زينب رشيدي
کارشناس نویسنده مقاله: زينب رشيدي
1396/01/27

موسسه جهانی حلال با انتشار اطلاعیه ای اعلام كرد بر اساس استاندارد گردشگری حلال كه توسط سازمان استاندارد ایران تدوین شده، گواهی گردشگری حلال صادر می كند.

دراین اطلاعیه آمده است: به دنبال فعالیت موسسه جهانی حلال در زمینه صدور گواهی حلیت و اعطای بیش از 1000 گواهی به شركت ها و صنایع غذایی داخلی و خارجی و با توجه به درخواست های مجموعه های گردشگری مبنی بر دریافت گواهی حلال، این موسسه اقدام به صدور گواهی گردشگری حلال به موسسات و مراكز گردشگری بر اساس استاندارد گردشگری حلال كه توسط سازمان ملی استاندارد ایران تدوین شده، كرده است

در این راستا شیوه نامه صدور گواهی گردشگری حلال توسط این مركز و با همكاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هدف معرفی و شناساندن تاسیسات گردشگری به دنیا و استفاده بیش از پیش از ظرفیت گردشگران مسلمان، گسترش تبادلات فرهنگی میان كشورهای اسلامی و همچنین استفاده از پتانسیل های فرهنگی و مذهبی كشور در كنار سایر زیرساخت های گردشگری به تصویب رسید.

از جمله اقدامات این موسسه در زمینه گردشگری حلال طراحی لوگو، گواهی گردشگری، تدوین چك لیست های دفتر خدمات گردشگری و هتلداری حلال است.

اعطای گواهی گردشگری حلال به هتل ها، اماكن اقامتی و رستوران های كشور و برگزاری پاویون ملی ایران در زمینه گردشگری حلال در ابوظبی را می توان از دیگر فعالیت های این موسسه برشمرد.
مطالب مرتبط