زينب رشيدي
کارشناس نویسنده مقاله: زينب رشيدي
1396/01/27

به گفته مسلم بیات، مدیركل استاندارد استان تهران، عرضه كالاهای مشمول استاندارد اجباری در فروشگاههای زنجیره ای فقط با نشان استاندارد مجاز است.
بیات با توصیه به واحدهای تولیدی برای رعایت الزامات استاندارد و دریافت نشان استاندارد گفت: سازمان ملی استاندارد ایران همواره بر عرضه كالا در فروشگاه های زنجیره ای نظارت دارد و از عرضه كالاهای مشمول استاندارد اجباری كه فاقد نشان استاندارد باشند جلوگیری خواهد كرد.


مدیركل استاندارد استان تهران با اشاره به استاندارد شدن برخی از میادین میوه و تره بار شهر تهران گفت: تاكنون 76 میدان میوه و تره بار در تهران موفق به دریافت گواهی استاندارد شده است.
وی ادامه داد: این استانداردها براساس استاندارد ملی به شماره 2082 اعمال شده اند و بسیاری از موارد چون شرایط بهداشتی محل عرضه میوه و محصولات گوشتی ، یخچال ها و ترازوها را دربرمی گیرند و در آینده نیز موارد جدیدی چون ساختمان و تجهیزات نیز به آنها افزوده خواهد شد.
بیات همچنین با اشاره به همكاری مسئولان میادین میوه و تره بار در تدوین و ثبت استانداردها گفت: 22 مورد از استاندارد ملی تدوین شده ویژه میادین میوه و تره بار با همكاری مسئولان میادین به ثبت رسیده است.
مدیركل استاندارد استان تهران با اشاره به وظیفه سازمان ملی استاندارد ایران در قبال نظارت بر ایمنی آسانسورها گفت: دادستان تهران به این موضوع ورود كرده و به كمك سازمان ملی استاندارد ایران آمده است.
وی افزود: دادستانی استان تهران باتعامل خوب با سازمان استاندارد برای صاحبان سازمان هایی كه هنوز نسبت به رفع نواقص ایمنی آسانسورها اقدام نكرده اند اخطاریه فرستاده است.
بیات ادامه داد: این نوع تعامل و هم افزایی میان نهادهای نظارتی شرایط را برای كنترل و نظارت دقیق بر موارد نقص ایمنی تسهیل می كند و همواره مورد ا نتظار مردم بوده است.
مطالب مرتبط