زينب رشيدي
کارشناس نویسنده مقاله: زينب رشيدي
1396/01/30
عضو كمیسیون عمران مجلس، گفت: استفاده از مصالح بی كیفیت و فاقد استاندارد منجر به ضررهای جبران ناپذیری شده است.
 

شهرام كوسه غراوی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از كیفیت پایین مصالح ساختمانی كه منجر به غیر ایمن بودن ساختمان ها شده است،گفت: افزایش آمار ساختمان های نوساز فرسوده در سال های اخیر گواه روشنی از كیفیت پایین مصالح ساختمانی دارد.

نماینده مردم مینودشت، كلاله و گالیكش در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینكه مصالح غیر استاندارد به علت ارزان بودن و كیفیت پایین به راحتی مورد استفاده برخی قرار می گیرد، افزود: استفاده از مصالح بی كیفیت و فاقد استاندارد موجب ضررهای جبران ناپذیری به صاحبان ساختمان و ثروت ملی می شود.

وی با تاكید بر اینكه مصالح ساختمانی قبل از مصرف باید تمام آزمایش های لازم را از حیث استاندارد پشت سر بگذارد، تصریح كرد: متاسفانه برخی زد و بندها در ارایه استاندارد به بعضی از كالاها و خدمات معضل دیگری است كه پیش روی صنعت ساختمان وجود دارد.

نظارت بر روند ساخت ساختمان های ایمن از مراحل تولید مصالح آن باید در دستور كار باشد

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینكه نظارت بر روند ساخت ساختمان های ایمن از مراحل تولید مصالح آن باید در دستوركار مسئولان باشد،گفت:متاسفانه بی توجهی به بحث مهم استاندارد در تولید مصالح ساختمانی،عمر ساختمان های نوساز را به شدت كاهش داده كه این خطری برای كشور است.

وی ادامه داد: از جمله مهمترین دلایل پایین بودن كیفیت مصالح ساختمانی كشور پایین بودن سطح فناوری تولید، عدم كنترل آن ها در حین تولید و پیش از ورود به بازار مصرف است.

عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:برای مقابله با فرسودگی ساختمان ها در كشور باید در ابتدا نظارت دقیقی بر روند ساخت و ایجاد مصالح ساختمانی صورت بگیرد.
مطالب مرتبط