زينب رشيدي
کارشناس نویسنده مقاله: زينب رشيدي
1395/12/22
به گزارش روابط عمومی اداره كل استاندارد استان فارس : كارشناسان این اداره كل یك نوع كنسرو تن ماهی در روغن بانام تجاری « سماك » با جعل علامت استاندارد را در شهر شیراز شناسایی كردند.
مرتضی رهنما ، مدیر كل استاندارد استان فارس گفت : این محصول با كد ده رقمی جعلی زیر علامت استاندارد در حاشیه جاده های شهر شیراز توسط دست فروشان با قیمت پایین تر از محصول اصلی عرضه میشد كه فاقد اصالت است.
 

وی افزود : متاسفانه عده ای سود جو با سوء استفاده از اعتماد مصرف كنندگان اقدام به عرضه كالاهای تقلبی به ویژه محصولات غذایی در كنار جاده ها می كنند كه این موضوع علاوه بر خطرات جدی برای سلامت مصرف كنندگان ، بی اعتمادی به محصولات تولید داخل را دامن میزنند.
مدیر كل استاندارد فارس از نظارت جدی كارشناسان این اداره كل بر مراكز عرضه دراستان از 20 اسفند ماه به منظور نظارت بیشتر بر عرضه محصولات به ویژه محصولات غذایی خبر داد و از شهروندان خواست از كالاهایی كه توسط دستفروشان توزیع می شود استفاده نكنند و با ارسال كد ده رقمی زیر علامت استاندارد كالاها به شماره پیامك 10001517 از اصالت كالا مطمئن شوند ودر صورت مشاهده هرگونه مغایرت مراتب را به این اداره كل استاندارد فارس منعكس كنند .
رهنما با تاكید بر اینكه عرضه كالاهای تقلبی وبدون نشانی سازنده واقعی جرم محسوب شده و متخلفان به دستگاه قضایی معرفی می شوند، خاطر نشان كرد : از ابتدای سال جاری بیش از 20 هزار واحد صنفی در استان فارس مورد بازرسی كارشناسان قرار گرفته اند واین بازرسی ها در ایام نوروز تشدید می شود.

 
مطالب مرتبط