مهندس مرضيه طاهري مهر
کارشناس نویسنده مقاله: مهندس مرضيه طاهري مهر
1396/04/31

سه نوع نمك تولیدی موجود در بازار، غیر استاندارد اعلام شد

اتحادخبر: مدیر كل استاندارد استان بوشهر گفت: علامت استاندارد سه نوع نمك طعام شامل شیوا، بهتاش و الكافی دارای علامت جعلی است و شهروندان در صورت مشاهده از خرید آن امتناع و مراتب را به اداره كل استاندارد اطلاع رسانی كنند. به گزارش ایرنا، محمدرحیم بهره مند روز شنبه در نشست بررسی بازرسی های صورت گرفته از بازارهای سطح استان بوشهر افزود: با اطلاع رسانی انجام شده ...

به گزارش ایرنا، محمدرحیم بهره مند روز شنبه در نشست بررسی بازرسی های صورت گرفته از بازارهای سطح استان بوشهر افزود: با اطلاع رسانی انجام شده توسط اداره كل استاندارد استان خراسان رضوی مشخص شد كه این نمك ها در محلی نامشخص تولید و بسته بندی شده و فاقد مجوزهای لازم است.

وی بیان كرد: یكی از مشخصات مهم در نمك های استاندارد رعایت حدمجاز برای فلزات سنگینی همچون آرسنیك، مس، سرب، كادمیوم، جیوه و آهن است و حداقل خلوص آن باید 99.2 درصد باشدكه بسیاری از نمك های فاقدعلامت استاندارد این ویژگی را ندارند.

بهره مند یادآور شد: نمك یددار شیوا نیز جعل علامت استاندارد داشته و نمك خوراكی بهتاش نیز فاقد علامت استاندارد بوده است.

مدیركل استاندارد استان بوشهر یادآور شد: در بازرسی های صورت گرفته از بازار بوشهر شماری از نمك های یاد شده از سطح بازار جمع آوری شد و از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده این گونه نمك ها به اداره كل استاندارد استان بوشهر اطلاع رسانی كنند.

وی افزود: لازم است تمامی مصرف كنندگان در هنگام خرید به علامت استاندارد وكد 10 رقمی درج شده روی محصول توجه و از صحت علامت استاندارد با ارسال كد مربوط به سامانه 10001517اطمینان حاصل كنند
مطالب مرتبط