زينب رشيدي
کارشناس نویسنده مقاله: زينب رشيدي
1395/12/22
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای عالی استاندارد با تأكید بر اهمیت كار سازمان ملی استاندارد، گفت: این سازمان باید نسبت به مسائلی كه با سلامت جامعه و ایمنی مردم ارتباط دارد حساسیت ویژه‌ای داشته باشد.
 
 
وی با اشاره به حادثه سقوط آسانسور در دانشگاه صنعتی شریف كه چندی پیش به وقوع پیوست، از آسیب دیدن برخی اساتید و دانشجویان كه از سرمایه‌های علمی كشور هستند در این حادثه ابراز تأسف كرد و گفت: انتظار این است كه سازمان ملی استاندارد نقش پر رنگ‌تری در این گونه موارد كه با ایمنی و سلامت مردم مرتبط است، ایفا كند.
 
جهانگیری همچنین با انتقاد از برگزاری متعدد همایش‌ها و اعطای جایزه و نشان به افراد مختلف، بر تعیین چارچوب و استانداردهای لازم در اعطای نشان و جایزه ملی تأكید كرد و اظهار داشت: لازم است برنامه‌ای برای اصلاح این رویه تدوین شود و چارچوب مشخصی برای نحوه اعطای تندیس و نشان تعیین گردد.
 
در این جلسه همچنین موضوع صدور گواهی محصول و گواهی انطباق ویژه كالاهای دانش بنیان و پروانه كاربرد نشان محصولات دانش بنیان و نحوه اعطای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد نشان طراحی شده مورد تأیید ریاست سازمان و فرآیند مذكور با همكاری دستگاه‌های ذی‌ربط تهیه شود.
 
لازم به ذكر است اجرای اجباری استاندارد برای 9 قلم كالا كه از سوی كمیسیون تخصصی پیشنهاد شده بود از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود كه پس از بحث و بررسی،‌ اجرای اجباری استاندارد برای زعفران بسته‌بندی شده، چای معطر بسته‌بندی شده، سرنگ زیرجلدی، سرنگ انسولین، لامپ LED بالاست سرخود، مقوای جعبه مورد مصرف در بسته‌بندی مواد خوراكی، تعیین معیار مصرف آب و دستورالعمل برچسب آب سردوش، شیرآلات بهداشتی و مخازن آبشویه سرویس‌های بهداشتی(فلاش تانك) به تصویب رسید.

 
مطالب مرتبط