مهندس مرضيه طاهري مهر
کارشناس نویسنده مقاله: مهندس مرضيه طاهري مهر
1396/03/28

همكاری تئاتری ها و استانداردی ها كلید خورد

به منظور استفاده از ظرفیت هنرمندان هنرهای نمایشی در فرهنگ سازی مقوله استاندارد و حمایت از كالای استاندارد ایرانی، همكاری تئاتری ها و استانداردی ها كلید خورد.

همكاری تئاتری ها و استانداردی ها كلید خوردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ملی استاندارد، مهدی شفیعی، مدیركل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد و سید جمال هادیان طبائی زواره در دفتر روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران دیدار و درباره شناسایی ظرفیت های مشترك برای همكاری بحث و گفت و گو كردند.

مدیركل روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن خوشامد گویی شرح مبسوطی از ساختار، اهداف و عملكرد سازمان ملی استاندارد ایران را ارایه و پیشنهاد كرد ، هنرمندان تئاتر نیز بیشتر با مقوله استاندارد آشنا شوند و برای حمایت از كالای استاندارد ایرانی تلاش كنند.

مدیركل هنرهای نمایشی نیز با ابراز خرسندی برای فرآهم آمدن زمینه همكاری مشترك گفت: تئاتر ظرفیت های متنوع و متعددی برای همكاری با استاندارد دارد و ما نیز تمایل داریم برای تحقق شعار « اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال » با سازمان ملی استاندارد ایران همكاری كنیم.

شفیعی پیشنهاد كرد: از آن جایی كه در تهران و شهرستان ها ده ها گروه نمایش خیابانی و میدانی فعال هستند و این نوع نمایش هنری بومی، فراگیر و مردم پسند است ، نخستین فعالیت مشترك سازمان ملی استاندارد ایران و مركز هنرهای نمایشی با حمایت از گروه های نمایش خیابانی آغاز شود و این گروه ها نسبت به تولید نمایش هایی با موضوع استاندارد و حمایت از كالاهای استاندارد ایرانی اهتمام كنند.

وی افزود: همكاری بعدی می تواند در جشنواره بین المللی تئاتر فجر صورت گیرد به نحوی كه گروه های حرفه ای كه با موضوع اشتغال و تولید كالاهای استاندارد ایرانی كار می كنند مورد حمایت سازمان ملی استاندارد ایران قرار گیرند.

توافق شد « نشست هم اندیشی هنرمندان تئاتر و مدیران استاندارد» در تیرماه برگزار و زمینه همكاری مشترك فراهم شود.

همكاری سازمان ملی استاندارد ایران و مجامع و مراكز هنری در قالب پویش « # كالای – استاندارد – ایرانی - می خرم » و به منظور تحقق شعار « اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال» آغاز شده است و تا پایان سال جاری ادامه خواهد یافت.
مطالب مرتبط