلسه بر توقیف 27 برند چسب كاشی غیراستاندارد در مراكز عرضه و فروش این اقلام، با تلاش كارشناسان استاندارد و این انجمن، از ابتدای سال تاكنون، تاكید شد.

تاریخ انتشار: 1395/09/24 / نوشته: زينب رشيدي
كشف و توقيف280 رول ايزوگام غير استاندارد در خراسان شمالي

كشف و توقیف280 رول ایزوگام غیر استاندارد در خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی اداره كل استاندارد استان خراسان شمالی : در بازرسی كارشناسان این اداره كل ، پلیس اطلاعات و كارشناسان صنعت معدن و تجارت استان خراسان شمالی 280 رول ایزوگام غیر استاندارد با نام تجارتی ایزوگام شرق با جعل نشان استاندارد در محل تولید، كشف و توقیف شد.

تاریخ انتشار: 1395/09/24 / نوشته: زينب رشيدي
ابطال پروانه 12 فراورده در تهران

ابطال پروانه 12 فراورده در تهران

به گزارش دفتر پژوهش و تحقیقات مركز اطلاعات فنی ایران، مدیر كل استاندارد استان تهران از ابطال پروانه 12 فراورده در تهران خبر داد .
مسلم بیات با اعلام خبر بررسی پرونده 41 واحد تولیدی، بر ابطال پروانه استاندارد 12 فراورده تاكید كرد و گفت: برای 29 فراورده پروانه كاربرد علامت استاندارد صادر شد.

تاریخ انتشار: 1395/09/24 / نوشته: زينب رشيدي
اقدام براي توقف توليد روغن جامد/اصلاح استاندارد روغن‌هاي خوراكي

اقدام برای توقف تولید روغن جامد/اصلاح استاندارد روغن‌های خوراكی

صنایع غذایی> مدیر كل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از اصلاح استاندارد روغن‌های خوراكی و كاهش اسید چرب ترانس و اشباع در آنها خبر داد.

دكتر زهرا عبداللهی در خصوص كیفیت روغن‌های خوراكی گفت: با اقداماتی كه در سال‌های اخیر در شورای سیاستگذاری بهبود كیفیت روغن انجام شده، استانداردهای روغن در كشور بازنگری شده است؛

تاریخ انتشار: 1395/09/23 / نوشته: زينب رشيدي
نشان حد مجاز آلاينده هاي باقيمانده سموم در محصولات كشاورزي به تصويب رسيد

نشان حد مجاز آلاینده های باقیمانده سموم در محصولات كشاورزی به تصویب رسید

بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد، مقرر شد دستورالعمل چگونگی اعطای نشان بنا به پیشنهاد سازمان ملی استاندارد برای حد مجاز آلاینده های باقی مانده سموم در محصولات كشاورزی در كارگروهی متشكل از نمایندگان وزارت جهاد كشاورزی، سازمان ملی استاندارد تهیه و پس از تصویب و امضای رییس سازمان ملی استاندارد جهت اجرا ابلاغ گردد.

تاریخ انتشار: 1395/09/23 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد‌ مسئول تعيين كالاهاي آسيب‌رسان نيست

استاندارد‌ مسئول تعیین كالاهای آسیب‌رسان نیست

نیره پیروزبخت، رئیس سازمان استاندارد: تعیین كالا در طبقات مختلف ازجمله آسیب‌رسان‌ها با وزارت بهداشت‌و‌درمان و سازمان غذا و داروست.

تاریخ انتشار: 1395/09/22 / نوشته: زينب رشيدي
اداره استاندارد مكمل گمرك هست/روند راه اندازي تسريع شود

اداره استاندارد مكمل گمرك هست/روند راه اندازی تسریع شود

به گزارش هلیل،مدیركل استاندارد استان كرمان گفت: به زودی نمایندگی اداره كل استاندارد در جنوب كرمان راه‌اندازی می‌شود و باید پیگیری كنیم تا جنوب كرمان دارای اداره استاندارد شود.دكترعلی بیگ‌زاده شامگاه یك شنبه در جلسه گام دوم مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان عنبرآباد با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان عنبرآباد اظهار داشت: شرق و غرب استان كرمان دارای اداره استاندارد شده‌اند، اما در جنوب كرمان این اتفاق نیفتاده است.

تاریخ انتشار: 1395/09/22 / نوشته: زينب رشيدي
اعطاء گواهينامه استاندارد مديريت كيفيت ايزو 9001 به بانك صادرات ايران

اعطاء گواهینامه استاندارد مدیریت كیفیت ایزو 9001 به بانك صادرات ایران

به گزارش ایران اكونا این بانك با بازنگری و ارزیابی فرآیند و ساختارهای موجود ضمن ارتقاء كمی و كیفی خدمات شعبه مستقل3046 ( مركزی) موفق به دریافت گواهینامه مدیریت كیفیت ایزو 9001 شد.

این گزارش می افزاید؛ شركت ارزیابی كننده با تلاش مستمر و مداوم به مدت یكسال در شعبه یاد شده حضور یافت و نسبت به تهیه مستندات اختصاصی، عمومی، طبقه بندی اسناد و... اقدام و این پروژه را با موفقیت كامل در بانك به اجراء گذاشت. 

تاریخ انتشار: 1395/09/22 / نوشته: زينب رشيدي
اخذ مجوز استاندارد؛ تنها راه واردات (روغن پالم)

اخذ مجوز استاندارد؛ تنها راه واردات (روغن پالم)

گمرك ایران در بخشنامه‌ای خطاب به گمركات سراسر كشور  اعلام كرد، واردات روغن پالم منوط به اخذ مجوز از سازمان استاندارد می‌باشد.

در این بخشنامه آمده است، بر اساس تصمیم سازمان توسعه تجارت و  سازمان ملی استاندارد، اخذ مجوز استاندارد برای واردات روغن ذیل هر ردیف تعرفه‌ای الزامی است.

تاریخ انتشار: 1395/09/20 / نوشته: زينب رشيدي
تشكيل گروه كاري ISO/TC17/SC1/WG67

تشكیل گروه كاری ISO/TC17/SC1/WG67

به نقل ازحوزه اطلاع رسانی اداره كل استاندارد خوزستان با توجه به اهمیت استاندارد سازی و كاربرد استانداردهای بین المللی در عرصه تجارت جهانی و نظر به اینكه یكی از سیاستهای سازمان ملی استاندارد ایران مشاركت، ساماندهی و حضور فعال جمهوری اسلامی ایران در فعالیت های سازمان های بین المللی استانداردسازی از جمله سازمان ISO می‌باشدگروه كاری ISO/TC17/SC1/WG67 در سطح بین المللی، توسط اعضای كمیته فنی متناظر فولاد به سرپرستی دكتر فرزانه خوشنام در خوزستان تشكیل شد.

تاریخ انتشار: 1395/09/20 / نوشته: زينب رشيدي
صدور 15 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوين

صدور 15 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوین

محمود رضا طاهری، مدیر كل استاندارد استان قزوین گفت : در كمیته های علائم برگزار شده با حضور نمایندگانی از اتاق بازرگانی ،  خانه صنعت و معدن و كارشناسان مرتبط هر صنعت ، 4پروانه كاربرد علامت استاندارد صادر شد..

تاریخ انتشار: 1395/09/20 / نوشته: زينب رشيدي
4 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوين ابطال شد

4 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوین ابطال شد

در پی عدم پیگیری برای تمدید پروانه كاربرد علامت استاندارد در كمیته های  علائم  برگزار شده در  سال جاری 4 پروانه  كاربرد علامت استاندارد اجباری ابطال شد .

تاریخ انتشار: 1395/09/20 / نوشته: زينب رشيدي
خرماي (مضافتي بم) و (زرين بم) غيراستاندارد اعلام شد

خرمای (مضافتی بم) و (زرین بم) غیراستاندارد اعلام شد

مدیركل استاندارد استان تهران از توقیف انواع مواد غذایی غیراستاندارد شامل خرما، فراورده یخی، نان جو، دوغ، ماست، كیك و پروتئین گیاهی سویا، در بازرسی از واحدهای صنفی و تولید مواد غذایی، در استان تهران و در ماه گذشته خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/09/20 / نوشته: زينب رشيدي
ابطال پروانه استاندارد دو فرآورده غذايي

ابطال پروانه استاندارد دو فرآورده غذایی

مدیركل استاندارد استان تهران از ابطال پروانه استاندارد دو فراورده غذایی و صدور پروانه برای 11 فراورده در یك ماه گذشته خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/09/20 / نوشته: زينب رشيدي
انتشار راهنماي شركت هاي كوچك و متوسط براي بهره برداري بيشتر از ايزو 9001

انتشار راهنمای شركت های كوچك و متوسط برای بهره برداری بیشتر از ایزو 9001

استاندارد ISO 9001:2015 برای كسب و كارهای كوچك – چه كار باید كرد؟ به تازگی به روز شده است تا با نسخه تجدید نظر شده یكی از محبوب ترین استانداردهای ایزو یعنی ایزو 9001، سیستم های مدیریت كیفیت – الزامات كه در سال 2015 تجدید نظر شده است، تطابق داشته باشد.

تاریخ انتشار: 1395/09/17 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد صادرات گياهان دارويي در خراسان‌رضوي تدوين شود

استاندارد صادرات گیاهان دارویی در خراسان‌رضوی تدوین شود

به نقل از تسنیم، سید هاشم نقیبی اظهار داشت: سطح زیر كشت گیاهان دارویی در تمام كشور 65 هزار هكتار بوده و در خراسان رضوی 13 هزار و 800 هكتار از اراضی زیر كشت این محصولات رفته است.

وی ادامه داد: از این میزان اراضی زیركشت حدود 7240 تن انواع گیاهان دارویی برداشت شده و خراسان رضوی در این زمینه رتبه نخست را در كشور به خود اختصاص داده است.

تاریخ انتشار: 1395/09/14 / نوشته: زينب رشيدي
تدوين استاندارد واحد براي ورود فناوري اينترنت اشياء به كشور

تدوین استاندارد واحد برای ورود فناوری اینترنت اشیاء به كشور

به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از مركز ملی فضای مجازی، عباس آسوشه اینترنت اشیاء را فناوری مدرنی دانست كه در آن برای هر موجودی اعم از انسان، حیوان و یا اشیاء،  قابلیت ارسال داده از طریق شبكه‌های ارتباطی، فراهم می شود و افزود: در این فناوری، تمامی اشیاء پیرامون ما قادرند از محیط اطراف خود داده­­ های مفیدی را از طریق حسگرهای مختلف جمع‌آوری كرده و آن­ها را برای پردازش و اتخاذ تصمیمات لازم به یك سیستم مركزی منتقل كنند.

تاریخ انتشار: 1395/09/14 / نوشته: زينب رشيدي
تغييرات در استاندارد شماره شناسايي صادر كننده (IIN)

تغییرات در استاندارد شماره شناسایی صادر كننده (IIN)

استاندارد پایه IIN كه در بسیاری از كارت های پرسنلی از جمله كارت های اعتباری مورد استفاده قرار می گیرد، در حال تجدید نظر است. كد IINشش رقم اول شماره هایی است كه روی كارت های پرسنلی وجود دارد و طبق استاندارد جهانی، صادركننده كارت مورد نظر را مشخص می كند. ساختار IIN در استاندارد ISO/IEC 7812-1، كارت های شناسایی – شناسایی صادركنندگان – قسمت 1: سیستم شماره دهی، تعیین شده است.

تاریخ انتشار: 1395/09/13 / نوشته: زينب رشيدي
نشانه هاي استاندارد زير بطريهاي آب معدني را نگاه كنيد

نشانه های استاندارد زیر بطریهای آب معدنی را نگاه كنید

زیر تمام بطری‌های آب معدنی، عددی درج شده كه نشانه كیفیت پلاستیك آن بطری و سمی بودن یا نبودن آن است. این عدد كه از 1 تا 7 است و معمولا در میانه مثلثی قرار دارد، كه نشانه قابل بازیافت بودن بطری پلاستیكی و كیفیت آن است.

تاریخ انتشار: 1395/09/13 / نوشته: زينب رشيدي
در حوزه استانداردهاي اجباري واردات خودرو سازمان ملي استاندارد خودش استاندارد عمل نمي‌كند

در حوزه استانداردهای اجباری واردات خودرو سازمان ملی استاندارد خودش استاندارد عمل نمی‌كند

به گزارش دیوان اقتصاد،كوروش مرشد سلوك در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: سازمان ملی استاندارد ایده‌آل‌ترین حد ممكن را به عنوان استاندارد خودروهای وارداتی تعیین كرده است. از همه استانداردها ایده‌آل‌ترین آن را تعیین كرده‌اند در حالی كه استانداردها باید براساس نیازها داخل ایران تعیین شود.

تاریخ انتشار: 1395/09/13 / نوشته: زينب رشيدي
درج شماره پروانه كاربرد علامت استاندارد، در نشانه گذاري محصولات اجباري است

درج شماره پروانه كاربرد علامت استاندارد، در نشانه گذاری محصولات اجباری است

مهناز همتی ، مدیركل استاندارد استان ایلام گفت: بر اساس ضوابط سازمان ملی استاندارد ایران، درج شماره پروانه كاربرد علامت استاندارد، در نشانه گذاری بر روی بسته بندی محصول دارای پروانه استاندارد، الزامی است.

تاریخ انتشار: 1395/09/13 / نوشته: زينب رشيدي
صدور دومين پروانه استاندارد تشويقي حلال در كردستان

صدور دومین پروانه استاندارد تشویقی حلال در كردستان

در راستای اجرای سیاست های سازمان ملی استاندارد و به منظور صدور پروانه استاندارد تشویقی حلال، تعدادی از مسئولان استان از كشتارگاه طیور (مرغ) ماهان بیجار بازدید به عمل آوردند .

تاریخ انتشار: 1395/09/09 / نوشته: زينب رشيدي
انتشار استاندارد جديد ايزو براي شناسايي ايمني نانومواد

انتشار استاندارد جدید ایزو برای شناسایی ایمنی نانومواد

ایزو اقدام به انتشار استانداردی با شماره 16196:2016 كرده است. این استاندارد با عنوان « Nanotechnologies -- Compilation and description of sample preparation and dosing methods for engineered and manufactured nanomaterials » به تشریح روشآماده سازینانومواد مهندسی شده به منظور مطالعات سم شناسی می پردازد.
هدف از این استاندارد كمك به دانشمندان و متخصصان برای درك، برنامه ریزی و انتخاب نانومواد مناسب در حین آزمایش های سم شناسی است.

تاریخ انتشار: 1395/09/09 / نوشته: زينب رشيدي
ابزار جديد ايزو(ISO 14034:2016)  براي رساندن آخرين فناوري هاي سبز به بازارها

ابزار جدید ایزو(ISO 14034:2016) برای رساندن آخرین فناوری های سبز به بازارها

ایزو به تازگی استاندارد جدیدی تدوین كرده است تا به شركت هایی كه در حال ایجاد فناوری های زیست محیطی نوآورانه  هستند كمك كند به بازار دست یابند. ISO 14034:2016، مدیریت زیست محیطی – ممیزی فناوری زیست محیطی، عملكرد فناوری های جدید زیست محیطی را به طور مستقل ممیزی می نماید. این كار به تولیدكننده كمك می كند تا قابلیت اطمینان عملكرد خود را به اثبات برساند و به خریدار فناوری كمك می كند تا نوآوری كه تأمین كننده نیازهای او باشد را تشخیص دهد.

تاریخ انتشار: 1395/09/07 / نوشته: زينب رشيدي
استانداردي جديد براي كارت‌هاي حافظه

استانداردی جدید برای كارت‌های حافظه

اگر نگاهی به بدنه روی كارت حافظه MicroSD تلفن هوشمند خود بیندازید، متوجه خواهید شد نمادها و نوشته‌های بسیار متنوع و زیادی روی آن قرار گرفته‌اند؛ از علامت‌های مختلف استاندارد SD گرفته تا نوشته‌هایی مثل كلاس سرعت، HC، XC، U1 و... .

تاریخ انتشار: 1395/09/07 / نوشته: زينب رشيدي
زعفران (آناهيتا) استاندارد تشويقي گرفت

زعفران (آناهیتا) استاندارد تشویقی گرفت

كارشناسان استاندارد پس از بررسی پرونده ها برای زعفران " آناهیتا " استاندارد تشویقی صادر كردند.
كارشناسان استاندارد پس از بررسی پرونده و عملكرد واحدهای تولیدی برای فراورده‌های زعفران رشته‌ای با نام‌های تجارتی آناهیتا علامت استاندارد تشویقی صادر كردند.

تاریخ انتشار: 1395/09/07 / نوشته: زينب رشيدي
ابلاغ استاندارد هاي جديد خودرويي تا پايان سال

ابلاغ استاندارد های جدید خودرویی تا پایان سال

معاون ارزیابی كیفیت سازمان ملی استاندارد در ارتباط با استاندارهای جدیدی كه این سازمان در حال بررسی آن است و چندی پیش از سوی جهانبخش سنجابی شیرازی معاون ارزیابی و كیفیت این سازمان از آن سخن به میان آمده بود گفت: این استانداردها كه در حال بررسی و تصویب نهایی است، ربطی به مسائل زیست محیطی نداشته و بیشتر استانداردهای عملكرد و ایمنی خودرو محسوب می شود.

تاریخ انتشار: 1395/09/06 / نوشته: زينب رشيدي
دومين پروانه استاندارد تاسيسات سيلندر پركني در لرستان صادر شد

دومین پروانه استاندارد تاسیسات سیلندر پركنی در لرستان صادر شد

مرضیه قنبریان ، مدیر كل استاندارد استان لرستان گفت: در نشست كمیته علائم آبان ماه سال جاری، دومین پروانه كاربرد علامت استاندارد اجباری برای خدمت مقررات حمل و نقل و ذخیره سازی و توزیع گاز مایع صادر شد.

تاریخ انتشار: 1395/09/06 / نوشته: زينب رشيدي
صلاحيت 8 نهاد بازرسي توسط مركز ملي تاييد صلاحيت ايران بررسي شد

صلاحیت 8 نهاد بازرسی توسط مركز ملی تایید صلاحیت ایران بررسی شد

پنجمین كمیته تایید صلاحیت نهادهای بازرسی در سال جاری ، چهارشنبه 3 آذر با حضور رییس و مسئولان مركز ملی تایید صلاحیت ایران و نمایندگان سازمان های دولتی و انجمن های تخصصی در مركز ملی تایید صلاحیت ایران برگزارشد.

تاریخ انتشار: 1395/09/06 / نوشته: زينب رشيدي
ابطال و تعليق 37 پروانه استاندارد در استان كرمانشاه

ابطال و تعلیق 37 پروانه استاندارد در استان كرمانشاه

به گزارش تابناك و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ازكرمانشاه؛محمودرضا نیازی گفت: چنانچه محصول نمونه برداری شده در نتایج آزمون با استانداردهای ملی مربوطه مغایرت داشته باشد، بسته به میزان امتیازات منفی اخذ شده، نسبت به تعلیق و یا ابطال پروانه كاربرد علامت استاندارد فرآورده واحد تولیدی اقدام خواهد شد.

تاریخ انتشار: 1395/09/06 / نوشته: زينب رشيدي
واردات ساعت مشمول استاندارد اجباري نيست

واردات ساعت مشمول استاندارد اجباری نیست

براساس مقررات صادرات و واردات و قوانین تجارت خارجی، واردات ساعت پس از ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین درج برند وارداتی و متعاقباً اخذ مجوز امكان ترخیص از گمركات كشور را دارد.

 همچنین براساس مصوبات و بخشنامه‌های ابلاغی به گمرك، نمایندگان رسمی برندهای خارجی انواع ساعت و رویه مشخصی درخصوص چگونگی واردات این كالا به گمرك ابلاغ نشده است.

تاریخ انتشار: 1395/09/06 / نوشته: زينب رشيدي
رييس كانون صنايع غذايي: توليد خميرمرغ استاندارد مي شود

رییس كانون صنایع غذایی: تولید خمیرمرغ استاندارد می شود

اخیرا رییس سازمان استاندارد اعلام كرد كه استفاده از خمیرمرغ در در سوسیس و كالباس مشروط به استاندارد شدن تولید آن است، رییس كانون صنایع غذایی گفت: شرایط برای تولید خمیرمرغ استاندارد در حال فراهم شدن است.

تاریخ انتشار: 1395/09/06 / نوشته: زينب رشيدي
مديركل روابط عمومي و ارتباطات بين الملل سازمان ملي استاندارد ايران گفت: پذيرش گواهينامه هاي استاندارد كشورمان در بيش از 100 كشور جهان از نتايج برجام است.

مدیركل روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران گفت: پذیرش گواهینامه های استاندارد كشورمان در بیش از 100 كشور جهان از نتایج برجام است.

«امید علی مسعودی» روز سه شنبه اظهار كرد: نتیجه پذیرش گواهینامه استاندارد ایران در این كشورها، شتاب در روند صادرات بدون توقف برای ارزیابی مجدد كالاها است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی گفت: پیش از این كالاهایی كه از ایران صادر می شد، باید در گمرك مقصد دوباره مورد ارزیابی كیفی و فنی قرار گرفته و با تایید سازمان استاندارد آن كشورها اجازه وارد شدن را پیدا می كرد اما با پذیرش گواهینامه های استاندارد ایران دیگر این مراحل سخت آسیب رسان به محصولات صادراتی انجام نمی شود.

تاریخ انتشار: 1395/09/03 / نوشته: زينب رشيدي
راه حل دو مرحله اي ايزو براي ارتقاء بهداشت 4/2 ميليارد انسان

راه حل دو مرحله ای ایزو برای ارتقاء بهداشت 4/2 میلیارد انسان

برخوردار بودن از سرویس بهداشتی برای بسیاری از ما امری بدیهی است در حالی كه از هر 3 نفر در دنیا، یك نفر از داشتن سرویس بهداشتی محروم است. این موضوع مشكلاتی از قبیل نبود بهداشت، غیبت از مدرسه و محل كار، عدم حفظ حریم خصوصی و امنیت، كاهش تمركز و فرسودگی می شود. در واقع، عدم بهره وری كه از نبود بهداشت نشأت می گیرد، هزینه ای معادل 5% تولید ناخالص داخلی را برای بسیاری از كشورها رقم زده است. استانداردهای ایزو می توانند به معكوس كردن این رابطه كمك كنند و كیفیت زندگی 4/2 میلیارد نفر را ارتقاء بخشند.

تاریخ انتشار: 1395/09/02 / نوشته: زينب رشيدي
مصرف خميرمرغ در سوسيس و كالباس مشروط شد

مصرف خمیرمرغ در سوسیس و كالباس مشروط شد

در شرایطی كه طی سال های اخیر ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در تولید فرآورده‌های گوشتی مانند سوسیس و كالباس حاشیه و خبرساز شده بود، رییس سازمان استانداردضمن تاكید بر ادامه این ممنوعیت اعلام كرد كه اگر این محصول در حد استانداردهای كشورهای پیشرفته و قائل به حقوق مصرف‌كننده تولید شود، ممكن است در آینده آزاد شود.

تاریخ انتشار: 1395/09/02 / نوشته: زينب رشيدي
شكايت استاندارد از 2 واحد صنعتي متخلف

شكایت استاندارد از 2 واحد صنعتی متخلف

مدیركل استاندارد تهران با اشاره به انجام 16 هزار مورد بازرسی از مراكز تولید، خدمات و عرضه كالا در سال جاری از ابطال پروانه استاندارد 39 محصول صندلی اداری و مبلمان خانگی خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/09/01 / نوشته: زينب رشيدي
صدور 17 پروانه كاربرد علامت استاندارد در البرز

صدور 17 پروانه كاربرد علامت استاندارد در البرز

فتانه شكرالهی ، مدیر كل استاندارد استان گفت :در كمیته های علائم برگزار شده در مهر  ماه سال جاری 6 پروانه كاربرد علامت استاندارد تشویقی و 11 پروانه كاربرد علامت استاندارد اجباری صادر شد.

تاریخ انتشار: 1395/09/01 / نوشته: زينب رشيدي
اصلاح برخي آئين نامه هاي هواپيمايي كشور تا پايان امسال

اصلاح برخی آئین نامه های هواپیمایی كشور تا پایان امسال

رئیس سازمان هواپیمایی كشور با بیان اینكه امور هواپیمایی تخصصی است و برای مدیریت نیاز به اصلاح برخی آئین نامه ها دارد افزود : این موضوع تا پایان امسال از سوی این سازمان تدوین و ارائه می شود.
علی عابدزاده روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران افزود: سازمان هواپیمایی كشور برای ایفای نقش در توسعه این صنعت و ایجاد تحول، نیاز به برخی اصلاحات در قوانین و‌مقررات دارد.

تاریخ انتشار: 1395/09/01 / نوشته: زينب رشيدي
تفاهم نامه ميان سازمان ملي استاندارد ايران و معاونت علمي سازمان بسيج امضا شد

تفاهم نامه میان سازمان ملی استاندارد ایران و معاونت علمی سازمان بسیج امضا شد

تفاهم نامه همكاری سازمان ملی استاندارد ایران و معاونت علمی سازمان بسیج امروز به امضای روسای دو سازمان رسید.
به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل به نقل از خبرگزاری بسیج، این تفاهم نامه كه به امضای سردار محمد رضا نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین و نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران رسید، در زمینه اجرای استاندارد و تدوین استانداردهای ملی و بین المللی است. 

تاریخ انتشار: 1395/09/01 / نوشته: زينب رشيدي
بدون اجراي استاندارد بين المللي گزارشگري مالي IFRS/ صورتهاي مالي شركت هاي بيمه در سال95 پذيرفته نمي شود

بدون اجرای استاندارد بین المللی گزارشگری مالی IFRS/ صورتهای مالی شركت های بیمه در سال95 پذیرفته نمی شود

جرای استاندارد بین المللی گزارشگری مالی IFRS برای شركت های بیمه نیز الزامی شد.
فریدون صفرخانلو كارشناس صنعت بیمه از ابلاغیه سازمان بورس در راستای الزام شركت ها به رعایت استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS در تهیه صورت های مالی خبرداد و حركت به سمت تهیه صورت های مالی با توجه به این استانداردها را ضروری خواند.

تاریخ انتشار: 1395/08/26 / نوشته: زينب رشيدي
نظارت جدي بازرسان استاندارد بر صندلي‌هاي اداري در تهران

نظارت جدی بازرسان استاندارد بر صندلی‌های اداری در تهران

مدیركل استاندارد استان تهران با تاكید بر اجباری بودن استاندارد صندلی‌های اداری ، از فعالیت 39 واحد فعال در این صنعت خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/08/26 / نوشته: زينب رشيدي
11 استاندارد مواد معدني براي تدوين و تصويب ارائه شد

11 استاندارد مواد معدنی برای تدوین و تصویب ارائه شد

رئیس كمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی اهواز گفت: در گام نخست استاندارد سازی مواد معدنی، 11 نوع استاندارد را برای تدوین مطرح كردیم و به تدریج شروع به استانداردسازی مواد معدنی می كنیم.

عبدالرضا حرمتی اظهار كرد: این استانداردها پس از تدوین در اختیار كارشناس اكتشاف قرار می گیرد و مطابق آن باید نمونه برداری و آزمایش ورت گیرد كه كاربرد هر یك از مواد استخراج شده به درستی تعیین شود.

تاریخ انتشار: 1395/08/26 / نوشته: زينب رشيدي
آيا ايزو 50001 همچنان به وعده هاي خود پايبند است؟

آیا ایزو 50001 همچنان به وعده های خود پایبند است؟

یزو 50001 پس از گذشت پنج سال مورد بازنگری قرار می گیرد. اما با ورود این استاندارد به مرحله بازنگری این سوال مطرح می شود كه عملكرد آن در خصوص آینده انرژی پاك چگونه بوده است؟
پیام ویدئویی رئیس جمهور ایالات متحده، باراك اوباما در نشست وزرای انرژی پاك 2016 در سانفرانسیسكو حاوی این مطلب بود كه "سال گذشته دنیا به دو ركورد جدید دست یافت – سرمایه گذاری جهانی در حوزه انرژی تجدیدپذیر به بالاترین میزان خود رسید، و برای اولین بار، بیش از نیمی از ظرفیت الكتریكی از منابع پاك تأمین شد."

تاریخ انتشار: 1395/08/26 / نوشته: زينب رشيدي
صدور 7 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوين

صدور 7 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوین

محمود رضا طاهری ، مدیر كل استاندارد استان قزوین گفت : در كمیته های  علائم  برگزار شده در سال جاری با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی ،  خانه صنعت و معدن و كارشناسان مرتبط هر صنعت ، 2پروانه كاربرد علامت استاندارد تشویقی و 5 پروانه كاربرد علامت استاندارد اجباری صادر شد.

تاریخ انتشار: 1395/08/25 / نوشته: زينب رشيدي
جبران خسارات ناشي از استفاده كالاهاي داراي علامت استاندارد

جبران خسارات ناشی از استفاده كالاهای دارای علامت استاندارد

اسماعیل عاقلی ، مدیر كل استاندارد استان گفت: هرگاه مصرف كننده در اثر استفاده از كالاهای دارای علامت استاندارد كه در شرایط مناسب نیز نگهداری شده دچار بیماری یا آسیبی شود ، مرتكب جرائم حسب نتایج حاصله به مجازاتهای مقرر محكوم و در تمام موارد در صورت شكایت مصرف كننده در محاكم قضایی و به شرط اقوی بودن سبب از مباشر، دیه و خسارت مصرف كننده بر اساس قانون مجازات اسلامی و بر طبق حكم محاكم جبران می شود .

تاریخ انتشار: 1395/08/25 / نوشته: زينب رشيدي
توليد، تمركز، توزيع و فروش كالاهاي مشمول مقررات استاندارد اجباري، فاقد علامت استاندارد و يا با كيفيت پائين تر از استاندارد مربوطه ممنوع است

تولید، تمركز، توزیع و فروش كالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری، فاقد علامت استاندارد و یا با كیفیت پائین تر از استاندارد مربوطه ممنوع است

اسماعیل عاقلی ، مدیر كل استاندارد استان گفت: تولید، تمركز، توزیع و فروش كالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری، فاقد علامت استاندارد و یا با كیفیت پائین تر از استانداردمربوطه ممنوع است و  متخلفان با رعایت شرایط و امكانات خاطی و دفعات و مراتب جرم و مراتب تعزیر، اعم از احضار ،وعظ، تذكر، توبیخ، تهدید و اخذ تعهد و حبس از یك ماه تا دو سال و جزای نقدی از یكصد هزار ریال تا پنجاه میلیون ریال به حكم محاكم صالحه محكوم خواهند شد.

تاریخ انتشار: 1395/08/25 / نوشته: زينب رشيدي
نظارت استاندارد بر بازار شيرآلات تهران

نظارت استاندارد بر بازار شیرآلات تهران

به گزارش بولتن نیوز، مسلم بیات با بیان اینكه 250 واحد تولیدكننده شیرآلات دارای پروانه استاندارد در استان تهران فعالیت می‌كنند، تاكید كرد كه بازرسان استاندارد بر بازار تولید و عرضه شیرآلات نظارت جدی دارد.

تاریخ انتشار: 1395/08/25 / نوشته: زينب رشيدي
چهار پروانه استاندارد تشويقي در لرستان صادر شد

چهار پروانه استاندارد تشویقی در لرستان صادر شد

مرضیه قنبریان ، مدیر كل استاندارد استان گفت: در نشست كمیته علایم آبان ماه سال جاری، با صدور چهار پروانه كاربرد علامت استاندارد تشویقی برای فرآورده های دارچین، پودر سیر، ادویه كاری و پودر فلفل قرمز  مربوط به واحد تولیدی خوشه آردینه خرم آباد و  با رفع تعلیق پروانه استاندارد فرآورده ترشی فلفل شركت سحر دشت غرب موافقت شد  .

تاریخ انتشار: 1395/08/25 / نوشته: زينب رشيدي
ارائه 3 استاندارد نانوفناوري از سوي ايران

ارائه 3 استاندارد نانوفناوری از سوی ایران

سه استاندارد «نانوكلی – ویژگی‌ها و روش‌های اندازه گیری»، « نانوفیلترهای هوای مبتنی بر نانوالیاف» «ارزیابی ایمنی نانوذرات در محیط‌های آبی با استفاده از نشانگر آرتمیا» كه از سوی ایران تدوین شده بود، در نوزدهمین اجلاس كمیته بین‌المللی استانداردسازی فناوری نانو مطرح شد.

تاریخ انتشار: 1395/08/24 / نوشته: زينب رشيدي
بالاخره استاندارد اجباري نان تصويب شد

بالاخره استاندارد اجباری نان تصویب شد

مدیركل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، از افزایش سبوس‌گیری از آردها خبر داد و گفت: در حال حاضر با آردی كه 18 درصد و 21 درصد سبوس‌گیری شده‌، نان پخته می‌شود و این اقدام خلاف جهت تامین سلامت مردم است.

تاریخ انتشار: 1395/08/24 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد گياه «مرزه» تدوين شد/ اهلي كردن 150 گونه گياهي

استاندارد گیاه «مرزه» تدوین شد/ اهلی كردن 150 گونه گیاهی

فاطمه سفید كن در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حال حاضر توانسته ایم استاندارد «مرزه» را در این موسسه  تدوین كنیم؛ شبكه گیاهان دارویی و پژوهشگاه استاندارد از این موضوع حمایت كرده است.

تاریخ انتشار: 1395/08/23 / نوشته: زينب رشيدي
نام 7 توليدكننده لوازم خانگي غيراستاندارد اعلام شد

نام 7 تولیدكننده لوازم خانگی غیراستاندارد اعلام شد

مدیركل استاندارد استان تهران با اعلام نام هفت شركت تولیدكننده لوازم خانگی غیراستاندارد از معرفی جاعلان نشان استاندارد سه شركت به دادگاه خبر داد.
مسلم بیات با بیان این‌كه تمامی كالاهای مشمول استاندارد اجباری برای تولید و توزیع در بازار باید پروانه كاربرد علامت استاندارد دریافت و براساس آن، استانداردها را رعایت كنند، اظهار كرد: برخی از كالاهای مشاهده شده در جریان بازرسی دارای پروانه استاندارد هستند، اما وضعیت كیفی آنها نامناسب است و با انجام بررسی‌ها مشخص می‌شود كه این كالا استانداردهای لازم را ندارد و براین اساس، كالا توقیف و ممكن است پروانه استاندارد شركت تولیدی ابطال شود.

تاریخ انتشار: 1395/08/22 / نوشته: زينب رشيدي
ابطال پروانه استاندارد سه برند شيرآلات

ابطال پروانه استاندارد سه برند شیرآلات

مدیركل استاندارد تهران از فعالیت 250 واحد تولیدكننده شیرآلات دارای پروانه استاندارد در استان تهران خبر داد.
نظارت استاندارد بر بازار شیرآلات تهرانبه گزارش خبرگزاری صداو سیما به نقل از روابط عمومی اداره‌كل استاندارد استان تهران ،مسلم بیات از فعالیت 250 واحد تولیدكننده شیرآلات دارای پروانه استاندارد در استان تهران خبر داد و تاكید كرد: بازرسان استاندارد بر بازار تولید و عرضه شیرآلات نظارت جدی دارد.

تاریخ انتشار: 1395/08/22 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد جامعه پايدار ايزو در يكي از شهرهاي چين به طور آزمايشي به اجرا درمي آيد

استاندارد جامعه پایدار ایزو در یكی از شهرهای چین به طور آزمایشی به اجرا درمی آید

«عدالت شهرها، توسعه فراگیر» موضوع مراسم امسال روز جهانی شهرها بود كه در 31 اكتبر برگزار شد. بسیاری از استانداردهای ایزو به ارتقاء كیفیت زندگی در شهرها كمك می كنند. یكی از این استانداردها ایزو 37101 است كه سیستم مدیریتی برای توسعه پایدار در جوامع ارائه می دهد.

تاریخ انتشار: 1395/08/22 / نوشته: زينب رشيدي
8 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوين ابطال شد

8 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوین ابطال شد

در كمیته های  علائم  برگزار شده در مهر ماه  سال جاری 8 پروانه  كاربرد علامت استاندارداجباری ابطال شد .

تاریخ انتشار: 1395/08/22 / نوشته: زينب رشيدي
وزارت صنعت: مصوبه اي براي قطع توليد پژو405 و پرايد ابلاغ نشد

وزارت صنعت: مصوبه ای برای قطع تولید پژو405 و پراید ابلاغ نشد

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد: هیچگونه مصوبه یا آیین نامه ای برای قطع تولید پژو 405 و پراید تا پایان امسال ابلاغ نشده است و همه خودروهای تولیدی كه استانداردهای كیفیت، مصرف سوخت و آلایندگی را رعایت می كنند، مجاز به شماره گذاری اند.

تاریخ انتشار: 1395/08/22 / نوشته: زينب رشيدي
ابطال پروانه استاندارد چهار فراورده در صنعت لوازم خانگي

ابطال پروانه استاندارد چهار فراورده در صنعت لوازم خانگی

كارشناسان استاندارد ، پروانه استاندارد چهار فراورده در صنعت لوازم خانگی را ابطال و برای سه فراورده دیگر پروانه صادر كردند.

تاریخ انتشار: 1395/08/22 / نوشته: زينب رشيدي
وزير نفت: كالاهاي مورد استفاده در صنعت نفت بالاترين استاندارد را دارد

وزیر نفت: كالاهای مورد استفاده در صنعت نفت بالاترین استاندارد را دارد

وزیر نفت گفت: كالاهای مورد استفاده در صنعت نفت امروز بالاترین و سختگیرانهترین استانداردها را دارند.
بیژن زنگنه، (سه شنبه، 18 آبان ماه) در سیزدهمین دوره اعطای جایزه ملی كیفیت اظهار كرد: صنعت نفت بنا به طبیعت خود به معنای تولید، فرآورش، انتقال و توزیع انواع هیدروكربنها و مواد نفتی  است كه می تواند برای آب، خاك و هوا آلایندگی ایجاد كند.
وی افزود: سر و كار داشتن با مواد سمی و همچنین كار در محیط پرخطر سبب شده است كه موضوع كیفیت و رعایت استانداردها در صنعت نفت به موضوعی مهم بدل شود.

تاریخ انتشار: 1395/08/19 / نوشته: زينب رشيدي
تدوين 334 استاندارد IT و دولت الكترونيك

تدوین 334 استاندارد IT و دولت الكترونیك

نیره پیروزبخت، بهره گیری از فناوری اطلاعات را در ارتباطات اداری كشور ضروری دانست و گفت : مناسب است دستگاهها قبل از ابلاغ بخشنامه به سمت اجرایی كردن برنامه های تبیین شده نظام و دولت از جمله دولت الكترونیك پیش روند.
وی افزایش رضایت مندی مردم در ارتباط با دولت را مهمترین آثار دولت الكترونیك برشمرد و افزود : سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان یك سازمان نظارتی و حاكمیتی كه مخاطبش عموم جامعه هستند ، در این مسیر قدم برمی دارد.

تاریخ انتشار: 1395/08/18 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف بستني غيراستاندارد در تهران

توقیف بستنی غیراستاندارد در تهران

مدیركل استاندارد استان تهران از توقیف بستنی غیراستاندارد با نام تجارتی NITEL در واحدی تولیدی در شهرك صنعتی عباس‌آباد خبرداد.
به نقل از روابط عمومی اداره ‌كل استاندارد استان تهران ، مسلم بیات با تاكید بر تولید بدون مجوز و غیراستاندارد این بستنی، بر ابطال پروانه استاندارد 11 فراورده غذایی در جلسات كمیته علایم این اداره‌كل ، در یك ماه گذشته خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/08/18 / نوشته: زينب رشيدي
نصب و استفاده از آسانسورهاي بدون گواهي ايمني ممنوع است

نصب و استفاده از آسانسورهای بدون گواهی ایمنی ممنوع است

آسانسور مشمول مقررات استاندارد اجباری است، لذا نصب واستفاده از آسانسورهای بدون گواهی ایمنی ممنوع است .
صدور گواهی ایمنی وكیفیت آسانسور توسط شركتهای بازرسی فنی تاییدصلاحیت شده انجام وتاییدیه های گواهی ایمنی وكیفیت با اعتبار یك ساله از سوی این اداره كل صادر می شود.

تاریخ انتشار: 1395/08/18 / نوشته: زينب رشيدي
طبق مطالعه انجام شده در ايزو، استانداردهاي سيستم مديريت ايزو همچنان در حال رشد است

طبق مطالعه انجام شده در ایزو، استانداردهای سیستم مدیریت ایزو همچنان در حال رشد است

نتایج مطالعه سال 2015 ایزو نشان از رشد صدور گواهی استانداردهای سیستم مدیریت ایزو می دهد. تعداد گواهی های صادر شده برای 9 استاندارد سیستم های مدیریت 1،519،952 بوده است كه نسبت به سال 2014 حدود 3% رشد داشته است. 

 

تاریخ انتشار: 1395/08/18 / نوشته: زينب رشيدي
18 آبان ، سيزدهمين دوره جايزه ملي كيفيت ايران برگزار مي شود

18 آبان ، سیزدهمین دوره جایزه ملی كیفیت ایران برگزار می شود

صدور گواهی استاندارد یك محصول فرآیندهایی از قبل اهمیت دارد، گفت: اگر بخش خصوصی بخواهد می‌تواند با ما ارتباط بگیرد و گزارشات خود را در خصوص چگونگی نمونه گیری و آزمایش بنزین در اختیار ما قرار دهد اما فعلا در گزارشاتی كه داریم با توجه به اینكه بیشتر از محل‌های توزیع بنزین نمونه برداری كردیم مشكل خاصی در بنزین‌ها وجود ندارد.

تاریخ انتشار: 1395/08/17 / نوشته: زينب رشيدي
ارتباط موثر دولت و ملت با اجرايي شدن كامل دولت الكترونيك

ارتباط موثر دولت و ملت با اجرایی شدن كامل دولت الكترونیك

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در اجلاس هم اندیشى مدیران فناورى اطلاعات و دبیرخانه هاى نظام ادارى كشور كه امروز ، یكشنبه 16 آبان در سالن اجلاس سران برگزار شد ، بهره گیری از فناوری اطلاعات را در ارتباطات اداری كشور ضروری دانست.

تاریخ انتشار: 1395/08/17 / نوشته: زينب رشيدي
كاهش ريسك در تحويل داخل وريدي هدف استاندارد جديد است (ISO 80369)

كاهش ریسك در تحویل داخل وریدی هدف استاندارد جدید است (ISO 80369)

تحویل داخل وریدی دارو یا مواد حیاتی دیگر می تواند زندگی انسان ها را نجات دهد. اما خطا در اتصالات می تواند منجر به ورود ماده ای اشتباه به بدن شود و تبعات ناگواری در پی داشته باشد. یك استاندارد جدید برای اتصالات تزریق وریدی یا زیرجلدی به تازگی منتشر شده است كه تكمیل كننده مجموعه استانداردهای كاهش ریسك در دستگاه های پزشكی می باشد.

تاریخ انتشار: 1395/08/16 / نوشته: زينب رشيدي
موفقيت سازمان ملي استاندارد ايران در كسب اعتبار بين المللي گواهينامه سيستم هاي مديريت كيفيت در بيش از 70 كشور جهان

موفقیت سازمان ملی استاندارد ایران در كسب اعتبار بین المللی گواهینامه سیستم های مدیریت كیفیت در بیش از 70 كشور جهان

مركز ملی تایید صلاحیت ایران موفق به امضا موافقت نامه به رسمیت شناختن چند جانبه با مجمع بین المللی تایید صلاحیت(IAF) شد.
به گزارش مركز ملی تایید صلاحیت ایران : در نهمین روز اجلاس مشترك مجمع بین المللی تایید صلاحیت (IAF) و اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت آزمایشگاهی (ILAC) در كشور هند ، موافقت نامه به رسمیت شناختن چند جانبه (MLA) با مجمع بین المللی تایید صلاحیت(IAF) ،توسط علیرضا خاكی فیروز ، رئیس مركز ملی تایید صلاحیت ایران و  XIAO JIANHUA رییس مجمع بین المللی تایید صلاحیت IAF ، به امضا رسید.

تاریخ انتشار: 1395/08/16 / نوشته: زينب رشيدي
رونمايي از نشان حلال در سازمان ملي استاندارد ايران

رونمایی از نشان حلال در سازمان ملی استاندارد ایران

با هدف ارتقاء سطح اطمینان از تحقق احكام نورانی اسلام برای تأمین مواد غذایی حلال در جامعه اسلامی و رعایت چارچوب دستورالعمل صدور، تجدید، تعلیق، رفع تعلیق و ابطال كاربرد نشان حلال ، پروانه كاربرد نشان حلال به پنج واحد تولیدی اعطاء شد.
به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل : سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان عضو موسسه استاندارد و اندازه شناسی كشورهای اسلامی و یكی از اعضای اسمیك ، در زمینه تصویب استاندارد غذای حلال در كشورهای اسلامی تلاش بسیاری داشته بطوریكه غذای حلال با یك استاندارد واحد مورد قبول همه قرار گیرد.

تاریخ انتشار: 1395/08/16 / نوشته: زينب رشيدي
صدور پروانه استاندارد براي 78 فراورده در تهران

صدور پروانه استاندارد برای 78 فراورده در تهران

كارشناسان استاندارد در دو ماه گذشته ، برای 78 فراورده ، پروانه كاربرد علامت استاندارد ، صادر كردند.
كارشناسان این اداره‌كل از ابتدای سال تاكنون ، پروانه استاندارد حدود 1100 فراورده را تمدید و یا صادر كردند.

تاریخ انتشار: 1395/08/16 / نوشته: زينب رشيدي
پروانه استاندارد 376 فراورده ابطال و تعليق شد

پروانه استاندارد 376 فراورده ابطال و تعلیق شد

مسلم بیات با تأكید بر اینكه شرط تمدید پروانه استاندارد فراوراده‌ها منوط به استمرار در حفظ كیفیت محصولات تولیدی است ، اظهارداشت :كارشناسان استاندارد پروانه استاندارد 376 فراورده را به علت عدم احراز شرایط استاندارد ، در هفت ماه نخست سال ، ابطال و تعلیق كردند.

تاریخ انتشار: 1395/08/16 / نوشته: زينب رشيدي
افزايش 11 پله اي رتبه جهاني استاندارد ايران

افزایش 11 پله ای رتبه جهانی استاندارد ایران

تعداد 32 كشور استانداردهای ایران را قبول دارند؛ چرا كه رتبه جهانی استاندارد ایران افزایش پیدا كرده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان این كه رتبه استاندارد كشور در سطح بالای جهانی قرار دارد، گفت: استانداردهای كشور ما در 32 كشور از جمله آمریكا مورد قبول هستند كه این یك موفقیت بزرگ است؛ چراكه رنكینگ استاندارد ما درسال های اخیر از 32 به 21 رسیده است.

تاریخ انتشار: 1395/08/15 / نوشته: زينب رشيدي
كد استاندارد براي محصولات كشاورزي

كد استاندارد برای محصولات كشاورزی

مدیركل دفتر ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی اعلام كرد در تفاهمی با سازمان استاندارد از این پس همه محصولات كشاورزی پس از تأیید كلینیك‌های گیاه‌پزشكی كد استاندارد می‌گیرند.

تاریخ انتشار: 1395/08/15 / نوشته: زينب رشيدي
توليد با كيفيت مورد حمايت استاندارد قرار دارد

تولید با كیفیت مورد حمایت استاندارد قرار دارد

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در بازدید از گروه صنعتی لاستیك بارز، كیفیت، سرعت و نوآوری تولید را مورد حمایت سازمان ملی استاندارد ایران برشمرد.

تاریخ انتشار: 1395/08/12 / نوشته: زينب رشيدي
رئيس مركز ملي تاييد صلاحيت ايران در اجلاس مشترك IAF -ILAC در كشور هند حضور يافت

رئیس مركز ملی تایید صلاحیت ایران در اجلاس مشترك IAF -ILAC در كشور هند حضور یافت

اجلاس مشترك مجمع بین المللی تایید صلاحیت (IAF) و اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت آزمایشگاهی (ILAC) طی 10 روز از 26 اكتبر تا 4 نوامبر 2016 برابر (پنجم تا چهاردهم آبان 1395) با حضور بیش از 250 شركت كننده از یكصد كشور عضو، نمایندگان UNIDO، نمایندگان ذینفعان و به میزبانی نهاد اعتبار دهی هند (NABCB و NABL) در شهر دهلی نو برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1395/08/12 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد ساختمانهاي هوشمند تدوين شد

استاندارد ساختمانهای هوشمند تدوین شد

سازمان فناوری اطلاعات استانداردهای ساختمان های هوشمند را براساس تجارب بین الملل و مطابق با استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات تدوین كرد كه در حال طی مراحل قانونی برای تصویب و ابلاغ است.

 

تاریخ انتشار: 1395/08/12 / نوشته: زينب رشيدي
مميزي استاندارد ايزو 14001منطقه يك انجام شد

ممیزی استاندارد ایزو 14001منطقه یك انجام شد

به گزارش شهردار آنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یك آسیه اقدسی مدیر واحد محیط زیست و انرژی منطقه با بیان این خبر اظهار داشت: ممیزی سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 منطقه به مدت سه روز در نواحی ده گانه، كلیه معاونتها و ادارات شهرداری این منطقه به منظور بهبود و بازنگری فرآیند زیست محیطی و آمادگی بیشتر جهت ممیزی نهایی بر اساس الزامات این استاندارد مورد ارزیابی قرار گرفت.

تاریخ انتشار: 1395/08/12 / نوشته: زينب رشيدي
پيروزبخت: اجراي استاندارد نان سنتي با وزارت بهداشت است

پیروزبخت: اجرای استاندارد نان سنتی با وزارت بهداشت است

به گزارش داروغذا، نیره پیروزبخت در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینكه تدوین استانداردهای نان سنتی انجام شده است، گفت: شورای سلامت اجرای استانداردهای نان سنتی را بر عهده وزارت بهداشت گذاشته و تصمیم برای ابلاغ آن هم بر عهده این وزارتخانه است كه البته اكنون بازرسی‌های مقدماتی از نانوایی‌ها صورت می‌گیرد اما هنوز این وزارتخانه رسما اجباری بودن استانداردها برای نان سنتی را اعلام نكرده است.

 

تاریخ انتشار: 1395/08/12 / نوشته: زينب رشيدي
ورود جدي به حوزه تجارت كالاهاي حلال

ورود جدی به حوزه تجارت كالاهای حلال

رئیس سازمان ملی استاندارد با تاكید بر اینكه در حوزه تجارت كالاهای حلال باید به صورت جدی وارد شویم گفت كه سهم سالانه تجارت كشورهای اسلامی در حوزه حلال 2500 میلیارد دلار است.

تاریخ انتشار: 1395/08/11 / نوشته: زينب رشيدي
ساماندهي و توليد استاندارد موتورسيكلت ها در دستوركار قرارگيرد

ساماندهی و تولید استاندارد موتورسیكلت ها در دستوركار قرارگیرد

وزیر كشور بر مدیریت و ساماندهی تردد موتورسیكلت ها در سطح خیابان ها و همچنین ارتقای استاندارد تولید آنها تاكید كرد.عبدالرضا رحمانی فضلی روز سه شنبه در یكصد و سی و یكمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیكی شهرهای كشور، افزود: بخاطر تلفاتی كه موتورسیكلت ها عامل آن شناخته می شوند و امنیت روانی مردم در خیابان ها را به هم می ریزند باید نسبت به مدیریت و ساماندهی آنها اقدام كنیم. 

تاریخ انتشار: 1395/08/11 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف يك هزار و 524 قوطي رب گوجه بدون نشان استاندارد

توقیف یك هزار و 524 قوطی رب گوجه بدون نشان استاندارد

مدیركل استاندارد هرمزگان از توقیف یك هزار و 524 قوطی رب گوجه بدون نشان استاندارد در بازدید از بازار و مراكز عرضه شهر بندرعباس خبر داد .

تاریخ انتشار: 1395/08/10 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف 15 محصول در مهر ماه امسال

توقیف 15 محصول در مهر ماه امسال

در مهر ماه امسال كارشناسان این اداره كل تعداد 15 محصول مختلف از فروشگاه ها و واحدهای تولیدی را به علت فروش و عرضه محصولات غیر استاندارد و یا جعل نشان استاندارد توقیف و جمع آوری نمودند.

تاریخ انتشار: 1395/08/10 / نوشته: زينب رشيدي
ارائه مجوز استاندارد حلال از كشتارگاه ها آغاز مي شود

ارائه مجوز استاندارد حلال از كشتارگاه ها آغاز می شود

نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد كشاورزی خوزستان گفت: مجوز استاندارد حلال در كنار ارائه مجوز علامت استاندارد ارائه می شود و مجوز استاندارد حلال از كشتارگاه ها آغاز می شود

تاریخ انتشار: 1395/08/10 / نوشته: زينب رشيدي
سهم صفر ايران در تجارت برند حلال/ تركيه و مالزي گوي سبقت را ربودند

سهم صفر ایران در تجارت برند حلال/ تركیه و مالزی گوی سبقت را ربودند

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سالانه 2500 میلیارد دلار تجارت برند حلال انجام می شود، اما سهم ایران در این حوزه نزدیك به صفر است. درصورتیكه همه كالاها و خدماتی كه در ایران تولید و ارائه می شود حلال است اما چون برند حلال نداشتیم وارد بازار نشدیم و این در حالی است كه تركیه و مالزی گوی سبقت را از ما ربودند.

تاریخ انتشار: 1395/08/09 / نوشته: زينب رشيدي
تحقيق بر روي 8 كالاي پرمصرف پزشكي

تحقیق بر روی 8 كالای پرمصرف پزشكی

مدیر كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت امروز به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: سطح استانداردهای این كالاها و میزان مصرف آنها بررسی و نتایج آن تا پایان بهمن استخراج می شود.

تاریخ انتشار: 1395/08/08 / نوشته: زينب رشيدي
ممنوعيت درج عبارت PN روي لوله‌هاي پي‌وي‌سي فاضلابي

ممنوعیت درج عبارت PN روی لوله‌های پی‌وی‌سی فاضلابی

در پی درخواست انجمن تولیدكنندگان لوله و اتصالات پی‌وی‌سی از سازمان استاندارد، استانداردهای 9119 و 9118، باطل و درج عبارت PN (رده فشاری) در نشانه‌گذاری روی لوله‌های پی‌وی‌سی فاضلابی با شماره دو استاندارد مذكور، ممنوع شد.به گزارش اینپیا به نقل از روابط عمومی انجمن تولیدكنندگان لوله و اتصالات پی‌وی‌سی، این انجمن در نامه‌ای خطاب به امینی مدیر كل نظارت بر اجرای استانداردهای غیرفلزی سازمان استاندارد، خواستار ممنوعیت درج PN روی محصولات با كاربرد فاضلابی و ابلاغ الزامات درست در این زمینه شد.

تاریخ انتشار: 1395/08/08 / نوشته: زينب رشيدي
لزوم نظارت بيشتر بر صادرات كالاهاي استاندارد در مرز مهران

لزوم نظارت بیشتر بر صادرات كالاهای استاندارد در مرز مهران

آیت‌الله محمدنقی لطفی در دیدار با مدیركل و كاركنان اداره‌كل استاندارد ایلام اظهار داشت: نقش و كاركرد استاندارد در همه ابعاد زندگی مردم مشهود است

تاریخ انتشار: 1395/08/05 / نوشته: زينب رشيدي
استانداردهاي كود به زودي تصويب و اجرايي مي شود - ثبت 4200 برند كودي تاكنون

استانداردهای كود به زودی تصویب و اجرایی می شود - ثبت 4200 برند كودی تاكنون

پس از تصویب در شورای اداره استاندارد، كودهای شیمیایی تنها با نشان استاندارد اجازه توزیع دارند.

تاریخ انتشار: 1395/08/05 / نوشته: زينب رشيدي
تدوين 73 استاندارد ملي در تهران

تدوین 73 استاندارد ملی در تهران

مدیركل استاندارد استان تهران از تدوین73 استاندارد ملی و تاسیس كمیته فنی متناظر ISO/TC149 ، توسط كارشناسان استاندارد این اداره كل، از ابتدای سال تاكنون خبر داد. 

تاریخ انتشار: 1395/08/04 / نوشته: زينب رشيدي
اولين پروانه استاندارد حلال در خراسان جنوبي صادر شد

اولین پروانه استاندارد حلال در خراسان جنوبی صادر شد

اولین پروانه كاربرد نشان استاندارد حلال استان خراسان جنوبی در راستای ارتقاء اطمینان از مواد غذایی حلال برای یك واحد تولید در قاین صادر شد.

تاریخ انتشار: 1395/08/03 / نوشته: زينب رشيدي
رئيس سازمان ملي استاندارد: خودروهاي خارجي جهت ورود به ايران بايد گواهينامه «تائيديه نوع» داشته باشند

رئیس سازمان ملی استاندارد: خودروهای خارجی جهت ورود به ایران باید گواهینامه «تائیدیه نوع» داشته باشند

رییس سازمان ملی استاندارد ایران می گوید، درصورتی كه خودروسازان خارجی گواهینامه «تائیدیه نوع» ارایه نكنند یا گواهی آنها مورد پذیرش ما قرار نگیرد، محصولات آنها برای ورود به ایران باید در كشورهای اروپایی از جمله آلمان و یا در نهایت در تركیه آزمایش شود و گواهینامه دریافت كنند.
«تاییدیه نوع» گواهی تایید تولید یك محصول مطابق با استاندارد تعریف شده آن است.

تاریخ انتشار: 1395/08/02 / نوشته: زينب رشيدي
تلخ شدن كام زنبورداران با حذف استاندارد اجباري

تلخ شدن كام زنبورداران با حذف استاندارد اجباری

با وجود شرایط اقلیمی مناسب برای توسعه بخش زنبورداری، حذف استاندارد اجباری طعم شیرین عسل را به كام زنبورداران تلخ كرده است. به گزارش  خبرنگار  صنعت،تجارت و كشاورزی  گروه  اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان چند سالی است كه با وجود شرایط اقلیمی مناسب برای توسعه بخش زنبورداری،حذف استاندارد اجباری به تشویقی، طعم شیرین عسل را به كام زنبورداران تلخ كرده است و فرصت طلبان با استفاده از نابسامانی موجود به عرضه شبه عسل های خود در بازار اقدام كرده اند كه این مسئله مشكلات متعددی را با وجود مشقت های فراوان تولید، برای زنبورداران به وجود آورده است.

تاریخ انتشار: 1395/08/02 / نوشته: زينب رشيدي
رييس جمهوري : اگر خدمات و كالاي ما استاندارد نباشد ، بازار داخلي و خارجي را از دست مي دهيم

رییس جمهوری : اگر خدمات و كالای ما استاندارد نباشد ، بازار داخلی و خارجی را از دست می دهیم

رییس جمهوری، در مراسم روز ملی صادرات، همه بخش های كشور را به تلاش بیشتر برای صادرات و رونق اقتصادی كشور فرا خواند و تاكید كرد: " اگر خدمات و كالای ما استاندارد نباشد نه تنها بازار خارجی را از دست می‌دهیم حتی بازار داخلی را هم از دست خواهیم داد."

تاریخ انتشار: 1395/08/02 / نوشته: زينب رشيدي
بهبود استانداردهاي مصرف سوخت خودرو

بهبود استانداردهای مصرف سوخت خودرو

علی ابراهیمی: سازمان ملی استاندارد از در دستور كار قرار گرفتن و رصد مداوم بهبود استانداردهای مصرف سوخت خودروها برای كاهش آلایندگی هوا خبر می دهد.

شمارش معكوس برای افزایش میزان آلایندگی هوای كلانشهرها با فرا رسیدن فصل سرما و وارونگی هوا در حالی آغاز شده كه هنوز هم 80درصد آلایندگی هوا به دلیل تردد وسایط نقلیه موتوری است.

تاریخ انتشار: 1395/08/01 / نوشته: زينب رشيدي
عدم اعتماد جهاني در نبود استانداردها

عدم اعتماد جهانی در نبود استانداردها

آیا در هیچ گوشه ای از جهان، محصولی را كه فاقد حداقل استانداردهای ایمنی و كیفیت بود خریداری می كردید؟ در كل عدم ایمنی آن یا سازگاری آن با دیگر وسایل منزل اثبات خواهد شد.

تاریخ انتشار: 1395/08/01 / نوشته: زينب رشيدي
29 استاندارد براي توليد خودرو اضافه شد

29 استاندارد برای تولید خودرو اضافه شد

با وجود تمام انتقادات به كیفیت خودروهای داخلی، معاون ارزیابی كیفیت سازمان ملیاستاندارد از افزایش استانداردهای تولید خودرو از 52 مورد به 81 مورد خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/07/28 / نوشته: زينب رشيدي
 استانداردها واردات خودرو را متوقف مي‌كند

استانداردها واردات خودرو را متوقف می‌كند

كوروش مرشد سلوك نایب رئیس انجمن واردكنندگان خودرو در نشست خبری با بیان اینكه این انجمن با استانداردسازی و بهینه‌سازی و ساماندهی خودروهای وارداتی مخالفتی ندارد، گفت: الگوبرداری از استانداردهای اروپایی در تدوین استانداردهای 52 گانه خودرو در ایران اقدام درستی نیست، زیرا وضعیت اقلیمی و جغرافیایی ایران با اروپا یكی نیست و علاوه بر این، وضعیت جاده‌ها در ایران مطابق با استانداردهای جاده‌ای اروپا نیست.

تاریخ انتشار: 1395/07/28 / نوشته: زينب رشيدي
نصب دستگاه قطع اتوماتيك گاز هنگام زلزله در ساختمان‌هاي بالاي 8 طبقه الزامي مي‌شود

نصب دستگاه قطع اتوماتیك گاز هنگام زلزله در ساختمان‌های بالای 8 طبقه الزامی می‌شود

رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و ساختمان با بیان اینكه نصب دستگاه اتوماتیك قطع كن گاز برای كاهش خطرات زلزله در ساختمانهای با ارتفاع بیش از 8 طبقه اجباری است اما آماری از میزان اجرایی شدن آن در تهران وجود ندارد،گفت:در 40 سال گذشته 30 درصد زلزله‌های با تلفات 10 هزار نفر در ایران رخ‌داده است.

تاریخ انتشار: 1395/07/28 / نوشته: زينب رشيدي
الزامي شدن ارائه گواهي بازرسي اظهارنامه‌هاي بانكي براي تسريع و تسهيل در عمليات گمركي

الزامی شدن ارائه گواهی بازرسی اظهارنامه‌های بانكی برای تسریع و تسهیل در عملیات گمركی

گمرك ایران از برنامه جدید برای تسریع و تسهیل تجارت خارجی خبر داد و اعلام كرد: ارائه گواهی بازرسی اظهارنامه‌های بانكی برای تسریع و تسهیل در عملیات گمركی الزامی شده است.

تاریخ انتشار: 1395/07/25 / نوشته: زينب رشيدي
يك درصد آسانسورهاي بازرسي شده استاندارد بود/ 100واحد CNG تعطيل شد

یك درصد آسانسورهای بازرسی شده استاندارد بود/ 100واحد CNG تعطیل شد

 نیره پیروزبخت در نشستی خبری به مناسبت روز جهانی استاندارد گفت: تاكنون 30 هزار استاندارد ملی را تدوین كردیم كه از این تعداد 11 هزار استاندارد در 3 سال اخیر تدوین شده است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران ، این موضوع را نشانگر عزم جدی سازمان در تحقق اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی مدیران دانست و گفت: استانداردهای تدوین شده باید به مرحله اجرا و عمل برسد كه بیشتر اجرا را به ذینفعان واقعی می سپاریم كه تا امروز حدود 27 هزار پروانه كاربرد علامت استاندارد صادر كردیم.

تاریخ انتشار: 1395/07/24 / نوشته: زينب رشيدي
روز شمار هفته استاندارد در سال 95 اعلام شد

روز شمار هفته استاندارد در سال 95 اعلام شد

روز شمار ویژه برنامه های هفته گرامیداشت استاندارد از تاریخ 23 لغایت 29 مهرماه 95 اعلام شد.

تاریخ انتشار: 1395/07/24 / نوشته: زينب رشيدي
بيش از پنج هزار تن كالاي استاندارد به افغانستان صادر شده است

بیش از پنج هزار تن كالای استاندارد به افغانستان صادر شده است

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ مهدی سرگزی به خبرنگار اوشیدا گفت: از ابتدای سال تاكنون مقدار پنج میلیون و ??? هزار و ?? كیلو گرم انواع كالاهای صادراتی شامل خرما، فرش و كشمش به كشور افغانستان صادر شده است.

تاریخ انتشار: 1395/07/24 / نوشته: زينب رشيدي
98 درصد آسانسورهاي مراكز دولتي و بيمارستان‌ها استاندارد نيست

98 درصد آسانسورهای مراكز دولتی و بیمارستان‌ها استاندارد نیست

به گزارش خبرنگار اقتصادی هشدار نیوزبه نقل از تسنیم، محمدرضا زهره وندی رئیس هیئت مدیره سندیكای آسانسور و پله برقی كشور، امروز در نشست خبری این اتحادیه اظهار كرد: بر اساس بازرسی‌های مشترك با  سازمان استاندارد مشخص شد كه 98 درصد آسانسورهای مراكز دولتی، نظامی و بیمارستان‌ها فاقد استاندارد  هستند و این موضوع به آنها گوشزد شد.

 

تاریخ انتشار: 1395/07/19 / نوشته: زينب رشيدي
آينده كشور در دست شركت هاي دانش بنيان / استاندارد و استاندارد سازي دروازه ورود به اقتصاد پويا

آینده كشور در دست شركت های دانش بنیان / استاندارد و استاندارد سازی دروازه ورود به اقتصاد پویا

به گزارش سرویس فناوری نصر، این همایش با حضورساسان فرشی مدیر كل اداره كل استانداد آذربایجان شرقی و عبدالرضا میر محسنی معاونت فناوری و نوآوری پارك علم و فناوری استان آذربایجان شرقی و مدیران اداره كل استاندارد آغاز شد . هدف از این برنامه آشنایی شركت های دانش بنیان با خدمات قابل ارائه اداره كل استاندارد به شركت های دانش بنیان و ارتقاء سطح كیفی محصولات بود. شركت های دانش بنیان در این نشست مشكلات و سوالات خود را در زمینه های مربوط به استاندارد سازی محصولات دانش بنیان مطرح نمودند و مدیران اداره كل توضیحات لازم را ارائه دادند

تاریخ انتشار: 1395/07/19 / نوشته: زينب رشيدي
تله‌كابين و تله‌سي‌يژ شمشك و دربندسر پلمپ شد

تله‌كابین و تله‌سی‌یژ شمشك و دربندسر پلمپ شد

كارشناسان استاندارد تله‌سی‌یژ دربند و پیست‌های اسكی شمشك و دربندسر را به علت غیراستاندارد بودن پلمب كردند.به گزارش تسنیم، مسلم بیات با اعلام این خبر افزود : علاوه بر موارد فوق ، تله‌كابین دربندسر نیز ، به دلیل نداشتن مجوز استاندارد پلمب شده‌ است.

تاریخ انتشار: 1395/07/19 / نوشته: زينب رشيدي
رئيس سازمان ملي استاندارد عنوان كرد : تكذيب قاطعانه استفاده از خمير مرغ در سوسيس و كالباس

رئیس سازمان ملی استاندارد عنوان كرد : تكذیب قاطعانه استفاده از خمیر مرغ در سوسیس و كالباس

گرچه یكی از ایرادات همیشگی به تولید كنندگان سوسیس و كالباس استفاده از خمیر مرغ در فراورده های گوشتی بود، اما رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تاكید می‌كنند كه امروز هیچ برند استانداردی از خمیر مرغ استفاده نمی كند.

تاریخ انتشار: 1395/07/18 / نوشته: زينب رشيدي
نخستين پروانه كاربرد نشان حلال صادر شد

نخستین پروانه كاربرد نشان حلال صادر شد

نخستین پروانه كاربرد نشان حلال با حضور آیت ا... عالمی ، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی ، حجت الاسلام و المسلمین صالح آبادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد كشاورزی و حجت الاسلام و المسلمین سوری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره كل دامپزشكی استان قم ، وحید مرندی مقدم ، معاون نظارت براجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران و جمعی از مدیران مربوطه در استان قم صادر شد.

تاریخ انتشار: 1395/07/18 / نوشته: زينب رشيدي
معاون سازمان ملي استاندارد ايران: اقتصاد حلال بايد در عرصه بين المللي توسعه پيدا كند

معاون سازمان ملی استاندارد ایران: اقتصاد حلال باید در عرصه بین المللی توسعه پیدا كند

معاون سازمان ملی استاندارد گفت: با تولید محصولات با استاندارد حلال در سطح كشور و صادر كردن آن به كشورهای مختلف می توانیم نقش مهمی در جایگزینی صادرات نفت و فرآورده های نفتی و توسعه اقتصاد حلال در سطح بین المللی داشته باشیم.

تاریخ انتشار: 1395/07/18 / نوشته: زينب رشيدي
 رئيس مركز اندازه‌شناسي ايران اعلام كرد: سيستم اندازه‌گيري ايران در بيش از 100 كشور معتبر است

رئیس مركز اندازه‌شناسی ایران اعلام كرد: سیستم اندازه‌گیری ایران در بیش از 100 كشور معتبر است

اعتبار داشتن سیستم اندازه‌گیری‌های مركز اندازه گیری سازمان استاندارد در بیش از100  كشور جهان موضوعی بود كه رئیس این مركز آن را اعلام كرد.

تاریخ انتشار: 1395/07/18 / نوشته: زينب رشيدي
برنامه اجرايي تفاهم نامه بين مراكز اندازه شناسي ايران و تركيه امضا شد

برنامه اجرایی تفاهم نامه بین مراكز اندازه شناسی ایران و تركیه امضا شد

با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران ، برنامه اجرایی تفاهم نامه همكاری مشترك بین مركز اندازه شناسی ایران و موسسه ملی اندازه شناسی تركیه ، بعدازظهر امروز ، چهارشنبه 14 مهر در سازمان ملی استاندارد ایران امضا شد.

تاریخ انتشار: 1395/07/17 / نوشته: زينب رشيدي
آسانسور تمامي ساختمانهاي دستگاههاي اجرايي استان تهران توسط اداره كل استاندارد استان تهران بازرسي مي شود

آسانسور تمامی ساختمانهای دستگاههای اجرایی استان تهران توسط اداره كل استاندارد استان تهران بازرسی می شود

سومین نشست شورای اداری استان تهران در سال جاری ، عصر روز سه شنبه 13 مهر در تالار وحدت به ریاست استاندار تهران و با حضور مرتضی بانك معاون هماهنگی رئیس جمهور، رئیس سازمان استاندارد ایران و سردار ساجدی نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران برگزار شد .

تاریخ انتشار: 1395/07/17 / نوشته: زينب رشيدي
رييس سازمان ملي استاندارد ايران : حوزه خدمات مهم ترين دغدغه سازمان ملي استاندارد ايران است

رییس سازمان ملی استاندارد ایران : حوزه خدمات مهم ترین دغدغه سازمان ملی استاندارد ایران است

نیره پیروزبخت ، در سومین نشست تخصصی شورای اداری دستگاه های اجرایی استان تهران كه عصرروز سه شنبه 13 مهر به ریاست استاندار استان تهران در تالار وحدت برگزار شد، اعلام كرد: پوشش استاندارد به حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز ورود پیدا كرده است.
به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این نشست با اشاره به اینكه در فضای رقابت پذیری جامعه، استاندارد درهمه زمینه ها وجود دارد تصریح كرد: یكی از مبانی اصلی برنامه ریزی كشورهای پیشرفته جهان برای افق 2020، توجه جدی به مقوله استاندارد در بخش های مختلف به ویژه خدمات است.

تاریخ انتشار: 1395/07/17 / نوشته: زينب رشيدي
99.7درصد آسانسورهاي فعال در سازمانها و دستگاه هاي اجرايي غير استاندارد هستند

99.7درصد آسانسورهای فعال در سازمانها و دستگاه های اجرایی غیر استاندارد هستند

 به گزارش روابط عمومی اداره كل استاندارد استان زنجان : وحید مرندی مقدم ، معاون نظارت بر اجرای استاندارد با تاكید بر اینكه درسال گذشته آسانسوربیش از دو هزار سازمان دولتی،  مجتمع مسكونی ، وزارتخانه ها و اماكن عمومی به صورت رندوم  توسط كارشناسان سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازدید قرار گرفت كه 99.7 درصد آنها غیر استاندارد و فقط 3 دهم درصد این آسانسورها استاندارد بود

تاریخ انتشار: 1395/07/14 / نوشته: زينب رشيدي
ديدار روساي مراكز ملي اندازه شناسي ايران و تركيه ( TUBITAK)

دیدار روسای مراكز ملی اندازه شناسی ایران و تركیه ( TUBITAK)

به گزارش مركز اندازه شناسی: در راستای بررسی راهكارهای برنامه اجرایی در چارچوب تفاهم نامه همكاری مشترك مراكز ملی اندازه شناسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تركیه،مصطفی چتین تاش و رامیز حمید، رییس و معاون موسسه مركز اندازه شناسی تركیه با رییس و معاون مركز اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران دیدار و گفت و گو كردند.

تاریخ انتشار: 1395/07/14 / نوشته: زينب رشيدي
ايران ميزبان اجلاس كميته هاي فني متناظر شد

ایران میزبان اجلاس كمیته های فنی متناظر شد

نمایندگان جمهوری اسلامی ایران از كمیته فنی متناظر ISIRI/TC17SC1  در نشست كمیته فرعی SC1 كه از اول تا سوم مهرماه جاری در كشور چین و با حضور نمایندگان كشورهای چین، ژاپن، فرانسه، سوئد و ایران برگزار شد،  حضور یافتند .

تاریخ انتشار: 1395/07/14 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف 53 فقره تجهيزات پزشكي فاقد علامت استاندارد در تبريز

توقیف 53 فقره تجهیزات پزشكی فاقد علامت استاندارد در تبریز

مدیركل استاندارد آذربایجان شرقی گفت: 53 فقره تجهیزات پزشكی فاقد علامت استاندارد در اجرای طرح طاها از سوی بازرسان این اداره كل توقیف شد.

تاریخ انتشار: 1395/07/13 / نوشته: زينب رشيدي
توقف شماره گذاري 15 خودروي فاقد استانداردهاي زيست محيطي

توقف شماره گذاری 15 خودروی فاقد استانداردهای زیست محیطی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تمهیدات انجام شده برای مقابله با اینورژن گفت: دولت برای امسال برنامه‌های ویژه‌ای دارد كه خروج بیش از 20 هزار خودروی فرسوده و توقف شماره گذاری موتورسیكلت‌های كاربراتوری از ابتدای مهرماه برخی از این برنامه‌هاست.

تاریخ انتشار: 1395/07/13 / نوشته: زينب رشيدي
10تن جعبه شيريني غيراستاندارد قنادي ها در استان تهران معدوم شد

10تن جعبه شیرینی غیراستاندارد قنادی ها در استان تهران معدوم شد

مدیركل استاندارد استان تهران گفت: بازرسان استاندارد در جریان نظارت بر جعبه های شیرینی از قنادی های استان از ابتدای سال تاكنون، 10 تن جعبه شیرینی غیراستاندارد را معدوم كردند.

تاریخ انتشار: 1395/07/13 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف محصولات غير استاندارد در خوزستان

توقیف محصولات غیر استاندارد در خوزستان

رضا دهدشتی زاده ، مدیركل استاندارد استان خوزستان گفت: در بازرسی از واحدهای تولیدی شهرهای دزفول، اندیمشك و شوش كارشناسان این اداره كل 205 هزار و 517 تن ماسه، یك هزارو 970 تن شن، 740 عدد فیلترهوای ماشین،4080  روغن موتور و روغن هیدورلیك ماشین، 400 عدد لامپ 100 وات و 70 نوشیدنی آلبالو را به علت غیراستانداردبودن توقیف و پرونده این تخلفات را برای گذراندن مراحل قانونی به اداره حقوقی و رسیدگی به شكایات این اداره كل ارجاع دادند .

تاریخ انتشار: 1395/07/11 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف 27 محصول در شهريور ماه سال جاري

توقیف 27 محصول در شهریور ماه سال جاری

رضا دهدشتی زاده ، مدیركل استاندارد استان خوزستان گفت: در شهریور ماه سال جاری كارشناسان این اداره كل 27 محصول مختلف از واحدهای تولیدی و مراكز عرضه را به علت توزیع محصولات غیر استاندارد و یا جعل نشان استاندارد توقیف و جمع آوری كردند .

تاریخ انتشار: 1395/07/11 / نوشته: زينب رشيدي
دستورالعمل جديد ايمني شهرك‌هاي صنعتي ابلاغ شد

دستورالعمل جدید ایمنی شهرك‌های صنعتی ابلاغ شد

معاون وزیر صنعت اعلام كرد كه دستورالعمل جدید ایمنی، بهداشت و محیط زیست شهرك‌های صنعتی از سوی وزارت صنعت ابلاغ شد.
به نقل از سازمان صنایع كوچك وشهرك‌های صنعتی ایران، علی یزدانی در اولین گردهمایی مدیران HSEE  شهرك‌های صنعتی كشور با بیان اینكه امسال بیش از 150 هزار نفر در سطح بنگاه‌های تولیدی كشور آموزش خواهند دید كه یكی از محورهای اصلی در  آموزش صنعتگران تشریح اهمیت بهداشت، ایمنی، محیط زیست وانرژی در صیانت از شاغلان و سرمایه‌های ملی است، گفت: در سفر اخیر رییس جمهور به استان قزوین یكی از موافقت نامه هایی كه با حضور ایشان به تصویب رسید، توجه به بحث ایمنی بود.

تاریخ انتشار: 1395/07/11 / نوشته: زينب رشيدي
استانداردهاي خودروها به 83 مورد ارتقا يافته است

استانداردهای خودروها به 83 مورد ارتقا یافته است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: با تجدید نظر در استانداردهای خودرویی و با هدف افزایش استانداردهای ملی این صنعت، استاندارد خودرو از 52 مورد در سال های گذشته، امسال به 83 مورد ارتقا یافته است.

تاریخ انتشار: 1395/07/10 / نوشته: زينب رشيدي
صدور و تمديد 62 پروانه تاييد صلاحيت مديران كنترل كيفيت در لرستان

صدور و تمدید 62 پروانه تایید صلاحیت مدیران كنترل كیفیت در لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره كل استاندارد استان لرستان : در شش ماهه اول سال جاری 62 پروانه تایید صلاحیت مدیران كنترل كیفیت صادر  و تمدید شد.

تاریخ انتشار: 1395/07/10 / نوشته: زينب رشيدي
صدور 29 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوين

صدور 29 پروانه كاربرد علامت استاندارد در قزوین

محمود رضا طاهری، مدیر كل استاندارد استان قزوین گفت :  در كمیته علائم  برگزار شده با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی ،  خانه صنعت و معدن و كارشناسان مرتبط هر صنعت در شهریور یك  پروانه كاربرد علامت استاندارد تشویقی و 27 پروانه كاربرد علامت استاندارداجباری و یك گواهینامه تایید نوع موتورسیكلت صادر شد.

تاریخ انتشار: 1395/07/10 / نوشته: زينب رشيدي
برنامه اجرايي همكاري استاندارد ايران و عمان امضا شد

برنامه اجرایی همكاری استاندارد ایران و عمان امضا شد

در شانزدهمین اجلاس كمیسیون مشترك ایران و عمان ، برنامه اجرایی یادداشت تفاهم سازمان ملی استاندارد ایران و سلطنت عمان به امضای محمدرضا نعمت زاده ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت و علی بن مسعود السیندی ، وزیر تجارت و صنایع عمان رسید.

تاریخ انتشار: 1395/07/10 / نوشته: زينب رشيدي
رئيس سازمان ملي استاندارد ايران : توليدات استاندارد و صادرات محور مورد نظر دولت است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران : تولیدات استاندارد و صادرات محور مورد نظر دولت است

رئیس سازمان ملی استاندارد  ایران گفت: هدف دولت كمك به تولید كنندگان توانمند است و تولیدات استاندارد و صادرات محور مورد نظر دولت است.

تاریخ انتشار: 1395/07/10 / نوشته: زينب رشيدي
250مورد جعل علامت استاندارد شناسايي شده است

250مورد جعل علامت استاندارد شناسایی شده است

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در سطح كشور 250 مورد جعل علامت استاندارد شناسایی شده است.
به گزارش خبرنگار مهر ، وحید مرندی مقدم شامگاه سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به اینكه سازمان استاندارد جلوی فعالیت ست های بازی غیر استاندارد در شهر بازی ها را می گیرد، افزود: با شهربازی های كه وسایل غیر استاندارد استفاده كنند برخورد می شود

تاریخ انتشار: 1395/07/07 / نوشته: زينب رشيدي
رئيس سازمان ملي استاندارد ايران : بر اساس مصوبه شوراي عالي استاندارد حدود ??? كالا مشمول استاندارد اجباري مي‌شوند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران : بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد حدود ??? كالا مشمول استاندارد اجباری می‌شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، نیره پیروزبخت شامگاه سه شنبه در نشست با خبرنگاران در زنجان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا، در خصوص وضعیت استاندارد سازی كالاها افزود: رویكرد استاندارد سازی در كشور به این سمت پیش می رود كه اجبار، الزام حاكمیت و دولت از سوی واحدهای تولید و عرضه كننده خدمات حذف و استاندارد سازی به عنوان یك فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

تاریخ انتشار: 1395/07/07 / نوشته: زينب رشيدي
عرضه آبليمو كه حجم آنها  بيش از 2 ليتر مي‌باشد براي مصارف خانوار ممنوع شد

عرضه آبلیمو كه حجم آنها بیش از 2 لیتر می‌باشد برای مصارف خانوار ممنوع شد

مدیركل استاندارد استان تهران از شروع طرح بازرسی ویژه آبلیموها در بازار خبر داد و گفت : تاكنون در این طرح ، 9 برند آبلیموی دارای پروانه استاندارد كه بسته‌بندی‌های بالای دولیتر را در بازار عرضه كردند ، شناسایی و توقیف شدند.

تاریخ انتشار: 1395/07/07 / نوشته: زينب رشيدي
ضرورت اخذ مجوز استاندارد براي كالاهاي وارداتي

ضرورت اخذ مجوز استاندارد برای كالاهای وارداتی

منصور جلایر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: با توجه به اینكه آذربایجان غربی یكی از استان‌های مرزی كشور است، در این خصوص لازم است مجوزهای اداره استاندارد برای كالاهای صادراتی و وارداتی نیز صادر شود.

تاریخ انتشار: 1395/07/06 / نوشته: زينب رشيدي
 مديركل استاندارد استان مركزي اعلام كرد تمام عايق‌هاي رطوبتي توليدي در استان مركزي ‌در آزمايشگاه استاندارد ارزيابي مي‌شود

مدیركل استاندارد استان مركزی اعلام كرد تمام عایق‌های رطوبتی تولیدی در استان مركزی ‌در آزمایشگاه استاندارد ارزیابی می‌شود

مدیركل استاندارد استان مركزی بابیان اینكه آزمایش‌های استاندارد بر روی محصولات در استان مركزی افزایش می‌یابد از نمونه‌برداری صددرصدی از عایق‌های رطوبتی تولیدی در استان مركزی خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/07/06 / نوشته: زينب رشيدي
كارگروه تخصصي استانداردسازي ارتقاي سطح ايمني تله كابين و تله سيژ برگزار شد

كارگروه تخصصی استانداردسازی ارتقای سطح ایمنی تله كابین و تله سیژ برگزار شد

ششمین كارگروه تخصصی استانداردسازی به ممنظور ارتقای سطح ایمنی و استاندارد سازی تجهیزات كابل راه (تله كابین و تله سیژ) و همگن سازی اجرای استاندارد های اجباری 23 گانه توسط شركت های بازرسی ، با حضور كارشناسان دفتر ارزیابی كیفیت كالا و خدمات ، ادارات كل استاندارد تهران و البرز ، سازمان توسعه و تجهیز اماكن ورزشی، شركت های بازرسی، برخی مجموعه ها و فدراسیون اسكی جمهوری اسلامی ایران روز شنبه 3 مهر در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1395/07/05 / نوشته: زينب رشيدي
سومين همايش ملي اندازه گيري جريان سيالات در صنايع نفت، گاز، پالايش، پتروشيمي و آب برگزار مي شود

سومین همایش ملی اندازه گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و آب برگزار می شود

سومین همایش ملی اندازه گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و آب هفدهم و هجدهم  آذر در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار: 1395/07/05 / نوشته: زينب رشيدي
نخست وزير چين: استانداردها كليد رشد اقتصاد چين هستند

نخست وزیر چین: استانداردها كلید رشد اقتصاد چین هستند

مسئولان بلند پایه چین، از جمله نخست وزیر لی ككیانگ، در نشست عمومی «استانداردها ارتباطات جهانی را بهبود می بخشند» كه روز 14 سپتامبر در هفته ایزو در پكن برگزار شد، بر اهمیت استانداردهای بین المللی تأكید كردند.

تاریخ انتشار: 1395/07/04 / نوشته: زينب رشيدي
حذف شركتهاي بازرسي خارجي در مبادلات تجاري ايران و عراق

حذف شركتهای بازرسی خارجی در مبادلات تجاری ایران و عراق

ا تفاهم دو سازمان استاندارد ایران و عراق از این پس استاندارد ?? قلم كالا از طریق استانداردهای مشترك دو كشور و بدون دخالت شركت‌های بازرسی غربی تایید می‌شود.
به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل : در دیدار رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با وزیر برنامه ریزی و سرپرست وزارت تجارت عراق و رئیس سازمان استاندارد این كشور، فاز اجرایی تفاهم ایران و عراق مبنی بر تایید استاندارد ?? قلم كالا از طریق تدوین استانداردهای مشترك آغاز شد و این در حالی است كه در حال حاضر برخی شركت‌های بازرسی اروپایی كار تایید محصولات صادراتی ایران به عراق را انجام می‌دهند و با این تفاهم این ده قلم كالا از فهرست كالاهای این شركت‌ها خارج می‌شود.

تاریخ انتشار: 1395/07/04 / نوشته: زينب رشيدي
كارشناسان تدوين استاندارد 14001 موفق به دريافت جايزه تعالي فني شدند

كارشناسان تدوین استاندارد 14001 موفق به دریافت جایزه تعالی فنی شدند

گروه كارشناسی تدوین استاندارد ISO 14001، كه شناخته شده ترین چارچوب جهانی برای سیستمهای مدیریت زیست محیطی است موفق به دریافت جایزه تعالی فعالیتهای فنی Lawrence D. Eicher شد.

تاریخ انتشار: 1395/07/03 / نوشته: زينب رشيدي
پيش‌نويس استاندارد 2 صورت جريانهاي نقدي

پیش‌نویس استاندارد 2 صورت جریانهای نقدی

كمیته تدوین استانداردهاى حسابداری، براساس استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی و با تشكیل جلسات متعدد، پیش‌نویس استاندارد ”صورت جریانهای نقدی“ را تدوین كرده است.

تاریخ انتشار: 1395/06/31 / نوشته: زينب رشيدي
پيش‌نويس استاندارد حسابداري 1 ارائه صورتهاي مالي

پیش‌نویس استاندارد حسابداری 1 ارائه صورتهای مالی

كمیته تدوین استانداردهاى حسابداری، براساس استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی و با تشكیل جلسات متعدد، پیش‌نویس استاندارد ”ارائه صورتهای مالی“ را تدوین كرده است.

تاریخ انتشار: 1395/06/31 / نوشته: زينب رشيدي
شيرآلات و اجاق گاز تركيه‌اي ECA و TUR غيراستاندارد اعلام شدند

شیرآلات و اجاق گاز تركیه‌ای ECA و TUR غیراستاندارد اعلام شدند

شیرآلات و اجاق گاز وارداتی با نام‌های تجارتی ECA و TUR ساخت كشور تركیه غیراستانداردو استفاده از آن بدلیل نشت احتمالی گاز ، خطرآفرین است.

تاریخ انتشار: 1395/06/31 / نوشته: زينب رشيدي
پيام روز جهاني استاندارد منتشر شد

پیام روز جهانی استاندارد منتشر شد

روسای سازمان های IEC ،ISO و ITU به مناسبت روز جهانی استاندارد ( 14 اكتبر 2016 ) پیام مشتركی صادر كرده اند كه درادامه مطلب قابل مشاهده است .

 

تاریخ انتشار: 1395/06/29 / نوشته: زينب رشيدي
ابلاغ 2680 ريال بعنوان قيمت خوراك گاز مجتمع‌هاي پتروشيمي در مردادماه 95

ابلاغ 2680 ریال بعنوان قیمت خوراك گاز مجتمع‌های پتروشیمی در مردادماه 95

معاونت برنامه ریزی وزارت نفت، قیمت گاز طبیعی سبك و شیرین خوراك برای شركت‌های پتروشیمی را در مرداد ماه 2 هزار و 680 ریال اعلام كرد.

معاونت برنامه ریزی وزارت نفت پیش تر قیمت هر مترمكعب استاندارد گاز طبیعی را در فروردین‌ماه امسال 2 هزار و 313 ریال، اردیبهشت‌ماه 2 هزار و 464 ریال، خردادماه 2 هزار و 702 ریال و تیرماه 2 هزار و 790 ریال تعیین و اعلام كرده بود.

تاریخ انتشار: 1395/06/29 / نوشته: زينب رشيدي
ابطال پروانه كاربرد علامت استاندارد اجباري لوله پروپيلن نوع 3 با نام تجاري دريستن در چهارمحال و بختياري

ابطال پروانه كاربرد علامت استاندارد اجباری لوله پروپیلن نوع 3 با نام تجاری دریستن در چهارمحال و بختیاری

عبداله نظری ، مدیر كل استاندارد استان چهارمحال و بختیاری گفت :  در راستای اعمال نظارت بر تولید كالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری و برخورد با موارد تخلف، جلسه كمیته علائم و كنترل كالای این اداره كل  برگزار و  پروانه استاندارد اجباری لوله پروپیلن برای لوله كشی آب سرد، گرم و داغ نوع 3 (PP-R80) با نام تجاری دریستن به دلیل عدم تمدید پروانه كاربرد علامت استاندارد در مدت زمان قانونی، عدم فعالیت در یكسال گذشته و عدم وجود مسئول كنترل كیفی تأیید صلاحیت شده ابطال شد.

تاریخ انتشار: 1395/06/28 / نوشته: زينب رشيدي
توصيه سازمان ملي استاندارد ايران در خصوص استفاده از نوشت افزارها

توصیه سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص استفاده از نوشت افزارها

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل : با نزدیك شدن به آغاز سال تحصیلی جدید ، سازمان ملی استاندارد ایران توصیه هایی را در خصوص استفاده از نوشت افزارها برای مصرف كنندگان به شرح زیر اعلام می كند.

 

 

تاریخ انتشار: 1395/06/27 / نوشته: زينب رشيدي
خودروي ساندرو داراي مجوز تاييد نوع است

خودروی ساندرو دارای مجوز تایید نوع است

به دنبال انتشار خبری مبنی بر عدم مجوز تایید نوع خودروی ساندرو ، روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران در بیانیه ای اعلام كرد : خودروی ساندرو استپ وی محصول شركت پارس خودرو دارای گواهی تایید نوع از سازمان ملی استاندارد ایران است .

تاریخ انتشار: 1395/06/27 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف تيرچه‌هاي غيراستاندارد در تهران

توقیف تیرچه‌های غیراستاندارد در تهران

بازرسان استاندارد در نظارت بر واحدهای تولید مصالح ساختمانی ، مقادیر زیادی از انواع تیرچه‌های غیراستاندارد را در  18 واحد تولیدی ، در دوماه گذشته ، توقیف كردند.

تاریخ انتشار: 1395/06/27 / نوشته: زينب رشيدي
انتخاب جان والتر به عنوان رييس آينده سازمان بين المللي استاندارد ايزو

انتخاب جان والتر به عنوان رییس آینده سازمان بین المللی استاندارد ایزو

به گزارش  دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل : نخستین روز مجمع عمومی ایزو  با رقابت دو كاندیدای ریاست سازمان بین المللی استاندارد، ادوارد نیگرو از كنیا و جان والتر از كانادا همراه بود كه  بر اساس انتخاب كشورهای شركت كننده در مجمع ، جان  والتر ،رییس استاندارد كانادا و نایب رییس كمیته سیاست گذاری ایزو به عنوان رییس آتی سازمان ایزو انتخاب شد.

تاریخ انتشار: 1395/06/24 / نوشته: زينب رشيدي
ارتقاء همكاري هاي ايران و هندوستان در حاشيه پنجاهمين اجلاس كميته امور كشور هاي در حال توسعه

ارتقاء همكاری های ایران و هندوستان در حاشیه پنجاهمین اجلاس كمیته امور كشور های در حال توسعه

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل : نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران و آلكا پاندا ،مدیر كل موسسه استاندارد هندوستان در حاشیه پنجاهمین نشست كمیتهDEVCO در چین، برنامه اجرایی دو جانبه  در چارچوب یادداشت تفاهم منعقد شده را امضا كردند.

تاریخ انتشار: 1395/06/23 / نوشته: زينب رشيدي
حضور نمايندگان سازمان ملي استاندارد ايران در مجمع عمومي ايزو

حضور نمایندگان سازمان ملی استاندارد ایران در مجمع عمومی ایزو

 هیات نمایندگان سازمان ملی استاندارد ایران به ریاست نیره پیروزبخت ، در نشست های سالانه كمیته امور كشور های در حال توسعه و مجمع عمومی ایزو كه از جمعه تا چهارشنبه  19 - 24 شهریور در چین در حال برگزاری است ،حضور دارند.

تاریخ انتشار: 1395/06/23 / نوشته: زينب رشيدي
نايب رييس كميسيون اقتصادي مجلس : افزايش پوشش استاندارد از الزامات مهم اقتصاد مقاومتي است

نایب رییس كمیسیون اقتصادی مجلس : افزایش پوشش استاندارد از الزامات مهم اقتصاد مقاومتی است

نایب رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: از الزامات مهم اقتصاد مقاومتی، افزایش پوشش استاندارد برای كلیه محصولات و خدمات ساخت داخل است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و نایب رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به الزامات مهم اقتصادی مقاومتی اشاره كرد.

تاریخ انتشار: 1395/06/21 / نوشته: زينب رشيدي
دوره آموزشي آشنايي با فعاليت هاي تدوين استانداردهاي كدكس برگزار شد

دوره آموزشی آشنایی با فعالیت های تدوین استانداردهای كدكس برگزار شد

دوره آموزشی آشنایی با فعالیت ها و مشاركت در تدوین استانداردهای بین المللی كدكس با مشاركت دفتر مطالعات تطبیقی و مشاركت در تدوین استانداردهای بین المللی و دفتر نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال ، شنبه 20 شهریور در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1395/06/21 / نوشته: زينب رشيدي
34 فراورده غذايي نشان استاندارد گرفت

34 فراورده غذایی نشان استاندارد گرفت

34 فراورده در جلسات كمیته علایم اداره‌كل استاندارد استان تهران ، پروانه كاربرد علامتاستاندارد اجباری و تشویقی دریافت كرد.

تاریخ انتشار: 1395/06/21 / نوشته: زينب رشيدي
انتخاب صادركنندگان نمونه كشوري براساس مصوبه دولت

انتخاب صادركنندگان نمونه كشوری براساس مصوبه دولت

قائم‌مقام وزیر صنعت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینكه انتخاب صادركنندگان نمونه كشوری هر ساله بر اساس آئین‌نامه مصوب دولت صورت گرفته، اظهار داشت: انتخاب براساس ضوابط و شاخص‌های تعیین شده صادركنندگان را دلگرم می‌كند و باعث نوآوری و توسعه روزافزون صادرات غیرنفتی می‌شود.

تاریخ انتشار: 1395/06/20 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف يك هزار و 728 گرم طلاي بدون كد

توقیف یك هزار و 728 گرم طلای بدون كد

رضا دهدشتی زاده ، مدیركل استاندارد استان خوزستان گفت: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و جلوگیری از عرضه مصنوعات فلزات گرانبها با عیار پایین تر از استاندارد، در 5 ماهه نخست سال جاری 270 مورد بازرسی از مراكز عرضه و نمایندگان فروش مصنوعات طلا در سطح استان خوزستان انجام شده است.

تاریخ انتشار: 1395/06/20 / نوشته: زينب رشيدي
صلاحيت 7 نهاد بازرسي توسط مركز ملي تاييد صلاحيت ايران بررسي شد

صلاحیت 7 نهاد بازرسی توسط مركز ملی تایید صلاحیت ایران بررسی شد

چهارمین كمیته تایید صلاحیت نهادهای بازرسی در سال جاری روز یكشنبه 14 شهریور با حضور مسئولان مركز ملی تایید صلاحیت ایران و نمایندگان سازمان های دولتی و انجمن های تخصصی در مركز ملی تایید صلاحیت ایران برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1395/06/17 / نوشته: زينب رشيدي
واردات خودروي بالاي 2500 سي‌سي آزاد شد

واردات خودروی بالای 2500 سی‌سی آزاد شد

رئیس انجمن واردكنندگان خودرو از آزادسازی واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری خبرداد و گفت: حكم مكتوب این آزادسازی طی روزهای آینده منتشر می‌شود.

تاریخ انتشار: 1395/06/17 / نوشته: زينب رشيدي
كشف 96 قلم كالاي غير استاندارد در بازار استان ايلام

كشف 96 قلم كالای غیر استاندارد در بازار استان ایلام

مهناز همتی ، مدیركل استاندارد استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری  بیش از 1500مورد بازرسی ازواحد های صنفی وعرضه كالا در سطح استان، توسط كارشناسان این اداره كل به عمل آمده  كه در این بازرسی ها  96 قلم كالای بدون نشان استاندارد،تاریخ انقضاء گذشته وجعل علامت استاندارد شناسایی شد.

تاریخ انتشار: 1395/06/17 / نوشته: زينب رشيدي
 دريافت تاييديه تاسيسات برق براي سازندگان ساختمان الزاميست

دریافت تاییدیه تاسیسات برق برای سازندگان ساختمان الزامیست

قائم مقام شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از سازندگان همه اماكن خواست به منظور جلوگیری از تاخیر در تامین برق واحدهای خود پیش از دریافت پروانه ساختمان، برای دریافت تاییدیه طرح های تاسیسات برق اقدام كنند.

تاریخ انتشار: 1395/06/17 / نوشته: زينب رشيدي
ضرورت اخذ گواهينامه در اجراي نماي‌ساختمان از مركز تحقيقات مسكن و شهرسازي

ضرورت اخذ گواهینامه در اجرای نمای‌ساختمان از مركز تحقیقات مسكن و شهرسازی

معاون امور مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تشكیل كمیته حوادث ساختمانی را از برنامه های مهم وزارت راه و شهرسازی عنوان و تاكید كرد: پیگیری حقوقی و قضایی پرونده حوادث ساختمانی برعهده قوه قضاییه است.

تاریخ انتشار: 1395/06/17 / نوشته: زينب رشيدي
نمايندگان استاندارد عراق با رييس سازمان ملي استاندارد ايران ديدار كردند

نمایندگان استاندارد عراق با رییس سازمان ملی استاندارد ایران دیدار كردند

نمایندگان استاندارد عراق با هدف تسری اجرای مفاد تفاهم نامه فی مابین سازمان ملی استاندارد ایران و استاندارد عراق و رفع اشكالات قوانین و مقررات در مبادلات تجاری بین دو كشور به ایران سفر و با رییس سازمان ملی استاندارد ایران دیدار و گفت و گو كردند.

تاریخ انتشار: 1395/06/16 / نوشته: زينب رشيدي
كليات ايجاد سامانه ملي محصولات كشاورزي ارگانيك در كشور تا صدور نشان استاندارد مصوب شد

كلیات ایجاد سامانه ملی محصولات كشاورزی ارگانیك در كشور تا صدور نشان استاندارد مصوب شد

براساس دستورالعمل ابلاغی وزیر جهاد كشاورزی،اولین جلسه شورای راهبردی توسعه كشاورزی ارگانیك برگزار شد. در این شورا كلیات راه اندازی سامانه ملی محصولات كشاورزی ارگانیك با هدف شفاف سازی روندهای تولید تا صدور نشان استاندارد به تصویب رسید.
براساس دستورالعمل ابلاغی وزیر جهاد كشاورزی،اولین جلسه شورای راهبردی توسعه كشاورزی ارگانیك برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1395/06/16 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف تيرچه‌هاي غيراستاندارد در تهران

توقیف تیرچه‌های غیراستاندارد در تهران

مدیركل استاندارد استان تهران گفت: بازرسان استاندارد در جریان نظارت بر واحدهای تولید مصالح ساختمانی ، مقادیر زیادی از انواع تیرچه‌های غیراستاندارد را در 18 واحد تولیدی ، در دوماه گذشته تاكنون ، توقیف كردند.

تاریخ انتشار: 1395/06/16 / نوشته: زينب رشيدي
تاكيد ايران بر حضور در بازار حلال دنيا يه گفته وزير صنعت ، معدن و تجارت

تاكید ایران بر حضور در بازار حلال دنیا یه گفته وزیر صنعت ، معدن و تجارت

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت :ما به عنوان كشوری كه می تواند كالاها و خدمات حلال تولید و عرضه كند ، می توانیم از سهم وجایگاه خوبی در این بازار برخوردار باشیم.

محمدرضا نعمت زاده در دومین نشست شورای سیاست گذاری راهبری تجارت محصولات و خدمات حلال افزود : با همكاری سازمان ملی استاندارد ایران درصدد تعیین ضوابطی در حوزه ذبح شرعی و غذا و محصولات حلال هستیم تا با تصویب آن در سازمان های جهانی بتوانیم حضور موثری در بازار محصولات حلال داشته باشیم.

تاریخ انتشار: 1395/06/15 / نوشته: زينب رشيدي
شرايط فقه شيعه در تجارت محصولات حلال مورد قبول عام است

شرایط فقه شیعه در تجارت محصولات حلال مورد قبول عام است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی گفت : همان گونه كه در حوزه بهداشت  ، بی مبالاتی كشف می شود در مسائل شرعی هم یك جایگاهی باید باشد تا از بی مبالاتی ها جلوگیری كند.

تاریخ انتشار: 1395/06/15 / نوشته: زينب رشيدي
سهم جمهوري اسلامي ايران در بازار حلال افزايش مي يابد

سهم جمهوری اسلامی ایران در بازار حلال افزایش می یابد

معاون نظارت بر اجرای استاندارد هم با اشاره به گردش مالی تجارت حلال در دنیا گفت : گردش مالی حلال در دنیا بیش از 2500 میلیارد دلار است و كشورهای اسلامی بدنبال افزایش سهم خود از این بازار هستند .

تاریخ انتشار: 1395/06/15 / نوشته: زينب رشيدي
اطلاعيه - گواهي هاي بازرسي اظهارنامه هاي بانكي

اطلاعیه - گواهی های بازرسی اظهارنامه های بانكی

قابل توجه خدمت گیرندگان محترم گمركات شهید رجایی ، بندرلنگه و شهید باهنر:

از روز شنبه مورخ 95/06/20 گواهی بازرسی كلیه اظهارنامه های بانكی میبایست توسط شركت های بازرسی مربوطه تایید شود.

تاریخ انتشار: 1395/06/14 / نوشته: زينب رشيدي
نخستين گواهينامه آزمايشگاه همكار براي آزمون تجهيزات ورزشي صادر شد

نخستین گواهینامه آزمایشگاه همكار برای آزمون تجهیزات ورزشی صادر شد

با گذشت یك سال از افتتاح اداره استاندارد تجهیزات ورزشی شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی كشور، گواهینامه صلاحیت آزمایشگاه همكار آن مورد تایید اداره كل استاندارد استان تهران قرار گرفت.

تاریخ انتشار: 1395/06/14 / نوشته: زينب رشيدي
ممنوعيت شماره‌گذاري 18 خودرو

ممنوعیت شماره‌گذاری 18 خودرو

عاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط ‌زیست با بیان اینكه در حال حاضر خودروها در كشور باید استاندارد یورو 4 را رعایت كنند، گفت: خودروهای جدیدی كه می‌خواهند در كشور تولید شوند از 1396 باید استاندارد یورو 5 را رعایت كنند.سعید متصدی گفت: رعایت استاندارد یورو5 ابتدای سال96 برای خودروهای جدید براساس مصوبه دولت است ولی خودروهای قدیمی همچنان براساس یورو 4 كنترل می‌شوند.

تاریخ انتشار: 1395/06/14 / نوشته: زينب رشيدي
فهرست گمركات اختصاصي براي واردات و صادرات كالا در سال 1395

فهرست گمركات اختصاصی برای واردات و صادرات كالا در سال 1395

فهرست گمركات اختصاصی در رویه‌های صادرات و واردات در سال 95 از سوی معاونت فنی و امور گمركی گمرك ایران  اعلام شد.

تاریخ انتشار: 1395/06/14 / نوشته: زينب رشيدي
ماست باديه و آبميوه نل غيراستاندارد اعلام شد

ماست بادیه و آبمیوه نل غیراستاندارد اعلام شد

بازرسان استاندارد نسبت به وجود برخی برندهای ماست و آبمیوه‌های غیراستاندارد در بازار هشدار دادند.

تاریخ انتشار: 1395/06/13 / نوشته: زينب رشيدي
تدوين 65 استاندارد ملي و 258 پروانه استاندارد در همدان صادر شد

تدوین 65 استاندارد ملی و 258 پروانه استاندارد در همدان صادر شد

محمد مددی ، مدیر كل استاندارد استان همدان گفت : برنامه ابلاغی سال جاری اداره كلاستاندارد همدان درباره تدوین 80 مورد است كه تعداد مصوبات كمیته برنامه ریزی برای تدویناستاندارد، تاكنون 65 مورد معادل 80 درصد ابلاغی بوده است.

تاریخ انتشار: 1395/06/13 / نوشته: زينب رشيدي
پروانه ماشين لباسشويي ارج  و چند محصول ديگر باطل شد

پروانه ماشین لباسشویی ارج و چند محصول دیگر باطل شد

اداره كل استاندارد تهران پروانه استاندارد پنج فرآورده را به علت استاندارد نبودن، ابطال كردند.

تاریخ انتشار: 1395/06/13 / نوشته: زينب رشيدي
14برند صندلي اداري غيراستاندارد توقيف شد

14برند صندلی اداری غیراستاندارد توقیف شد

بازرسان استاندارد در جریان بازرسی از مراكز تولید و عرضه صندلیهای اداری ، 14 برند غیراستاندارد صندلیهای اداری را شناسایی و توقیف كردند.

تاریخ انتشار: 1395/06/10 / نوشته: زينب رشيدي
پلمپ موقت 6 وسيله تفريحي، در پارك لاله هيدج در استان زنجان

پلمپ موقت 6 وسیله تفریحی، در پارك لاله هیدج در استان زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره كل استاندارد استان زنجان ، امیر حاجی قربانی رئیس ادارهاستاندارد شهرستان ابهر اظهار كرد : در راستای اجرای مقررات استاندارد اجباری وسایل تفریحی و به منظور حفظ سلامت شهروندان، 6 وسیله تفریحی  قطار كودك ، كشتی صبا ،قصر بادی،استخر توپ،ترامبولین و تاب كودك در پارك لاله هیدج ، به علت عدم تمدید و اخذ گواهی ایمنی و استاندارد پلمپ شد .

تاریخ انتشار: 1395/06/08 / نوشته: زينب رشيدي
گلاب با برند ميثاق غير استاندارد است

گلاب با برند میثاق غیر استاندارد است

رییس اداره استاندارد شهرستان بروجرد از توقیف فرآورده غیر استاندارد گلاب با نام تجارتی میثاق خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/06/08 / نوشته: زينب رشيدي
مصرف لبنيات پرچرب مورد تاييد وزارت بهداشت نيست

مصرف لبنیات پرچرب مورد تایید وزارت بهداشت نیست

دبیركل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه مصرف لبنیات پرچرب مورد تایید وزارت بهداشت نیست، اظهار كرد: این وزارتخانه توصیه می‌كند مردم از شیر و لبنیات كم چرب یعنی كمتر از 2.5 درصد چربی استفاده كنند؛ چون این چربی حیوانی است و باعث اضافه وزن، چاقی، چربی خون و بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود.

تاریخ انتشار: 1395/06/08 / نوشته: زينب رشيدي
نخستين استاندارد بين المللي تداركات پايدار در آستانه انتشار ( ISO 26000)

نخستین استاندارد بین المللی تداركات پایدار در آستانه انتشار ( ISO 26000)

داركات بخش قابل توجهی از بودجه هر سازمان را به خود اختصاص می دهد. بنابراین این فرایند چنانچه به روش پایدار انجام شود؛ جهان، مكان بهتری برای زیستن خواهد بود. یك استاندارد جدید در دست تدوین با هدف كمك به سازمانها در این زمینه، به مرحله نهایی تدوین رسیده است.  

تاریخ انتشار: 1395/06/07 / نوشته: زينب رشيدي
چهل و پنجمين كارگروه فني استاندارد سازي تجهيزات مراكز تفريحي برگزار شد

چهل و پنجمین كارگروه فنی استاندارد سازی تجهیزات مراكز تفریحی برگزار شد

در راستای استاندارد سازی و ایمن سازی وسایل تفریحی مورد استفاده عموم در سطح شهربازی ها، چهل و پنجمین كارگروه فنی استاندارد سازی تجهیزات مراكز تفریحی با حضور نمایندگان شركت های بازرسی ، كارشناسان استاندارد، كارشناسان برخی ادارات كل استاندارد استانی و نمایندگان انجمن صنفی شهربازی داران ایران ، امروز ، 6 شهریور،  در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1395/06/07 / نوشته: زينب رشيدي
از خريد مواد غذايي بسته بندي شده داراي جوايز خودداري كنيد

از خرید مواد غذایی بسته بندی شده دارای جوایز خودداری كنید

قراردادن جوایز در داخل بسته های حاوی فرآورده های غذایی موجب فسادپذیری بیشتر فرآورده خواهد شد.

تاریخ انتشار: 1395/06/06 / نوشته: زينب رشيدي
صدور پروانه استاندارد براي 26 فرآورده

صدور پروانه استاندارد برای 26 فرآورده

مدیركل استاندارد استان تهران از صدور پروانه كاربرد علامت استاندارد برای 26 فرآورده ، در تهران خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/06/06 / نوشته: زينب رشيدي
پروانه استاندارد فرآورده هاي گوشتي در لرستان باطل شد

پروانه استاندارد فرآورده های گوشتی در لرستان باطل شد

در نشست كمیته علائم مرداد ماه سال 1395، پروانه كاربرد علامت استاندارد فرآورده های سوسیس و كالباس، كباب لقمه و همبرگر با نام تجارتی شهره مربوط به واحد تولیدی لذیذ گوشت آرزویان باطل شد.
بر اساس این گزارش ابطال این پروانه ها به دلیل درخواست واحد تولیدی مبنی بر تعطیلی و عدم تولید است.

تاریخ انتشار: 1395/06/06 / نوشته: زينب رشيدي
زمينه هاي همكاري بين سازمان ملي استاندارد ايران با شركت ريتر آلمان بررسي شد

زمینه های همكاری بین سازمان ملی استاندارد ایران با شركت ریتر آلمان بررسی شد

معاون پژوهشی و مدیران پژوهشگاه استاندارد و معاون مركز اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران ، در 95/06/01 ، با مدیرعامل شركت ریتر آلمان در سازمان ملی استاندارد ایران ، دیدار و گفت و گو كردند.

تاریخ انتشار: 1395/06/03 / نوشته: زينب رشيدي
سه ابطال و يك رفع تعليق پروانه كاربرد علامت استاندارد اجباري در چهارمحال و بختياري

سه ابطال و یك رفع تعلیق پروانه كاربرد علامت استاندارد اجباری در چهارمحال و بختیاری

مدیر كل استاندارد استان چهارمحال و بختیاری از سه مورد ابطال و یك مورد رفع تعلیق پروانه كاربرد علامت استاندارد اجباری خبر داد

تاریخ انتشار: 1395/06/01 / نوشته: زينب رشيدي
توقيف بيش از24 هزارمتر سيم و كابل‌ غيراستاندارد در تهران

توقیف بیش از24 هزارمتر سیم و كابل‌ غیراستاندارد در تهران

مدیركل استاندارد تهران از توقیف سیم و كابل‌های غیراستاندارد با نام‌های تجارتی سیم و كابل برتر ، نوین البرز ، خراسان – دامغان ، در تهران و در تیرماه خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/06/01 / نوشته: زينب رشيدي
با امضاي معاون اول رييس جمهور ، بخشنامه جديد در خصوص استاندارد ابلاغ شد

با امضای معاون اول رییس جمهور ، بخشنامه جدید در خصوص استاندارد ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهوری طی بخشنامه ای ، همه وزارتخانه ها ، سازمان ها ، موسسات ، شركت های دولتی و نهادهای انقلاب اسلامی و استانداری ها را مكلف به رعایت بخشنامه جدید در خصوص استاندارد كرد.

تاریخ انتشار: 1395/05/31 / نوشته: زينب رشيدي
بخشنامه بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران در مورد ابلاغ سقف اعتبار در قالب كارت اعتباري مرابحه در سه طبقه طلايي، نقره اي و برنزي

بخشنامه بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در مورد ابلاغ سقف اعتبار در قالب كارت اعتباری مرابحه در سه طبقه طلایی، نقره ای و برنزی

مدیریت كل مقررات، مجوزهای بانكی و مبارزه با پولشوئی اداره مطالعات و مقررات بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران بخشنامه شماره 168811/95 مورخ 28/05/1395 را خطاب به مدیران عامل بانك های دولتی، غیردولتی، شركت دولتی پست بانك، موسسات اعتباری غیربانكی، بانك مشترك ایران  ونزوئلا و بانك بین المللی كیش به شرح زیر اعلام نموده است:

تاریخ انتشار: 1395/05/31 / نوشته: زينب رشيدي
با امضاي معاون اول رييس جمهور ، بخشنامه جديد در خصوص استاندارد ابلاغ شد

با امضای معاون اول رییس جمهور ، بخشنامه جدید در خصوص استاندارد ابلاغ شد

اسحاق جهانگیری ، معاون اول رییس جمهوری طی بخشنامه ای ، همه وزارتخانه ها ، سازمان ها ، موسسات ، شركت های دولتی و نهادهای انقلاب اسلامی و استانداری ها را مكلف به رعایت بخشنامه جدید در خصوص استاندارد كرد.

تاریخ انتشار: 1395/05/30 / نوشته: زينب رشيدي
تجهيزات غيراستاندارد دو شهربازي دنياي نور و اميدشرق در تهران پلمپ شد

تجهیزات غیراستاندارد دو شهربازی دنیای نور و امیدشرق در تهران پلمپ شد

شهربازی‌های دنیای نور و امید شرق در تهران بصورت غیرقانونی اقدام به فك پلمب تجهیزات كردند، در حالی كه تجهیزات آن‌ها همچنان غیراستاندارد است

تاریخ انتشار: 1395/05/27 / نوشته: زينب رشيدي
ساخت و بهره برداري از وسايل، تجهيزات و زمين هاي بازي مشمول استاندارد اجباري است

ساخت و بهره برداری از وسایل، تجهیزات و زمین های بازی مشمول استاندارد اجباری است

مالكان و بهره برداران تجهیزات شهربازی كه  تا كنون موفق به اخذ مجوز بهره برداری برای وسایل و تجهیزات بازی نشده اند، باید نسبت به اخذ این مجوز اقدام كنند

تاریخ انتشار: 1395/05/25 / نوشته: زينب رشيدي
استاندارد جديد پودر شوينده

استاندارد جدید پودر شوینده

رئیس انجمن صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی از انجام مراحل تدوین استاندارد جدید تولید پودر شوینده خبر داد و گفت: حدود 20 درصد پودر شوینده تولید داخل جای خود را به تولید مایع لباسشویی داده است.

تاریخ انتشار: 1395/05/25 / نوشته: زينب رشيدي
800 كالا مشمول استاندارد اجباري است

800 كالا مشمول استاندارد اجباری است

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد از وجود 4000 استاندارد ملی در خصوص محصولات غذایی خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/05/25 / نوشته: زينب رشيدي
دستورالعمل HSE به تمامي واحدهاي پتروشيمي ابلاغ شد

دستورالعمل HSE به تمامی واحدهای پتروشیمی ابلاغ شد

وقوع 9 حادثه در صنعت پتروشیمی ایران در 133 روز ابتدایی سال 95 موجب شد تا سه دستورالعمل اجرایی در زمینه HSE  به تمامی هلدینگ ها، طرح ها و مجتمع های پتروشیمی ابلاغ و ارسال شود.

تاریخ انتشار: 1395/05/25 / نوشته: زينب رشيدي
شش محصول تجاري، غير استاندارد اعلام شد

شش محصول تجاری، غیر استاندارد اعلام شد

كارشناسان استاندارد ، پروانه كاربرد علامت استاندارد شش فراورده غذایی را به دلیل عدم رعایت شرایط استاندارد، از ماه گذشته ابطال كردند.

تاریخ انتشار: 1395/05/25 / نوشته: زينب رشيدي
ارائه 19 تسهيل گمركي براي شركت هاي دانش بنيان

ارائه 19 تسهیل گمركی برای شركت های دانش بنیان

رییس گروه بهبود فرایندهای گمركی گمرك جمهوری اسلامی ایران از ارائه 19 تسهیل برای صادرات و واردات شركت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/04/22 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
جديدترين فهرست كالاهاي وارداتي مشمول استاندارد اجباري سال 1395

جدیدترین فهرست كالاهای وارداتی مشمول استاندارد اجباری سال 1395

به نام خدا

فهرست جدید كالاهای وارداتی مشمول استاندارد اجباری سال 1395 از طرف سازمان ملی استاندارد ایران منتشر شد

تاریخ انتشار: 1395/03/25 / نوشته: مهندس يوسف امامي
خدمات بازرسي فني و جوش

خدمات بازرسی فنی و جوش

به نام خدا

شركت بازرسی فنی و جوش داده رایان گستر جهت ارائه خدمات بازرسی فنی و جوش مرتبط با سازه های فلزی با كادری متخصص و متعهد، در خدمت كارفرمایان عزیز میباشد.

تاریخ انتشار: 1395/03/05 / نوشته: مهندس يوسف امامي
ابطال پروانه‌ استاندارد چند فراورده غذايي در تهران

ابطال پروانه‌ استاندارد چند فراورده غذایی در تهران

مدیركل استاندارد تهران از ابطال پروانه استاندارد 15 فراورده غذایی به دلیل رعایت نكردن شرایط استاندارد خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/03/01 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
اجراي مبحث 16 مقررات ملي در ساختمان‌ها اجباري مي‌شود

اجرای مبحث 16 مقررات ملی در ساختمان‌ها اجباری می‌شود

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از توافق با شهرداری در تعیین انتخاب مهندس ناظر خبر داد و گفت: اجرای مبحث 16 مقررات ملی در ساختمان‌ها اجباری می‌شود.

تاریخ انتشار: 1395/03/01 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
توقيف كنسرو تن ماهي و بستني غيراستاندارد در تهران

توقیف كنسرو تن ماهی و بستنی غیراستاندارد در تهران

بازرسان استاندارد در جریان بازرسی از واحدهای صنفی و واحدهای تولیدكننده مواد غذایی ، كنسرو تن ماهی با نام‌های تجارتی پونل ، شادباش و ناژئان تن جنوب و همچنین بستنی با نام تجارتی نعمت را ، به علت غیراستاندارد بودن ، توقیف كردند.

تاریخ انتشار: 1395/03/01 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
نصب برچسب مصرف انرژي بر روي كولرهاي آبي الزامي است

نصب برچسب مصرف انرژی بر روی كولرهای آبی الزامی است

با توجه به قوانین و مقررات ابلاغی سازمان ملی استاندارد ایران ، نصب برچسب مصرف انرژی برای كولر های آبی تولید شده در داخل كشور الزامی است و تولید كنندگان موظفند نسبت به الصاق این برچسب بر روی محصول تولیدی خود اقدام كنند.

تاریخ انتشار: 1395/03/01 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
تعيين استاندارد و ضوابط فني و ايمني واردات كالا به وزارت صنعت واگذار شد

تعیین استاندارد و ضوابط فنی و ایمنی واردات كالا به وزارت صنعت واگذار شد

نمایندگان مجلس شرایط تعیین استانداردها و یا ضوابط فنی، ایمنی و بهداشتی واردات كالا به گمرك را مشخص كردند.

تاریخ انتشار: 1395/02/21 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
كالاهاي ورود موقت از شمول استاندارد معاف شدند

كالاهای ورود موقت از شمول استاندارد معاف شدند

تفاهم ‌نامه جدید میان گمرك و سازمان ملی استاندارد با هدف ارائه تسهیلات بیشتر به صادركنندگان و واحدهای تولیدی به امضای مسعود كرباسیان رئیس‌كل گمرك ایران و نیره‌ پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد رسید.

تاریخ انتشار: 1395/02/21 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
توقيف دستمال‌هاي كاغذي‌ غيراستاندارد در تهران

توقیف دستمال‌های كاغذی‌ غیراستاندارد در تهران

مدیركل استاندارد تهران از توقیف دستمال‌های كاغذی غیراستاندارد با نام‌های تجارتی كیمیا ، ستاره و سارگل در واحدهای صنفی در استان تهران خبر داد.

تاریخ انتشار: 1395/02/21 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
توقيف كالاهاي غيراستاندارد در تهران

توقیف كالاهای غیراستاندارد در تهران

بازرسان استاندارد از اواخر سال گذشته تاكنون ، كالاهای غیراستاندارد را در بازار شناسایی و توقیف كردند.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره‌كل استاندارد استان تهران ، در جریان این بازرسی‌ها، فر برقی گازی اخوان ، به علت نداشتن مجوز استاندارد ، بخاری گازی ركسین ، در شهرری به علت تولید در زمان ابطال پروانه ، شیرآلات فرزانه ، در جاده خاوران و به علت تولید در زمان ابطال پروانه و 3600 عدد روروئك نازلی ، در جاده خاوران به علت نداشتن مجوز استاندارد ، توقیف شدند.

تاریخ انتشار: 1395/02/21 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
فرآيند انجام امور قانوني در كنترل كيفيت كالاهاي مشمول استاندارد اجباري در اختيار سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليكي تسريع مي شود

فرآیند انجام امور قانونی در كنترل كیفیت كالاهای مشمول استاندارد اجباری در اختیار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیكی تسریع می شود

تفاهم نامه همكاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیكی، امروز ، دوشنبه 6 اردیبهشت در سازمان ملی استاندارد ایران به امضای روسای دو سازمان رسید.

 

تاریخ انتشار: 1395/02/12 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
رئيس سازمان ملي استاندارد ايران بر انجام فرآيند بازرسي كالا در كشور مبداء تاكيد كرد

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران بر انجام فرآیند بازرسی كالا در كشور مبداء تاكید كرد

دویست و پنجاه و هشتمین نشست هیات ارزیاب با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ، معاون ارزیابی كیفیت ، مدیر كل ، معاون و كارشناسان دفتر ارزیابی كیفیت كالاهای صادراتی و وارداتی ، نمایندگان گمرك ج.ا.ا ، بانك مركزی ، اتاق بازرگانی ، سازمان توسعه تجارت ایران، روز سه شنبه 7 اردیبهشت در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1395/02/12 / نوشته: مهندس مرضيه طاهري مهر
سازمان استاندارد: ليست مواد غذايي غيراستاندارد