زينب رشيدي
کارشناس نویسنده مقاله: زينب رشيدي
1395/12/21

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل ، جعبه های شیرینی غیراستاندارد از لحاظ بهداشتی ظرفیت جذب بار میكروبی بالایی دارند و سلامتی مردم و به ویژه كودكان را تهدید می­كند، علاوه بر این هم از لحاظ وزن با اوزان استاندارد متفاوت هستند.


مسلم بیات ، مدیركل استاندارد استان تهران با تاكید بر اینكه صاحبان قنادی ها ملزم هستند از نمونه های استاندارد این كالا استفاده كنند ، گفت: همزمان با فرا رسیدن سال نو و افزایش خرید و مصرف انواع شیرینی لازم است واحدهای صنفی و قنادی ها ، شیرینی را در جعبه های استاندارد به فروش برسانند.
وی با بیان اینكه، مقوای مورد مصرف برای انواع مواد خوراكی از جمله شیرینی جات در زمره مقواهای بهداشتی قرار می‌گیرد و مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد است تاكید كرد: تمام واحدهای تولیدكننده مقوای بهداشتی، ملزم به رعایت استاندارد ملی ایران به شماره 3341 و قوانین و مقررات جاری سازمان ملی استاندارد هستند.
مدیركل استاندارد استان تهران با اشاره به صیانت از حقوق شهروندان یادآور شد: طرح ویژه كنترل كالاهای پرمصرف شب عید و تعطیلات نوروز از بیستم اسفند ماه در كشور آغاز می شود .

تاكنون به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از روابط عمومی اداره‌كل استاندارد استان تهران ، مسلم بیات در تشریح این خبر افزود: بازرسان استاندارد در بازرسی از واحدهای مقواسازی، 10 تن و400 كیلوگرم مقوای غیراستاندارد و در بازرسی از واحدهای جعبه‌سازی و قنادی‌های سطح استان، حدود 11هزار جعبه شیرینی غیراستاندارد را از ابتدای سال تاكنون، شناسایی و توقیف كردند.

این مقام مسؤول در پایان به قنادی‌ها تاكید كرد حتما از جعبه‌های شیرینی و درجعبه‌های شیرینی دارای نشان استاندارد استفاده كنند.مطالب مرتبط