زينب رشيدي
کارشناس نویسنده مقاله: زينب رشيدي
1396/02/25

جهانبخش سنجابی شیرازی با تاكید بر جلوگیری از ورود كالاهای قاچاق به كشور بیان كرد: در این ارتباط چهار گروه كالاهای قاچاق مشخص شده و طرح نشان دار كردن كالاهای استاندارد بزودی به اجرا در می آید.

وی با بیان اینكه در قالب برخی خرده فرهنگ ها پدیده قاچاق در بعضی مناطق نهادینه شده اظهار داشت: برای مقابله با پدیده قاچاق كار سختی در پیش است كه در این ارتباط باید بتوانیم با كاهش سخت گیری های بی مورد و نهادینه كردن مزیت های اصلی تجارت رسمی، به سمت تجارت قانونی سوق پیدا كنیم.

سنجابی تاكید كرد: سیاست كلان دولت تسهیل تجارت از طریق تسهیل صادرات و مدیریت واردات است كه در این زمینه تاكنون اقدام های خوبی صورت گرفته است.

معاون ارزیابی كیفیت سازمان ملی استاندارد ، حمایت از بخش خصوصی و رفع مشكلات آنان را ضروری دانست و گفت سازمان ملی استاندارد همواره در صدد تسهیل و كیفی سازی صادرات و واردات است.

سنجابی با اشاره نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بیان داشت: مقام معظم رهبری در این شعار به مدیریت واردات و كیفی سازی صادرات تاكید داشتند كه سازمان ملی استاندارد ایران نیز در راستای اجرای این پیام ، پرداختن به مدیریت واردات و كیفی سازی محصولات را مهم ترین اولویت كاری خود قرار داده است.

وی گفت: در حوزه صادرات و واردات در سال 1395 حدود 125هزار گواهی صادراتی و وارداتی صادر شده است.
مطالب مرتبط